Pozývame:


Pi 10.5.2024
Košice @ Collosseum

EMPTY HALL OF FAME (CZ), SAMORAST (SK), ROŽAVA (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KOVOŠROT, MARNE, NERVY (13.4.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


POZVÁNKA NA RIOT OVER RIVER 8

Autor: Marek - ROR | Pridané: 9.9.2023 | Počet videní: 316

Po osmykrát spoločne proti rasizmu a ďalším hrozbám!

V sobotu 16.9. rozoznejú pražský klub Cross kapely i DJs s jasným názorom: "Spoločne proti rasizmu!" . Na vonkajšej scéne, ale i vo vnútri klubu sa uskutoční ôsmy ročník benefičného festivalu Riot over river, ktorý skrz hudbu, prednášky i poéziu upozorňuje na rasizmus nielen v českej spoločnosti a na nutnosť jasne podporiť všetkých, ktorí bojujú proti fašizmu.

Na Riot over river 8 - Společně proti rasismu zahraje na piatich scénach cez 30 kapiel v rytme punk, crust, hardcore a metal & 15 techno & tekno DJs. Samostatná scéna bude patriť tiež prednáškam, poézii alebo benefičnému tetovaniu.

Po prvýkrát sa v Prahe na open air festivale predstaví legendárna britská anarchopunková kapela CONFLICT, která je od roku 1981 stále aktívna nielen na hudobnej scéne, ale tiež v boji za ľudské a zvieracie práva a slobody. Z Belgicka dorazia crust/hardcore veteráni VISIONS OF WAR, ze Slovenska crust metalová ADACTA alebo oi hardcore kult MUNÍCIA. Na vnútornej scéne rozpúta peklo queer hardcore mlátička xDREGSx z Viedne, dvojica hardcore punkových hostí z Poľska LIFE SCARS a SOCIAL CRISIS alebo lokálne stálice EMPTY HALL OF FAME s novým EP "Sirény a zvony". Punkáčov určite poteší i oldschool punk FABRIKA z Kladna, V.T. MARVIN alebo FUNKCE ŠROUBU. Novinkou festivalu je harsh/noise scéna.

Dve stage budú patriť tomu najlepšiemu z lokálneho i európskeho techna & tekna. Myšlienku festivalu podporí dvojhodinovým setom živúca ikona tekno scény SUBURBASS z Francie, rezident klubu Cross MIKKIM, live setový genius FLIP FERMENTOR alebo Majkl z NSK a Quest z ACID TECHNO FAMILY. Techno scéna pobeží pod taktovkou v Prahe usadeného medzinárodného kolektivu A Z Y L.

Ôsmym rokom je vstupné na festival dobrovoľné. Výťažok z festivalu poputuje na pomoc autonómnym komunitám na Ukrajine a v Bielorusku, ktoré bojujú proti Putinovi a jeho vojnovým zločinom. Usporiadatelia dodávajú: "Chceme, aby myšlenka festivalu byla dostupná všem, nehledě na finance. Vše se zdražuje a tak chápeme, že kultura není pro všechny dostupná. Rádi uvidíme všechny, i bez nutnosti nechávat velký příspěvek na vstupném. Pokud je to pro vás OK, tak budeme moc rádi za příspěvek, doporučujeme třeba tři-čtyři-pět stovek. Celý výtěžek z akce zašleme našim kamarádům a kamarádkám z Anarchist Black Cross Belarus a Solidarity Collectives Ukraine jako nutnou podporu ve válce proti Putinovi! Naší zbraní je solidarita a to platí i nyní během ruské invaze na Ukrajinu."

Okrem kapiel a hudby Riot Over River kladie dôraz na presah, spojovanie scén a nadväzovanie nových priateľstiev. Na festivale môžete stretnúť viac než 20 stánkov rôznych kolektívov a vydavateľstiev s knihami, doskami a ďalším sortimentom, 8 prednášok na témy obrany ľudských práv alebo 4 pásma poézie. Tradíciou je stan s veganským občerstvením z kuchyne Food not bombs Praha, ktoré bude k dispozícii zdarma či za dobrovoľný príspevok. Zárobok z vegan burgerov, vegan guláša a tôrt bez živočišných zložiek poputuje pre kolektív No borders na pomoc ľuďom na úteku pred vojnou.

Benefičný antifašistický festival Riot over river začína v sobotu 16.9. v 11:30 a končí nadránom. A po prvýkrát je v programe i afterparty v nedeľu 17.9. so vstupom celkom zdarma.

časový harmonogram: link
afterparty 17.9.: plagát

Pridaj komentár k článku:

Meno:

Email:

Antispam: T+M+W

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)