Pozývame:


Pi 19.5.2023
Košice @ Collosseum

BIB (USA), VOLE (CZ), PIPESH (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

BEŁKOT, BHP, PRAWO WYBORU, SCHRÖTTERSBURG (18.3.2023, Krakow @ Warsztat)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

KURVY ČEŠI, VOLE, PERLY SVINÍM, the WILDERNESS (28.1.2023, Vsetín @ Vesmír)

Najnovšia recenzia:

THERAPIST - Svet/lo slepých MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: DEGRADATUS (UKRAJINA)

Autor: Adrik & Victor & Eugen | Pridané: 7.10.2020 | Počet videní: 339

Pohrobkovia SKRUTA, ale aj "známejších" GAZ-66 INTRUSION hrajúci len zopár kilometrov od našej nastráženejšej hranice. Na otázky odpovedali takmer obratom, takže poďme pekne na to:

Adrik

Adrik: Na začiatok prosím ťa, napíšte niečo o vašich predchádzajúcich kapelách, nahrávkach, koncertoch a dôvodoch, prečo ste sa rozpadli.

Victor: Pre nás oboch, Victora a Eugena, to všetko začalo v 2006 v kapele VULVULATOR. Bola zábavová goregrindová kapela, ktorá vydala album, zopár splitov, odohrala mnoho koncertov a rozpadla sa v roku 2009 pre stratu záujmu a po zmenách v zostave. Potom sme založili GAZ-66 INTRUSION, fast core, ktorý sa postupne prikláňal až k power violence, ale ktorý tiež zastavila zmena zostavy. Neskôr sme boli obaja súčasťou kapely SKRUTA, ktorá hrala klasický grind core a mala ďalšie vedľajšie projekty. Toľko v stručnosti.

Adrik: Nedá mi neopýtať sa, ako 625 Thrashcore records a SIDETRACKED objavili vašu predchádzajúcu kapelu GAZ-66 INTRUSION?

Victor: Kontaktoval som množstvo vydavateľstiev, ktoré vydávali podobné kapely a 625 nám ponúkli vydanie vinylu. Bol som ohromený a zároveň poctený! Neskôr nám napísali týpci zo SIDETRACKED a navrhli nám split u RSR, tak sme ho urobili. Mali sme tam dobré, rýchle a histerické skladby, vypočujte si ich (gaz-66intrusion.bandcamp.com), tak isto ako aj finálnu kazetu "Halt", ktorá je mojim osobným favoritom tejto kapely.

Adrik: A teraz všetko dôležité o vašej novej kapele nazvanej DEGRADATUS. Zvládate to všetko vo dvojici?

Victor: Keď covid ovládol svet, stretli sme sa po dlhej pauze a rozhodli sa dať tomu ďalší spád. Nesúviselo to so žiadnou z našich minulých kapiel, takže sme to museli nazvať iným menom, a tak sa zrodil DEGRADATUS. Čo sa týka hudby, všetko je v rukách Eugena, ktorý je predovšetkým bubeníkom, ale vie hrať aj na gitare / base a komponovať piesne. Ja píšem texty (po ukrajinsky) a vrčím. Koncepčne sme grindcoreová kapela a radi do muziky primiešavame trochu mince coru, death metalu a gore. Ako ste si už asi mohli všimnúť, neradi nasledujeme žánrové klišé, ako napríklad meno, logo, obaly, texty, postoje atď.

Adrik: Prečo ste svoju prvú nahrávku nahrávali v rozdielnych štúdiách?

Victor: Jednoducho preto, že naše malé mesto Užhorod nedisponuje profi nahrávacím štúdiom. Museli sme teda vybaviť viac miest a ľudí, ktorí nám pomohli nahrať to.

Adrik: O čom sú texty?

Victor: Hlavne o degradácii jednotlivca a spoločnosti (názov kapely), globálnom šialenstve v roku 2020, korupcii, nedôvere, skľúčenosti a osobnom boji vyrovnať sa s tým všetkým. V ďalších vydaniach to bude o niečom inom ... alebo nebude.

Adrik: Je ťažké nájsť dobrú prácu a vzdelanie v Užhorode? Nie každý môže pašovať alkohol a cigarety.

Victor: Áno, pre väčšinu ľudí je nemožné nájsť si tu dobre platenú prácu, navyše sa tu žiadne nové pracovné nevytvárajú. Preto veľa ľudí za prácou do krajín EÚ, ostatní pašujú cigarety alebo podnikajú iné pochybné obchody. Tí, ktorí zostanú, snažia sa prísť na to, čo robiť so svojim životom. Je to jeden z ďalších aspektov dnešnej krutej reality. Hudba alebo iné formy umenia vedia aspoň uľaviť.

Adrik: Aká je scéna v Užhorode alebo na Zakarpatskej Ukrajine?

Victor: Och, som milo prekvapený, že si použil výraz "Zakarpatská Ukrajina"! Nie veľa ľudí z Európy vie, čo to je. Podzemná scéna je tu malá, ale povedal by som, že vášnivá. Máme tu chalanov zo SKRUTY, ktorý teraz hrajú death metal pod názvom OBRIY a prevádzkujú vydavateľstvo Trismus records (medzirečou, doslova dnes na ňom vyšla limitovaná CD verzia DEGRADATUS). Máme metalové kapely ako SOULREST a CASTRUM, ale tie hrajú zriedkavo naživo. Z času na čas sa tu vynoria nejaké vedľajšie projekty v príbuznych žánroch. Bohužiaľ potreba zarobiť si peniaze na prežitie, hudobníkov často vyháňa preč. To isté platí aj pre koncerty, napríklad kedysi sme tu mali série koncertov Death Metal Assault a UzhGoreRot festival, ale obe boli pozastavené z dôvodu neudržateľnosti.

Adrik: Má nejaký vplyv vojna na východnej hranici a anexia Krymu na život v "ďalekom" Užhorode? Myslíte si, že sa tento konflikt niekedy vyrieši?

Victor: Neviem, či sa to vyrieši, ale dúfam, že áno. Celkovo to malo a určite stále má dopad na celú krajinu. Keď neviete, čo vás čaká a ste v stave neustálej pohotovosti a nedôvery, necítite sa bezpečne. Chceli by ste byť apolitickí, ale nemôžete, nedá sa tomu vyhnúť. No ... túto tému môžeme rozšíriť, ale zatiaľ chcem povedať iba toľko - Fuck off Putin a Rusko, zjedz si svojho vtáka!

Eugene: Zdržal by som sa takých tvrdých slov, pretože si myslím, že sme stále v semeništi násilia. Vymývanie mozgov prebieha na oboch stranách. Ukrajina, žiaľ, bola vždy obeťou geopolitických manipulácii top hráčov (štátov) a na to vždy doplatili iba obyčajní ľudia, nie politici. Takže prajem všetkým pokoj.

Adrik: Myslíte si, že jednou z príčin, prečo sa to deje, je aj to, aby sa Ukrajina nestala súčasťou EÚ alebo NATO? A držíte palce bratom a sestrám v Bielorusku?

Victor: Povedal by som, že sa to stalo kvôli post-sovietskym kŕčom, ktoré pretrvávajú dodnes. Členstvo v EÚ by samozrejme pomohlo, stále by však dochádzalo k určitým hádkam a konfliktom. A vo všeobecnosti nie sme tí, s ktorými by sa o týchto veciach radili, takže nevieme, čo sa deje za zatvorenými dverami politiky. Pokiaľ ide o Bielorusko, je to ich vlastná vec, ľudia by mali mať slobodu rozhodnúť sa, čo chcú a my im prajeme, aby sa im to darilo.

Adrik: Hej a poznáte nejaké kapely zo Slovenska?

Victor: Samozrejme, že áno, ale pravdepodobne nie až tak veľa súčasných. ABORTION majú vynikajúcu hudbu a humor ("Thank you very machku" z OEF 2009 mi uviazol v hlave dodnes). DEMENTOR boli skurvene dobrá turbína metalu a rúhania. BETON a ČAD, dobré punkové kapely, mal som dokonca aj ich split CD. OBLITERATE hrali s ich šialenou muzikou v Užhorode viackrát (ahoj Gabi a zvyšok). MOONFOG, samozrejme, na turné po Ukrajine v 2007??, neviem. Pekné spomienky. A mám rád, čo momentálne robia MALOKARPATAN a KROLOK.

Eugen ešte dodáva, že SANATORIUM, ktoré malo pre neho veľký vplyv, objavil prostredníctvom slovenského Flash-FM spolu s mnohými ďalšími metalovými kapelami v Rock paráde v roku 2004. A tiež, že jeho blízky priateľ pracuje ako lekár v Komárne, takže ho tam často navštevuje a má rád Slovensko!

Mimochodom, môžete nám tiež odporučiť aj nejaké nové kapely.

Adrik: Ďakujem za váš čas! Dúfam, že ak znovu otvoria hranice, uvidíme sa aj na Slovensku! Chcete niečo dodať na záver?

Victor: Dúfame, že áno, veľmi radi by sme vás navštívili. Vďaka za tvoj záujem o našu kapelu a ktokoľvek, kto to číta nech sleduje naše stránky: degradatus.bandcamp.com alebo youtube. Ak ste fanúšikom death metalu, skúste si vypočuť posledný album "In spite" mojej ďalšej kapely SOULREST (soulrest.bandcamp.com/album/in-spite). Ahoj!

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: Y+N+Q

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)