Pozývame:


So 27.7.2024
Malá Bystřice @ Santov

INTERPUNKCE (CZ), LICKSPIT (CZ), AM (Poľsko), NERVY (CZ), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 22.7.2024: Setkání svobodných duší

[pridaj komentár: 0]

plagát"Zdar a sílu, je léto 2024 a já jsem tu s informacemi o Setkání svobodných duší (plagát). Uvidíme se v sobotu 27. 7. opět na Santově v Malé Bystřici. I letos bude stát na plácku pod zdejší hospodou stan, v němž to úderem sedmé večer začne.
Čeká nás po čase ročník ryze punkový - a jízda to teda bude hodně hutná.
Otevřou místní PERLY SVINÍM. Mají venku desku, ovšem hrají i nové kusy – a čtyřčlenné sestavě s jednou kytarou to sedí fest.
Potom Santov rozsekají NERVY. Hrubý natlakovaný hardcore a poměrně nová kapela, tvořená ovšem zkušenou posádkou, navíc posádkou spřízněných duší (spjatou mimo jiné třeba s olomouckým prostorem SF Mini).
A bpm nepoleví, ba přidá. Na Duších to konečně rozbalí pražská INTERPUNKCE. Zatímco NERVY čerpají z temnoty portlandských kapel, hudba INTERPUNKCE exploduje energií, u které mi okamžitě naskakují třeba LOS CRUDOS.
Kdo čeká zpomalení, má pořád smůlu. LICKSPIT se zhlédli přesně v tom raném US hardcoru, který je mému srdci nejbližší. Když jsem je loni na podzim viděl naživo (na fesťáku Krátký, rychlý, hlasitý), proskotačil jsem komplet set v kotli.
Až teď se tempo trochu rozvolní. Polská kapela AM se po letech spánku opět vrací k životu. Tohle je taky oldschool, ale jiného ražení. Koho oslovuje polská punková scéna z dob své největší síly, toho AM strhnou.
Po živém hraní sbalíme velký aparát, ve stanu ale ještě poběží afterparty s pouštěčkou. Tu tentokrát vytuní Vant a Ctib.
Pití a vegetariánské jídlo (plus veganskou polívku) bude nabízet santovská hospoda, pro vegany krom toho nachystáme chleby s nějakou mlsnou nátierkou. Stanovat se dá na plácku nad hospodou. Prosíme, aby se nikde nerozdělávaly ohně! Také chceme požádat lidi, co přijdou na Duše, aby počítali s tím, že během neděle dopoledne bude potřeba areál přenechat dalším návštěvníkům.
Za partu okolo Duší zve a těší se
"

Ne 21.7.2024: REPORT + FOTKY

plagátReport a fotky z koncertu DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA a RETORSION v Poprade!

So 20.7.2024: REPORT

BRAIN TOURNIQUETReport na koncert WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET a DELIRIANT NERVE na bratislavských garážiach!

Št 18.7.2024: USA versus Japonsko

[pridaj komentár: 0]

SPIROKETE / AXE HELVETEPri príležitosti spoločného turné po západnom pobreží bol vydaný split 12" SPIROKETE / AXEHELVETE: Osem skladieb ušitrhajúceho noise punku z New Yorku kontra sextet apokalyptického dbeat metal crustu z Hirošimi. Vonku 150 kusov, na ktoré kapely prispeli samé.

St 17.7.2024: Nový album BESTHÖVEN

[pridaj komentár: 0]

BESTHÖVEN - Planeta guerraBrazílsky one man dbeat šialenec BESTHÖVEN sa hlási o slovo s novým albumom. "Planeta guerra" obsauje osemnásť nových dbeat crust punkových skladieb vrátane coveru AUSCHWITZ so surovým zvukom. 12" vinyl vychádza v niekoľkých verziách u Civilisation records.

Ut 16.7.2024: Posledný album GRIDE na vinyle

[pridaj komentár: 0]

GRIDE - VyzobatKonečne je vonku aj vinylová verzia (snáď nie) posledného albumu GRIDE - "Vyzobat". Kapela je v súčasnej dobe neaktívna a zostal v nej opäť len sám Čert. Optimistická vízia je odohrať o dva roky niekoľko koncertov pri príležitosti osláv 30-teho výročia založenia kapely. Nevyšlo nikde inde ako u Insane society.

Po 15.7.2024: FOTKY

plagátFotky z koncertov HABAK v Budapešti a Varšave (+ KNUR)!

Ne 14.7.2024: REPORT

!Report na koncert SOLIPSISM a WIEGEDOOD v Bratislave!

St 10.7.2024: Tri nové tituly u Phobia records

[pridaj komentár: 0]

EXCREMENT OF WAR - Post war document boxsetĎalšie tri nové tituly u Phobia records:
PANIK ATTACK - "Ett sista farväl" 12": Sista farväl = posledné zbohom od tohoto klasického škandinávskeho käng dbeat punku.
ADRESTIA - "Requiem" 12": Posledný album švédskeho metal crustu. The end is forever.
EXCREMENT OF WAR - "Post war document" boxset: Boxset obsahuje albumy "Cathode ray coma", "The waste, the greed & the bodybags" a "What glory in death ..." na farebných 12" vinyloch, nášivku, šatku, odznak, plagát a nálepku.

Ut 9.7.2024: Debut ALARM!

[pridaj komentár: 0]

ALARM!ALARM! je nová akvizícia v stajni Armageddon. Ak sa teda dá vôbec hovoriť o niečom novom ... Po viac ako dvadsiatich rokoch spoločného hrania vo VICTIMS sa Andy, Jon a Gareth začiatkom roku 2023 opäť stretli s ambíciou urobiť nejaký nový hluk a vznikol ALARM! Asi o rok neskôr sa k nim na mikrofón Henrik z kapely OUTLAST. Na svoj prvotinu umiestnili deväť skladieb evokujúce klasický švédsky zvuk, nasranosť s náznakmi melodického hardcore spred 2Yk.

Po 8.7.2024: Fast core news

[pridaj komentár: 0]

LYCANTHROPHY</a> - On the verge of apocalypseVeľké dosky dvoch českých fast core karbobrúsok vonku na Psychocontrol records:
LYCANTHROPHY - "On the verge of apocalypse" 12": Je to už dvanásť rokov, čo LYCANTHROPHY vydali svoj prvý dlhohrajúci album. "On the verge of apocalypse" je ich "dvojkou" a obsahuje 18 úplne nových skladieb extrémneho hard core a grindu, ktorý odozneje za 17 minút.
CONTROLLED EXISTENCE - "Out of control" 12": Debut ďalšej extrémnej squadry z Prahy. 21 rúbaníc, ktoré ledva presiahnú pol minúty, nieto minútu, dokopy štvrťhodinka mučenia.

Ne 7.7.2024: SKEN

Predčasná vzbura #8 + #9Naskenovaná Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016!

Št 4.7.2024: Novinky u Refuse records

[pridaj komentár: 0]

MOIRAZopár noviniek z dielne Refuse records:
JUDY AND THE JERKS / SHITTY LIFE split 12": Jedinečný zvuk a imidž z Hattiesburgu v Mississippi od JUDY AND THE JERKS, ktorí vo svojej muzike spíjajú to najlepšie z hard core punku a youth crew pričom upúšťajú od pesimistických a mačo prvkov. Na druhej strane SHITTY LIFE z talianskej Parmy svojou energiou ako keby vypadli z nahrávky the JERKS. Žiadne skleslenia, iba ostré a prenikavé tóny a rýchle riffy.
MOIRA 7": Kapela z Bielsko-Biały, ktorá kombinuje rôzne druhy hard core, punku a metalu s obobnostno - politickým posolstvom. Pred vydaním svojho debutu "Bi polar" vydali ešte štvorskladbové demo, ktoré teraz ako skrátenie čakania na nový album, vychádza na sedempalci. Tieto štyri skladby temnejšieho, metalom nabitého hardcoru s nádherným a výrazným vokálom Pauly (tiež v BRUDNE CZYNY alebo END FOREST) ​​sa zaoberajú osobnejšími témami a skúmajú pochybnosti, sklamanie, stratu a boj so sebou samým.
OPEN WOUNDS - "Look in the mirror" 7": Po niekoľkých rokoch pauzy sú OPEN WOUNDS z Holandska späť so svojim doteraz najsilnejším a najlepším materiálom. Ak máš rád klasický americký hard core 80-tych rokov v štýle ARTICLES OF FAITH, 7 SECONDS, JERRY´S KIDS, MINOR THREAT a ZERO BOYS, nesmieš vynechať ani túto kapelu.

St 3.7.2024: Slovensko versus Slovensko

[pridaj komentár: 0]

ABORTION / SEDEM MINÚT STRACHUZa prispenia Bonesawer records, Bizarre leprous production, Heres and now, Hecatombe records, Grindfather production a Drinkin´ beer in bandana records vyšiel split 12" ABORTION / SEDEM MINÚT STRACHU. Grind hluk versus noise hluk. Vonku 300 kusov v rôznych farbách.

Ut 2.7.2024: Austrália versus Nový Zéland

[pridaj komentár: 0]

JALANG / UNSANITARY NAPKINU Bad habit records vyšla šleha v podobe split 12" JALANG / UNSANITARY NAPKIN: JALANG z Melbourne ťa zničia siedmimi dbeat crust punkovými útokmi spievanými v indonézštine a angličtine, aby ťa dorazili ešte o niečo divokejší UNSANITARY NAPKIN z Nového Zélandu so svojím anarchopunkovým roztavením hudobných konvencií.
Svet je plný hrôzy, ale diy punk dokáže spomaliť vzostup totálneho zúfalstva.

Po 1.7.2024: FOTKY

plagátFotky kapiel HABAK, MOIRA a ŚMIERĆ z Ultra chaos pikniku.

Ne 30.6.2024: CESTOPIS

INCRIMINATECestopis INCRIMINATE prvý polrok dvadsaťštyri (Viedeň, Bratislava, Žilina, Trnava a Brno)!

So 29.6.2024: Chliev #9 zrušený!

[pridaj komentár: 0]

plagátZajtrajší (30.6.) košický Chliev #9 za účasti WHORESNATION (Francúzsko), ENDORPHINS LOST (USA) a SUMA (SK) je zrušený.

St 26.6.2024: Debut TRHAN

[pridaj komentár: 0]

TRHANDvadsať rokov na scéne a spoločného priateľstva pretavili veteráni DIY hard core punku TRHAN v prvý 12" vinyl. Desať skladieb predstavuje prelet tvorbou posledných troch rokoch. Nezaprú fascináciu punkom prvej dekády nultých rokov nového storočia okoreneného dávkou spletitosti NO MEANS NO, UŽ JSME DOMA so spodnými podtónmi rožnovskej alternatívnej scény a dravosť o generáciu mladších punks prepojenú surovým zvukom a dávivou rytmikou. Nahrávka vychádza vlastným nákladom v kolaborácii s Malárie, Panic movements a Šváb records.

Ut 25.6.2024: Buryzone #28

[pridaj komentár: 0]

Buryzone #28Práve vychádza 28. číslo Buryzone zine. Na 122 stranách formátu A5 sa nachádzajú rozhovory s punkovou legendou IQ:60, juhočeskými deathmetalistami ENTRAPPED, navrátilcami s DISFIGURED CORPSE alebo s MANKURT. Brnensko zastupují LIFE DISSAPOINTMENT a MARASTIC BLUES, Poľsko potom FAUL TECHNICZNY a UNBEATEN.
Ďalej sú tu tour reporty SHITBRAINS & CONTROLLED EXISTENCE po Európe, rovnako tak KRONSTADT & ENDFORM, SVINĚ! & A2BELLY z južnej Európy, SQUASH BOWELS, EMBRIONAL, BRUTALLY DECEASED, SEE YOU IN HELL CZ/PL tour report, DECULTIVATE UK tour report a Čurbyho výlet s BIRDFLESH v Kolumbii a Brazílii.
K tomu článok "Punk, spiritualita a prostředí" a samozrejme recenzie na nahrávky alebo čtivo.
A v neposlednej rade sú na titulnej i zadnej strane obálky opäť perokresby od Bena.
Zoženieš na buryzone@seznam.cz alebo na letných festivaloch.

Staršie novinky:

# [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.07. 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)