Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

dnes 01:36 Skulda:


Díky za tip na itlooksinister. Neznal jsem
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)

29.11. 21:12 Andreas:


Som z Datru a z určitých ľudí v scéne sklamaný. Militantný neznamená byť militaristický. Čo si treba želať je ukončenie Zelenského junty, ktorá je snáď ešte horšia ako Ruský reži ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

25.11. 11:36 Prasky:


- Adrik: "zavolajte My o vlkoch do svojho mesta.."

- ľudia v Nitre: "to znie jak kurva dobrý nápad!"

:D trochu interného humoru..
14.11.2025 MY O VLKOCH, KATHAA Bardejov @ Bašta (report)

19.11. 14:58 Nessy:


Zdarec,

píšu s návrhem ohledně Finů Vaapa Maa.

Možná to znáš, hrajou klasickou severskou školu HC punku, členové hráli v kapelách jako Abduktio, Manifesto J ..
(guestbook)

19.11. 08:17 axc:


to kutos:sa čudujem ze sa čuduješ kámo.Ba v tom bola vzdy extra unikat napriklad.
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)

18.11. 14:51 deegee:


kutos: Aspon je uz jasne co tolko kokotov je v tej tvojej generacii
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)

17.11. 14:57 kočo:


moj zlaty

7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)

17.11. 10:39 kutos:


to co je za picovinu, ci nas prijmu za svojich? to my by sme ich mali prijat. malo by to byt ako v 90tkach, ked sa mladi fackali a kto vydrzal, ten isiel do partie
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)

24.09. 14:36 kočo:


joooj diky za report! Vždy zahreje pri srci ❤️

15.9.2025 TOLUEN, INCRIMINATE, GLASS Trnava @ Kubík (report)

11.09. 06:27 Тарас:


Jak Zpravodaj Dezerter "nespolupracuje" s rudo-hnedou Koalici Stacilo!: https://fb.com/robert.wicht.98/posts/4078150642403441
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

ČAD - ČERTOVA KOVADLINA CD

Autor: Adrik | Pridané: 21.11.2014 | Počet videní: 1590

Vandal records
Hovädá a hovädice, ciciny a cicinice a v nedeľu sa z toho vyspovedať. Ale o tom som absolútne vôbec nechcel, aj keď recku píšem asi v tom najhodnejšom čase, kedy mám rozčítanú knihu o vatikánskych Ratlines (link). Dobrý úvod nie? Aspoň budú mať pre čo vyskakovať všetci tí naozajstní noví fanúšikovia ČADu, ktorí si posledný album stiahli alebo kúpili pri dobrovoľnej cene LPčku za euro (a že takých bolo - opýtajte sa vydavateľa, či má v pláne ešte niečo vydať). Ale poďme od moralistických somarín a pochodov za život k muzike. Hudobný vývoj ČADu už museli zaznamenať aj skalní fanúšikovia Moravanky. Bordel grind core na sedempalcoch, neprekonateľná "Psia krv", a potom stále väčšie a väčšie zbŕdanie do metalu v "Súkromnej vojne" (tam boli ešte niektoré dobré hitovky) až po plne metalový "Ťažký kov" a po troch rokoch nový album "Červova kovadlina". Fascinovanie farebnými kovmi je čisto náhodná. Monumentálny zvuk zo štúdia Shaark s masteringom v Mana recording studios na Floride. Nebojím sa napísať, že ide o epický metal. Našľapané bicie a krkolomné riffy sú hudobne naozaj vymakané. Vidieť, že si s nahrávaním dali naozaj záležať a Valér trénuje na bicie každý deň. Tí, ktorí vyrastali najprv na metalovej muzike, budú určite slintať blahom a v izbe hrať na vzdušných gitarách, ale myslím si, že pre tých, ktorí začínali s punkom a ľahšími odnožiami to už asi nebude ono. Aj keď mne sa paradoxne z celého albumu najviac páči najpomalší "Démon samoty". Chýbajú mi tu nejaké výraznejšie hity, ktoré by ti ostali v hlave ako to bývalo napríklad pri "Pri idú do Polusu", "Mercedes so značkou 666" alebo "Do piče s varičmi pika". Namiesto toho mi niektoré skladby doslova splývajú a ich lyrické texty tiež a sú tu také čudnosti ako "Dunaj", kde ČADu zborovo spievané refrény vôbec nesadli. To by som asi nechal na iné kapely. Ako bonusy sú tu skladby "Horiaca obloha" z kompilácie prerábok vianočných piesní, cover od kapely HEX "Votrelec" s nostalgickým návratom k soundu BUD SPECER, ďalší cover je "O veciach neskutočných" od TESTIMONY, no originál sa mi páčil oveľa viac a celé to uzatvára "Tourbus terror" z kompilačky "Slovenské vinyly nezomierajú", ktorý má taký zvuk, ako keby to nahrali na kazetu, Pišta ju mesiac nosil v tesných rifliach a zase ju ripli na CD. Master asi robí veľa. Ako som už písal, zvukovo je to veľmi veľké, hudobne výborne zahrané, ale mne to ako celok veľmi nič nedáva. Aspoň že sa ČAD stále držia princípov diy a aj tento album si vydali na vlastné náklady. Zatiaľ vyšiel len na CD vo farebnom ekopacku s textovou prílohou, ale vraj sa chystá aj limitovaná LP verzia. O tej ešte veľmi popremýšľam.

bandzone.cz/cad

  1. Vyhňa pekiel
  2. Čertova kovadlina
  3. Hroby našich predkov
  4. Vyvrheľ
  5. V krku krv
  6. Démon samoty
  7. Demolačná čata
  8. 333
  9. Pomsta patrí mne
  10. Hromová muzika
  11. Dunaj
  12. Horiaca obloha (Hudba pre Xmasy)
  13. Votrelec (HEX cover)
  14. O veciach neskutočných (TESTIMONY cover)
  15. Tourbus terror

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: O+U+X

Správa:

#6217 Merry CrustmaSS napí­sal/a: 25.12.2014 13:16:28

ultra brutal guttural death metal

#6216 deadbush napí­sal/a: 25.12.2014 12:09:40

Brutal satanic

#6215 shupo napí­sal/a: 24.12.2014 23:22:39

pagan power? niekto tu necita texty?

#6214 asrsafrssa napí­sal/a: 24.12.2014 11:02:48

podla mna uplne najsuper album Cadu strasne dobry zvuk to máá Pagan power

#6162 Balki napí­sal/a: 22.11.2014 07:58:37

Cervova kovadlina

#6161 axc napí­sal/a: 21.11.2014 23:01:01

deegee zabil

#6160 deegee napí­sal/a: 21.11.2014 15:51:16

Limitovaná edícia picture disc s obrazom tradičnej rodiny, ručne číslované svätenou vodou a k tomu ruženec grátis... není o čom rozmýšľať.

Pozývame:

So 13.12.2025
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda

MORDLOCH (CZ), OTRAS (SK), RADIATION (SK), ŤEMNOHOŇ (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

SIKSA (7.12.2025, Liptovský Mikuláš @ Diera do sveta)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

MY O VLKOCH, KATHAA (14.11.2025, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

SHEEVA YOGA - Vokuhila violence 7"

Najnovší cestopis:

Pozsony 2025

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Putrid emental cheese #7 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch