CTIB - KAMPAK?! CD

Autor: Adrik | Pridané: 3.1.2022 | Počet videní: 207

Kabinet records
Je tu nejaký čitateľ a poslucháč v jednom, ktorý by nenarazil na hyperaktívnu punkovú postavičku od našich západných bratov s menom Ctib? Že nie? A čo kapely KULTRA!, VÝBOR VEŘEJNÉHO BLAHA, COMPLICITÉ CANDIDE, UŠTKNI, TELEFON alebo CHOROBOPOP? Nič??? Potom je něčo úplně špatně. Ale u teba!
Osudom náhody (Verí niekto v osud? A verí niekto na náhody?) a zocelený dlhoročnými skúsenosťami a možno aj průsermi vďaka vyššie menovaným partičkám sa CTIB rozhodol do toho praštiť aj sám na vlastnú päsť. Najprv so španielkou, no čoraz častejšie k nej začal prídávať elektro prvky. Možno opäť len vďaka úderom osudu alebo zhodou náhod (Zase?!). Kapela CHOROBOPOP totižto nemá fyzického (ani právnického) bubeníka, takže ho bolo treba naprogramovať. Sedela ti viacej akustika alebo dnešné elektro? Že si to už ani len matne nepamätáš? Našťastie, aké to bolo, sa dá porovnať v skladbe "Jenže mně jde o jinej tvar" zo sedempalca "Nebo taky ne" (ešte z roku 2014 vole) versus "Jinej tvar" z tohoto nového počinu. Ale aby som nepredbiehal. Novodobý CTIB (fuj, aký zlý prívlastok) nie je žiadna prachsprostá diskotéka. Aj keby som bol oveľa radšej, ak by ľudia na afterpárty po hácepankových festivaloch tancovali napríklad na CTIBA, nie na nejaké socpopy. A tiež to nie je ani obyčajná koncertná rozcvička (treba vidieť naživo). Na to, že si celé aranžmá robí úplne, ale úplne že sám (Valašské Klobouky dole) je to pekná divočina. Rýchle rytmy ("Vzbudila se za tmy" alebo pecka "Spálit a posolit" sa striedajú s ponurejšími, možnože aj smutnejšími a hlavne pomalejšími a menej tanečnými trekmi: napríklad až trapová "Zdaleka" (hele, kolik ti je?), "Zmizet v mlze" alebo " Stopy tanečních kroků", v ktorej s dievčenským spevom vypomáha Klára. Do toho rôzne nápady, zvuky a nástroje (osobne ma najviac berú tie barokové klávesy, alebo čo to je :)
Poďme na poetiku a hlavne hlavnú zložku punkovej kapely. Tu sa češtinár nezaprie. CTIB to so slovami umí, vie frázovať a všetko mu rozumieť aj bez predošlého prečítania textov. Témy na pank celkom aj klasické: Rozdelený svet a hľadanie vlastného miesta: "... v kabině tu zčistajasna jsou si blíž, partaje ze všech těch různych pater, i když každá z nich má jinačí svaté."; malomeštianstvo v "Za takovými zdmi?" alebo latentný rasizmus v "Kampak?!". Metafora, že zlo sa vykonáva / vykonávalo len v noci už bohužiaľ v dnešnom svete dávno neplatí: "V noci znějí hlasy jinak než za dne ... něco, co můžeš spatřit jednom ve tmě ..." alebo "A samo že už se to nedéje jen v noci, vždyť dobro a zlo, tvrdí mudrc, jedno jest." Väčšina ľudí si ho samo pozve k sebe domov. Ak už tak neučinila.
Tlačený obal (made in DFF), ktorý môže nabádať, že sa po večeroch brigádovalo so šablónou a sprejom, ale je to naozaj tlač, búklet s textami a credits a k tomu nálepka. Všetko ako má byť.
Vyšlo na LP, ale aj na CD pod hlavičkou Kabinet records.

ctib.bandcamp.com

 1. V noci znějí hlasy jinak
 2. Vzbudila se za tmy
 3. Za takovými zdmi?
 4. Dětem
 5. Stopy tanečních kroků
 6. Zdaleka
 7. Kampak?!
 8. Střílet
 9. Zbytky smíchu
 10. Spálit a posolit
 11. Věž
 12. Jinej tvar
 13. Zmizet v mlze

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: 8+P+U

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)