Pozývame:


So 10.6.2023
Košice @ Collosseum

NERVY (CZ), NIČITEĽ (SK), GÁGOR (SK), POHROMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PANIKA, TRÄUME, BIB (20.5.2023, Wroclaw @ CRK)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

PIPESH, VOLE, BIB (19.5.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Česko, Nemecko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


V RUKOU OSUDU / PRAY FOR DEATH 12"

Autor: Večne nespokojný | Počet videní: 779

Forced expression records
Dostala sa ku mne ďalšia zaujímavá doska, na ktorej nájdeš V RUKOU OSUDU a PRAY FOR DEATH. Pomerne jednoduchá, no svojim spôsobom príjemná grafika obalu a teda aj vnútra na seba nenechala dlho čakať a hneď čo dosku pokladám na gramec, čítam texty. V RUKOU OSUDU tu majú dva zárezy, "Zpověď? Odpověď? Výpověď?" a "Odplata". Prvá pieseň je čisté, pomalé a mayhemové zlo, nezrozumiteľný spev prerezávaný zvučnejším "nevěřím v lidskost, lidskost chcípla" dodáva tú správnu atmosferickú, ťažkotonážnu špinavosť. Síce pomaly sa ťahajúc, no začína druhý zárez. Depresia, bezmocnosť a podrezané zápästie. Trhám si vlasy a rozbíjam zrkadlo, s črepami si režem vodorovné rany po rebrách a sypem do nich soľ. Hodiny som sa zvíjal dorezaný na zemi a táto strana stále nekončí. Doom? Sludge? Peklo. Horko ťažko sa doklepem ku gramci a púšťam si PRAY FOR DEATH, podľa názvu kapely dúfam, že sa mi dnes podarí dorezať sa až do konca. Na tejto strane je 6 zvučnejších a hlavne rýchlejších songov oproti druhej strane, akéhosi hrubozrnného hardcore reznutého crustom. "Delirium", "Nenávidím tvůj druh", "Ozvěny výkřiků", "V plamenech", "Tlak konformity" a "Současť plánu". Kúsok zo seba otriasam sklo a skúšam sa zvaliť do kresla, popri tom ako mi klepe dorezané prsty po textoch. "Delírium" prebehne rýchlo a ako mizantropovi mi ďalší zárez sedí ako uliaty. "Tvoje arogance brousí můj nůž, kurvy a zrádci..." "Ozvěny výkřiků", predpokladám že o vojne. Spev doprevádzajú sprievodné vokály, celkom v pohode. "V plamenech celý svět viděť bych si přál", kto by nie. Veľmi dobrý lyrický prejav, ktorý cítiť v každej piesni, no predovšetkým tu: "Na lidskou špínu smrad a nákazu skutečný lék mám" a voľne pokračuje "Těla už černají, vše končí ja to vím, plameny šlehají a k nebi popel vzlét, teď všichni poznali, že oheň je ten lék." Ďalší song je cover od DREAD 101, samozrejme, chýba text a DREAD 101 aj napriek kladným odporúčaniam napočúvaný nemám, tak len tak nejak.. počúvam a klepkám nohou po skle. Posledný zárez je "Součast plánu". Čo ma teší je logo ABC v zozname podielajúcich sa labelov. Trochu politiky nikdy nezaškodí. Dosku si nechávam na jeseň a zimu, vtedy mávam samovražedné sklony častejšie. Myslím, že zaberie čestné miesto v zbierke. Ak si typ človeka, ktorému pojem "posi-core" vyrába vrásky na čele a otvára nožík vo vrecku, si ten pravý, kto by mal investovať do tejto dosky. Z očí a uší mi tečie krv, dnešnú noc nespím. Amen.

vrukouosudoom.blogspot.com
bandzone.cz/prayfordeath

  1. V RUKOU OSUDU - Zpověď? Odpověď? Výpověď?
  2. V RUKOU OSUDU - Odplata
  1. PRAY FOR DEATH - Delirium
  2. PRAY FOR DEATH - Nenávidím tvůj druh
  3. PRAY FOR DEATH - Ozvěny výkřiků
  4. PRAY FOR DEATH - V plamenech
  5. PRAY FOR DEATH - Tlak Konformity (DREAD 101 cover)
  6. PRAY FOR DEATH - Součást plánu

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: 8+L+J

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

30.05. 18:10 serus666:


diky za super report! aj ked s viacerymi vecami nesuhlasim. neviem vela background info, kazdopadne napr. v Berline si mozes dovolit mimoriadne mensie vstupne, ked je vopred jasne, ze bude natrepany c ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

30.05. 16:24 Cubirkova:


Na koncertoch v DE si vypytali take love ze konec a nakoniec este aj bedakali ze malo. Vstupnemu 17€ sa teda nedivim, aj ked v Berline abo Lipsku to bolo tak o 5€ menej. A este sa spevak postazova ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

25.05. 15:52 Luboshio:


Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz ..
13.5.2023 DADCARE, the PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM Zvolen @ Wake up (report)

25.05. 15:28 fog:


super report, uz nemusim pisat ja, ha. inak BIB podla mna tlak a strasne dynamicka a zivelna show. praveze to, ze nezastali, ziadne kecy, nic, len song za songom, to tomu dodalo intenzitu brutalnu. ta ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

20.05. 02:47 Prasiak:


Fog AKA "drtička a huba sa mi nezastavia"
20.6.2022INCRIMINATE (Česko, Nemecko) (cestopis)

09.05. 18:56 Prasiak:


oo dikes za report, zabudol si už len chalo zrecenzovať.. <3 koniec hrania 21:20 luxus, nečakal som, neplanoval som.. kapely ma ojebali, že budu všetky hrať 30min :D
3.5.2023 DOOIE MUS, FYASCO, DOWNSTREAM Košice @ Collosseum (report)

03.05. 19:41 Balki:


Wrbo ked nebudes nabuduce brat to distro, nemozem ist ja? :D
7.4.2023SAMORAST (Čechy) (cestopis)

02.05. 23:15 svako:


zssk mi vo vlaku na wifi blokuje punkgen, lebo je tu zevraj skodlivy a nevhosny obsah. ste na seba hrdi dufam :D
(novinka)

25.04. 09:44 lichtle:


Dikes!!!
Boha tak pekne napísané!
BETON - Zombie mustang safari CD (recenzia)

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)