POZVÁNKA NA RIOT OVER RIVER 8

Autor: Marek - ROR | Pridané: 9.9.2023 | Počet videní: 39

Po osmykrát spoločne proti rasizmu a ďalším hrozbám!

V sobotu 16.9. rozoznejú pražský klub Cross kapely i DJs s jasným názorom: "Spoločne proti rasizmu!" . Na vonkajšej scéne, ale i vo vnútri klubu sa uskutoční ôsmy ročník benefičného festivalu Riot over river, ktorý skrz hudbu, prednášky i poéziu upozorňuje na rasizmus nielen v českej spoločnosti a na nutnosť jasne podporiť všetkých, ktorí bojujú proti fašizmu.

Na Riot over river 8 - Společně proti rasismu zahraje na piatich scénach cez 30 kapiel v rytme punk, crust, hardcore a metal & 15 techno & tekno DJs. Samostatná scéna bude patriť tiež prednáškam, poézii alebo benefičnému tetovaniu.

Po prvýkrát sa v Prahe na open air festivale predstaví legendárna britská anarchopunková kapela CONFLICT, která je od roku 1981 stále aktívna nielen na hudobnej scéne, ale tiež v boji za ľudské a zvieracie práva a slobody. Z Belgicka dorazia crust/hardcore veteráni VISIONS OF WAR, ze Slovenska crust metalová ADACTA alebo oi hardcore kult MUNÍCIA. Na vnútornej scéne rozpúta peklo queer hardcore mlátička xDREGSx z Viedne, dvojica hardcore punkových hostí z Poľska LIFE SCARS a SOCIAL CRISIS alebo lokálne stálice EMPTY HALL OF FAME s novým EP "Sirény a zvony". Punkáčov určite poteší i oldschool punk FABRIKA z Kladna, V.T. MARVIN alebo FUNKCE ŠROUBU. Novinkou festivalu je harsh/noise scéna.

Dve stage budú patriť tomu najlepšiemu z lokálneho i európskeho techna & tekna. Myšlienku festivalu podporí dvojhodinovým setom živúca ikona tekno scény SUBURBASS z Francie, rezident klubu Cross MIKKIM, live setový genius FLIP FERMENTOR alebo Majkl z NSK a Quest z ACID TECHNO FAMILY. Techno scéna pobeží pod taktovkou v Prahe usadeného medzinárodného kolektivu A Z Y L.

Ôsmym rokom je vstupné na festival dobrovoľné. Výťažok z festivalu poputuje na pomoc autonómnym komunitám na Ukrajine a v Bielorusku, ktoré bojujú proti Putinovi a jeho vojnovým zločinom. Usporiadatelia dodávajú: "Chceme, aby myšlenka festivalu byla dostupná všem, nehledě na finance. Vše se zdražuje a tak chápeme, že kultura není pro všechny dostupná. Rádi uvidíme všechny, i bez nutnosti nechávat velký příspěvek na vstupném. Pokud je to pro vás OK, tak budeme moc rádi za příspěvek, doporučujeme třeba tři-čtyři-pět stovek. Celý výtěžek z akce zašleme našim kamarádům a kamarádkám z Anarchist Black Cross Belarus a Solidarity Collectives Ukraine jako nutnou podporu ve válce proti Putinovi! Naší zbraní je solidarita a to platí i nyní během ruské invaze na Ukrajinu."

Okrem kapiel a hudby Riot Over River kladie dôraz na presah, spojovanie scén a nadväzovanie nových priateľstiev. Na festivale môžete stretnúť viac než 20 stánkov rôznych kolektívov a vydavateľstiev s knihami, doskami a ďalším sortimentom, 8 prednášok na témy obrany ľudských práv alebo 4 pásma poézie. Tradíciou je stan s veganským občerstvením z kuchyne Food not bombs Praha, ktoré bude k dispozícii zdarma či za dobrovoľný príspevok. Zárobok z vegan burgerov, vegan guláša a tôrt bez živočišných zložiek poputuje pre kolektív No borders na pomoc ľuďom na úteku pred vojnou.

Benefičný antifašistický festival Riot over river začína v sobotu 16.9. v 11:30 a končí nadránom. A po prvýkrát je v programe i afterparty v nedeľu 17.9. so vstupom celkom zdarma.

časový harmonogram: link
afterparty 17.9.: plagát

Pridaj komentár k článku:

Meno:

Email:

Antispam: Z+P+R

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

25.09. 22:55 Prasiak:


hej a dikes za pusu, z ktorej som ohluchol a ty ešte doteraz musiš citiť moj ušny maz na svojich perach!
23.9.2023 RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N., BESNA Košice @ Collosseum (report)

25.09. 22:54 Prasiak:


<3 dikes.. shoutout Ničiteľ :D
23.9.2023 RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N., BESNA Košice @ Collosseum (report)

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)

27.07. 09:25 fog:


spokojne chlapci. dobre ste nalozili.
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)