Pozývame:


Ne 25.2.2024
Košice @ Collosseum

CIVILIAN THROWER (Francúzsko), PROUDHON (Francúzsko), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovšia recenzia:

OFFSIDE REIDARS - This is now 7"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Srbská vzbura #3.14 / 2011

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


CTIB - KAMPAK?! CD

Autor: Adrik | Pridané: 3.1.2022 | Počet videní: 326

Kabinet records
Je tu nejaký čitateľ a poslucháč v jednom, ktorý by nenarazil na hyperaktívnu punkovú postavičku od našich západných bratov s menom Ctib? Že nie? A čo kapely KULTRA!, VÝBOR VEŘEJNÉHO BLAHA, COMPLICITÉ CANDIDE, UŠTKNI, TELEFON alebo CHOROBOPOP? Nič??? Potom je něčo úplně špatně. Ale u teba!
Osudom náhody (Verí niekto v osud? A verí niekto na náhody?) a zocelený dlhoročnými skúsenosťami a možno aj průsermi vďaka vyššie menovaným partičkám sa CTIB rozhodol do toho praštiť aj sám na vlastnú päsť. Najprv so španielkou, no čoraz častejšie k nej začal prídávať elektro prvky. Možno opäť len vďaka úderom osudu alebo zhodou náhod (Zase?!). Kapela CHOROBOPOP totižto nemá fyzického (ani právnického) bubeníka, takže ho bolo treba naprogramovať. Sedela ti viacej akustika alebo dnešné elektro? Že si to už ani len matne nepamätáš? Našťastie, aké to bolo, sa dá porovnať v skladbe "Jenže mně jde o jinej tvar" zo sedempalca "Nebo taky ne" (ešte z roku 2014 vole) versus "Jinej tvar" z tohoto nového počinu. Ale aby som nepredbiehal. Novodobý CTIB (fuj, aký zlý prívlastok) nie je žiadna prachsprostá diskotéka. Aj keby som bol oveľa radšej, ak by ľudia na afterpárty po hácepankových festivaloch tancovali napríklad na CTIBA, nie na nejaké socpopy. A tiež to nie je ani obyčajná koncertná rozcvička (treba vidieť naživo). Na to, že si celé aranžmá robí úplne, ale úplne že sám (Valašské Klobouky dole) je to pekná divočina. Rýchle rytmy ("Vzbudila se za tmy" alebo pecka "Spálit a posolit" sa striedajú s ponurejšími, možnože aj smutnejšími a hlavne pomalejšími a menej tanečnými trekmi: napríklad až trapová "Zdaleka" (hele, kolik ti je?), "Zmizet v mlze" alebo " Stopy tanečních kroků", v ktorej s dievčenským spevom vypomáha Klára. Do toho rôzne nápady, zvuky a nástroje (osobne ma najviac berú tie barokové klávesy, alebo čo to je :)
Poďme na poetiku a hlavne hlavnú zložku punkovej kapely. Tu sa češtinár nezaprie. CTIB to so slovami umí, vie frázovať a všetko mu rozumieť aj bez predošlého prečítania textov. Témy na pank celkom aj klasické: Rozdelený svet a hľadanie vlastného miesta: "... v kabině tu zčistajasna jsou si blíž, partaje ze všech těch různych pater, i když každá z nich má jinačí svaté."; malomeštianstvo v "Za takovými zdmi?" alebo latentný rasizmus v "Kampak?!". Metafora, že zlo sa vykonáva / vykonávalo len v noci už bohužiaľ v dnešnom svete dávno neplatí: "V noci znějí hlasy jinak než za dne ... něco, co můžeš spatřit jednom ve tmě ..." alebo "A samo že už se to nedéje jen v noci, vždyť dobro a zlo, tvrdí mudrc, jedno jest." Väčšina ľudí si ho samo pozve k sebe domov. Ak už tak neučinila.
Tlačený obal (made in DFF), ktorý môže nabádať, že sa po večeroch brigádovalo so šablónou a sprejom, ale je to naozaj tlač, búklet s textami a credits a k tomu nálepka. Všetko ako má byť.
Vyšlo na LP, ale aj na CD pod hlavičkou Kabinet records.

ctib.bandcamp.com

 1. V noci znějí hlasy jinak
 2. Vzbudila se za tmy
 3. Za takovými zdmi?
 4. Dětem
 5. Stopy tanečních kroků
 6. Zdaleka
 7. Kampak?!
 8. Střílet
 9. Zbytky smíchu
 10. Spálit a posolit
 11. Věž
 12. Jinej tvar
 13. Zmizet v mlze

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: C+W+3

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.02. 01:49 Prasiak:


Jak sme sa na poslednu chviľu rozhodli, že tam ideme, tak sme sa najviac zjebovali na tom, že Samčo, boha, to zas bude. No normalne mi ten jeho set pripomenul (tiež som ho už dlho nevidel), že ..
17.2.2024 SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra (report)

13.02. 10:01 TvojaManka:


Otec, ze ty tak trochu obdivujes Putina a zaroven tak trochu nenavidis demokraticke hodnoty? Pravdu ale mas, ze vela ludi zomrelo pre mocenske chutky tohto diktatora. A pritom by stacilo, aby nezautoc ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

13.02. 09:44 Bambulka:


Dedko, vsetkym jebe, len ty tu mas vysoku skolu zivota v odbore politologia a medzinarodne vztahy. Kto je vo vojne na ukrajine agresor? Rusko zautocilo na suverennu krajinu a ty tvrdis, ze sa mali vzd ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

12.02. 14:09 Scheby:


Rozpor hlasa Slava Banderizmu? :D dobre si sa opuscil, cenim nazor zo stvrtej cenovej
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.02. 21:16 Dedo jozef:


Skurveny Rozpor celé roky sa hrali na veľkých Antifakov a teraz tam Sláva Banderizmu.a vám to úplne jebe?aké obsadenie Ruskom a Koreou vy ste dobre ojebany západom,A choďte do piče s tými v ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

30.01. 15:35 adrik:


axc: Áno.
(guestbook)

29.01. 08:31 axc:


cuzz ten nonconformist bude povodna zostava na koncerte?
(guestbook)

15.12. 14:57 Peter:


Fajná recenzia a príjemne je, že autor priznáva, že nie je nestranný - tak potom je Dáša "stranný"? -)))
DISIDENT - Ľudské stroje CD (recenzia)

13.12. 16:50 Luboshio:


Dík za recku Adrik, pozdravujem zo Zv!
DEMONIC-EYED / JAKUBYSKO MC (recenzia)

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)