Pozývame:


So 10.6.2023
Košice @ Collosseum

NERVY (CZ), NIČITEĽ (SK), GÁGOR (SK), POHROMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PANIKA, TRÄUME, BIB (20.5.2023, Wroclaw @ CRK)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

PIPESH, VOLE, BIB (19.5.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Česko, Nemecko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: BOILING POINT

Autor: Adrik | Pridané: 28.12.2009 | Počet videní: 2276


Adrik: Zdravím Bod varu, na začiatok rutina, predstavte sa!

Masskillah: Takže čuz. Moje meno je Jakub, ale volajú ma Masskillah. Mám 23 rokov, študujem na výške. Medzi moje záľuby patrí lepenie modelov lietadielok a sledovanie predpovedí počasia. Rád čítam knihy, kupujem si platne a varím. Práve mi hrá Government Warning LP. Milujem rýchly hardcore/thrash, powerviolence a server Tube8. To by snáď stačilo!

Dano: Caw! Ja som Dano a hrám na basu. Pridal som sa k BP už keď boli slávni po celom svete. Ešte predtým sme s Fokulárom drtili v jednej kvázi kapele a tak som sa s chalanmi spoznal. V ZA študujem, bývam a trávim skoro celý čas a tak často krát nikomu ani nepríde, že som originál z Liptovského Mikuláša. Mám rad kvalitné filmy, ktoré majú myšlienku a takisto hudbu, ktorá má myšlienku, gule a nejde tam o slávu alebo peniaze. A ešte veľmi rad drtím na gitare.

Miňo: Čauko moje ctené meno je Runcajz, ale kamaráti ma volajú Runcajz. Som mladý 19 ročný panker, ktorý si veľmi rád honí a aj keď sa to môže niektorým zaškatulkovaným pankerom zdať divné, veľmi rád si vypočujem hip hop, inak počúvam klasicky pank so všetkým čo k nemu patrí. U Boilingadžov hrám na gitaru.

Fokulár: Ahoj, moje meno je Michal a študujem na výške v Žiline. Pred chvíľou ma Július zavolal na vianočný skateboarding tak sa ide hoblovať !!!

Adrik: Koho to bol nápad spískať thrashovú kapelu? Dosť ojedinelý jav u nás, zas v Čechách je to naopak, nie?

Masskillah: Nuž nie som si úplne istý koho nápad to bol. Určite môj alebo Fokulárov. S Fokulárom sme sa poznali už dlhšie hlavne kvôli tomu, že sme spolu chodili skejtovať a ja som mu hodil nejakú thrashovú muziku a jemu sa to začalo dosť páčiť. On už mal za sebou nejaké bubenícke skúsenosti z Rotten Ass a pseudokapely Muscle and Fitness (noisecore jak hovado!) a tak sme sa o tom bavili, že by bolo fajn začať konečne nejaký thrashcore. Ja som v podstate chcel niečo takéto už dlho, len nebolo s kým podobný projekt zrealizovať. Fokulár teda zohnal Miňa, oni skúsili niečo spolu nacvičiť, ja som Miňovi doniesol igelitku plnú kaziet (ktorú mi dodnes nevrátil haha) a spáchali nejaké songy zavolali ma, mne sa to páčilo a bolo!
Myslím, že v Čechách zas podobná muzika ako hráme my tiež bežná nie je. Okrem prvých nahrávok Stolen Lives si na nič iné neviem spomenúť. Asi máš skôr namysli tie kapely viac ovplyvnené thrashmetalom, ale my hráme rýchlu muziku s punkovými riffmi? Preto radšej preferujeme škatulku thrash punk aby niekto nebol sklamaný a nečakal namakané riffy a sóla hahaha. Naša muzika je syntézou toho najlepšieho z Infest/Tear It Up/Scholastic Deth a Reproach. Bez srandy!:D

Adrik: Zaujímalo by ma, prečo nespievate po slovensky? Či v angličtine znie každá blbosť lepšie?

Masskillah: No veci sa majú tak, že je pre mňa jednoducho pohodlnejšie písať anglické texty. Jednak angličtinu celkom ovládam (študujem učiteľstvo) a ľahšie sa s ňou pracuje aj napr. pri frázovaní textu do songu. Okrem toho tie texty sú fakt priamočiare a myslím, že sa aj napriek tomu dajú bez problémov pochopiť. Som si istý, že na každej nahrávke budú aj preložené do slovenčiny.

Miňo: Myslím že anglina má také svoje čaro, ktoré sa v Slovenčine proste nedá spáchať. Taktiež je to svetový jazyk, ktorý si môže hoc kto preložiť či už si z Indonézie Japonska alebo Mexika... A keďže Masskill má na to vlohy tak otázka môže znieť aj prečo nepísať v angličtine? Muhahahha

Adrik: Takže prečo nepísať v angličtine? Haha, ale nie, rozdávate texty alebo vravíte pred skladbami o čom sú? Lebo nie každý má titul angličtiny na Oxforde ..

Masskillah: No zvyčajne čo to o skladbe poviem pred tým ako začneme hrať, ale niekedy aj nie ,asi to závisí od nálady. Keď si myslím, že to má zmysel, čo to prehodím. Ale nie som zas fanúšikom polhodinových preslovov. Ako som už spomínal na deme sú aj preklady plus nejaké komentáre. Nemáme nejaké ultrapolitické texty, nie sme ani kapela, čo by presadzovala nejakú propagandu, v textoch sa snažím zmiešať trocha tej kritiky so zábavou, zážitkami a tak. Neberte nás hlavne moc vážne! (po uverejnení tohto rozhovoru nás nebude brať vážne veru asi nikto hahaha!) V podstate ani sám nie som nejak extra prísny na texty kapiel, pre mňa je najatraktívnejšou súčasťou celej subkultúry D.I.Y. princíp a pre mňa na tom záleží najviac. To, že môj kamoš mi vydá nahrávku, ďalší nám urobí koncert a spolu sa na ňom proste zabávame je úplne super a svojim spôsobom v dnešnej skurvenej dobe veľmi unikátne a mali by sme si to náležite vážiť. . Aj keď nie sú texty ako mix Hemingwaya s Dostojevskím je to furt fajn (teda ak sú aspoň o niečom) pokiaľ vidím, že to kapela myslí úprimne a je z toho cítiť nejaký zápal alebo nadšenie. Zober si kapely z Malajzie/Indonézie a podobne, texty sú väčšinou také riekanky ale ja im to verím!

Dano: Ono tie texty keď si ich prečítaš, nie sú až také zložité. Takže žiaden Oxford. I keď tuto Masskillah je vysoko odborne učený z tohto jazyka stačia ti malé schopnosti anglického jazyka a pochopíš o čo v textoch ide. A kto nemá ani malé schopnosti (napr. je borec vo francúzštine), tak si prečíta v pribalenej prílohe našeho cd-r alebo niekde na nete slovenskú verziu. A práve v tom je aj tá krása, že v angline sa to dá úplne jednoducho a stručne povedať čo niekedy v našom rodnom jazyku je zložitejšie.


Adrik: Vydali ste demo na CDr. Aký je o neho záujem? Dostalo sa aj niekam za hranice?

Masskillah: No o demo je záujem celkom slušný a vždy keď nejaké demáče zoberiem na náš koncert rozoberú sa. Skôr je problém v tom, že tie obaly sú robené ručne jednou kamoškou a vždy chvíľku trvá kým spraví ďalšie. Ak sa nemýlim zatiaľ sa ich predalo/rozdalo možno 80. Za seba môžem povedať, že som s ním spokojný, či už po zvukovej stránke, alebo čo sa týka toho obalu. Chcel som čosi troška osobnejšie a originálnejšie ako suchú čiernobielu stránku vytlačenú doma na tlačiarni a to sa myslím podarilo. No recenzia by sa mala objaviť aj v nejakých českých zinoch, jednom ruskom a snáď aj jednom talianskom a švédskom a pár kusov skončilo aj v Nemecku, Brazílií a Maďarsku. Ak si ho chcete stiahnuť dá sa nájsť na stránke www.boilingpoint.cesnak.org v sekcií audio.

Adrik: Behom ďalšieho roka plánujete split 7" s maďarskými Mind your step, s ktorými ste nedávno hrali v Budapešti. Ako ste sa vlastne vôbec k nim dostali? Veľa kapiel z Maďarska nepoznám, predstavte nejaké.

Masskillah: No dostali sme sa k nim cez majspejs kapely. Mne sa hodne páčia Crippled Fox tak som ich pridal a Mind Your Step si následne pridali nás. Veľmi sa im páčila naša hudba tak jednoducho napísali, že plánujú split a potešilo ich keby to bolo práve s nami. Inak ten sedempalec je len moje zbožné prianie, pretože milujem vynily, ale či sa nájdu ochotní ľudia sa uvidí. Rozhodne je zatiaľ isté, že to vydá Flipped Up records na cedku (www.myspace.com/flippeduprecords) a malý labelík violent loser tapes vydá limitovanú kazošku. Oba labely sú z Maďarska a tieto dva formáty by mali uzrieť svetlo sveta na jar/leto.
No kapely z Maďarska môžem odporučiť jednoznačne už spomenutých Mind Your Step, thrasherov Crippled Fox a Step On It, 80´s hardcore Ninpulators, oldschool Motivation a klasiky ako H-Street alebo Hold X True, čo sú už staršie bandy.


Adrik: Nemáte nejako extra veľa koncertov za sebou, ale zaujímalo by ma, či ste si všimli nejaké rozdiely v organizácií koncertov (a všetko, čo s tým súvisí) na Slovensku, Maďarsku a v Čechách? Stalo sa už Vám, že sa na Vás organizátor doslova vysral?

Masskillah: No tých koncertov ešte za sebou ozaj veľa nemáme, takže je ťažko porovnávať. Nejaké veľké rozdiely som si nevšimol, väčšinou bola až na nejaké výnimky organizácia oukej,. Snáď by som len spomenul, že ak robím koncert a ľudia sa na to vyjebú, mal by som skončiť v mínuse ja a nie kapely, ktoré za to nemôžu. No a raz sa nám stalo, že sme na koncert došli a nič nebolo. Trocha sme boli nasraní ale jebať už je to v pohode. Inač čo sa týka servisu pre kapely to Maďarsko bolo asi najlepšie.

Dano: Náhodou koncertov začalo byt celkom dosť. No tie najlepšie boli asi v zahraničí teda v tom Maďarsku a v Čechách na Vrahovi. Nieže by inde sa o nás zle postarali ale doma je doma a tam už vás skoro každý pozná. V tom Maďarsku a Čechách sme sa báli, že to bude zlé keď nás nepoznajú ale ľudia sa tam bavili a aj sa pekne o nás postarali. A že by sa na nás organizátor vysral sa ešte nestalo. Len prišlo veľmi malo ľudí a ani ich sa im to nepáčilo.

Miňo: Ešte by som spomenul že v Maďarsku sa kapely menili asi rýchlosťou svetla, ich naladenie, nastavenie a zvuková skúška trvala asi 3 minúty a hneď začali valiť...My sme veru na to neboli zvyknutý a trvalo nám to ešte aj dlhšie ako obvykle pretože sme z toho boli celý rozladený. Hehehe

Adrik: Jasné, že všetko je o kompromise, ale treba stále sa treba priblížiť čo najviac k spleneniu podmienok kapelám (aj keď niekedy je to veľmi zložité splniť to do detailu). Organizovali by ste vy niekedy nejaký koncert? Čo by ste robili, kebyže Vám príde na tento koncert 15 ľudí?

Masskillah: No myslím, že jediný kto z nás asi už (spolu)organizoval pár koncertov som bol ja. Jasné myslím si, že kapele treba vytvoriť čo najlepšie podmienky. Vždy sa snažím, aby bolo kvalitné jedlo, slušné spanie atď. Asi by som sa cítil ako kokot keby som to úplne odflákol. Zatiaľ sa mi tá prognóza s 15 ľudmi ešte nesplnila. Na koncerty na ktorých som sa podieľal vždy došlo dostatok ľudí, ale keby došlo tých 15 tak holt asi kapele doplatím to na čom sme sa dohodli, popr. sa snažím vymyslieť nejaký kompromis ako si spomínal.

Adrik: Trochu opíšte ľudí a aktivity v Žiline. Je Žilina naozaj také Fucktown mesto? Sú u Vás ešte nejaké normálne kapely okrem Ilúzie a Rotten äss? Čo v Žiline robíte, keď sa nevenujete muzike?

Masskillah: Ešte je tu kapela Proti Srsti, ktorá drtí celkom fajn punk. Keď sa nevenujem muzike, trávim čas s priateľkou alebo si doma vychutnávam vynily. Väčšinu času trávim v Nitre, kde študujem a občas zajazdím na skejte, inač som dosť lenivý. Ostatné pekne zhrnul Dano.

Dano: Mne sa páči, že sa začal riešiť ten squat a že sa to kúsok dostalo do povedomia. Je to fajn myšlienka o ktorej sa nie len hovorí, ale aj praktizuje. Mal som česť sa tam síce prísť pozrieť iba raz, ale stalo to za to. Sere ma veľmi, že tu nie je žiaden poriadny klub. Stavajú sa tu samé somariny ako supermarkety, parkoviska kde budú samé disko podniky kde hra jukebox a vivahity summer 2002 s parketom a diskoguľou. Ale žiaden poriadne klub na koncerty a kúsok undergroundovejšiu hudbu nie je. A keď nevenujeme sa muzike tak sa flákame v skúšobni a chodíme do školy.

Miňo: Stále sa tu stavajú len zasrané supermarkety v ktorých sa nedá nič iné robiť len nakupovať a keď človek nemá moc peňazí alebo ho vôbec nebaví nakupovanie tak môže len zostať doma a unudiť sa k smrti alebo sa zajebať do nejakej krčmy a chľastať ako chuj...Nechápem prečo sa ľudia čudujú že mladý dávajú do seba hovná keď za to môžu len oni sami...Keby tu postavili niečo normálne kde sa môžu mladý ľudia realizovať (npr. skatepark) určíte by to tu vyzeralo lepšie... Taktiež (určíte to prameni aj z tej nudy) sa tu dosť rozširujú ako kozie bobky hakoši...Kľudne sa ti môže stať, že si ideš po ulici a začne na teba nejaký skurvykokot hajlovať...Niekedy mu najebeš ty a niekedy on tebe, ale dostáva sa to tu do riadnych sračiek ...Na opačnej strane sú tu aj ľudia, ktorý sú dosť aktívny a snažia sa to tu spraviť lepšie čí už sa zaslúžilí o squat (ktorý stále žije) alebo organizujú rôzne demonštrácie a menšie akcie na ktorých rozdávajú informačné letáčiky a podobne veci...samozrejme niekedy zájdu aj do nejakej nezákonnej činnosti muhehe

Fokular: Aktivity ľudí ?! Vieš čo, počul som o nejakých ľuďoch čo si honievaju. Jasné, že je v Žiline najlepšia skupina, ale neuzrela svetlo sveta haha. Keď nehrám chodím do posilňovne, a balím baby na svedeeer.

Adrik: A bránili sa u Vás nejako ľudia proti výstavbe hypermarketov? Alebo sú radi, že bude kam „chodiť“? U nás sa to riešilo všelijako, ale márne ..

Masskillah: Mám taký dojem, že konkrétne ku kauze Aupark sa dokonca vytvorilo nejaké občianske združenie. Nechcem, aby to vyznelo úplne pesimisticky, ale zvyčajne nad ľudským úsilím zvíťazí sila kapitálu...A k tej prvej časti otázky. Podľa mňa už aj veľa „obyčajným“ ľudom táto blesková výstavba nákupných centier poriadne lezie na nervy a tých čo sa tešia na nákupy asi bude tiež dosť, ale ťažko sa nejak exaktne vyjadriť.

Adrik: A čo podniky? Kedysi bolo v Žiline kopec klubov na hranie. A teraz? Chodia ľudia na koncerty alebo chlastajú vo vedľajšej krčme?

Masskillah: S miestami na koncerty je to v poslednej dobe poriadna slabota. V podstate už ostal len Smerr a Boonker (bývalý Kozel Pub). Smerr je podľa mňa strašné miesto s boxerským ringom namiesto pódia a navyše je dosť veľký a Boonker detto. Ja by som rád robil menšie thrash akcie, ale obávam sa, že by som asi ani nevyplatil zvukára, čo je tu tiež dosť problém. Kedysi bolo Honey Bunny, to bolo úplne super na malé akcie, dalo sa hrať len cez hlavy a boxy plus malý mix na vokály. Ľudia aj chodia, ale s výnimkou Oi Polloi nedávno ma miestne koncerty vôbec nezaujímajú, takže asi ani nie som v dobrej pozícií na hodnotenie.

Dano: No škoda toho Honney Bunny tam to malo svoje grády. Ten Smerr je fakt oničom ale čo sa dá robiť aspoň niečo. Nech žije disko a ich predražené kluby.

Adrik: Keďže sú tie vyjebané Vianoce, pochváľte sa, čo ste mali na večeru!

Masskillah: Na večeru som mal kapustnicu, marinované lahôdkové tofu a kyslý zemiakový šalát. Zapíjal som detským šampanským.

Dano: Default: kapustnica, šalát, rezeň a mrkvový džúúús...

Fokular : Suché rožky s mliekom

Miňo: Normálka. Kaviár, korytnačia polievka a suché Martini.

Adrik: Vďaka za tento minirozhovor, dúfam, že sa počas sviatkoch neprežierate, uvidíme sa na koncertoch! Niečo, čo chcete dodať? (Miňo, ty tu môžeš hodiť jednu z tvojich nesmrteľných hlášok)

Masskillah: Rád by som pozdravil všetkých našich fanúšikov. Pracuje sa na novej kolekcií merchandise, nebudú chýbať ani vankúše, peračníky a podložky pod myš. Ale nie teraz vážne, chcel by som sa fakt poďakovať všetkým, ktorí nám za našu krátku existenciu akokoľvek pomohli (a že vás nebolo málo), bez Vás by sme si iba drngali do kríža na garáži. Špeciálne pozdravy do Trenčína! Dojdite sa kuknúť na (nielen) naše koncerty, kupujte nahrávky a podporujte úprimný D.I.Y. hardcore/punk! Jebať manažérov, zmluvy a predražené západné kapely! Hail!

Dano: Jasné dojdite podporiť koncerty a neflákajte sa doma po tých internetoch. Podporujte dobrú hudbu, dobrých ľudí a do skorého videnia...

Fokular : Práveže treba sa vždy dobre najesť a keď sú to sviatky tak to platí dvojnásobne. Tiež by som chcel poďakovať všetkým ktorý nám robili koncerty a všetkých čo nás podporujú. A hodne aj celej Ilúzií za to akú máme super skúšobňu fakt je supééér, veľká pusa na penis ide Jugovi, že mi často požičiava apec !!! A díky za rozhovor ! Pozdravujem všetkých priateľov aj nepriateľov! (a ospravedlňujem sa za odpovede, ale primitívny humor vládne hehe )

Miňo: Ahoj, ďakujem za rozhovor. Flower Power! (Minečkova nesmrteľná hláška nakoniec nebude, záver som musel spísať za neho, nakoľko po niekoľkých prehýrených dňoch práve trávi svoj čas detoxikáciou na nemenovanej protialkoholickej liečebni pozn. Masskillah)

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: C+Y+9

Správa:

#2520 masskillah napí­sal/a: 19.02.2011 18:22:51

teraz si tu urobime z toho diskusnu miestnost zilinskeho pankroku?:D

#2519 fokular napí­sal/a: 19.02.2011 17:41:48

pici vojto tebe sa neda dovolat som ti cely stvrtok volal ohladom toho agregatu aby sme previezli ...

#2518 vojto napí­sal/a: 19.02.2011 16:21:52

a sme doma...

#1722 Bambulka napí­sal/a: 30.12.2009 00:56:26

Vydarená kapelka:P

#1721 vedrensky napí­sal/a: 28.12.2009 21:23:52

Milujem Minecka!! Je to kral, co ma naucil nikdy sa nebat !!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

30.05. 18:10 serus666:


diky za super report! aj ked s viacerymi vecami nesuhlasim. neviem vela background info, kazdopadne napr. v Berline si mozes dovolit mimoriadne mensie vstupne, ked je vopred jasne, ze bude natrepany c ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

30.05. 16:24 Cubirkova:


Na koncertoch v DE si vypytali take love ze konec a nakoniec este aj bedakali ze malo. Vstupnemu 17€ sa teda nedivim, aj ked v Berline abo Lipsku to bolo tak o 5€ menej. A este sa spevak postazova ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

25.05. 15:52 Luboshio:


Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz ..
13.5.2023 DADCARE, the PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM Zvolen @ Wake up (report)

25.05. 15:28 fog:


super report, uz nemusim pisat ja, ha. inak BIB podla mna tlak a strasne dynamicka a zivelna show. praveze to, ze nezastali, ziadne kecy, nic, len song za songom, to tomu dodalo intenzitu brutalnu. ta ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

20.05. 02:47 Prasiak:


Fog AKA "drtička a huba sa mi nezastavia"
20.6.2022INCRIMINATE (Česko, Nemecko) (cestopis)

09.05. 18:56 Prasiak:


oo dikes za report, zabudol si už len chalo zrecenzovať.. <3 koniec hrania 21:20 luxus, nečakal som, neplanoval som.. kapely ma ojebali, že budu všetky hrať 30min :D
3.5.2023 DOOIE MUS, FYASCO, DOWNSTREAM Košice @ Collosseum (report)

03.05. 19:41 Balki:


Wrbo ked nebudes nabuduce brat to distro, nemozem ist ja? :D
7.4.2023SAMORAST (Čechy) (cestopis)

02.05. 23:15 svako:


zssk mi vo vlaku na wifi blokuje punkgen, lebo je tu zevraj skodlivy a nevhosny obsah. ste na seba hrdi dufam :D
(novinka)

25.04. 09:44 lichtle:


Dikes!!!
Boha tak pekne napísané!
BETON - Zombie mustang safari CD (recenzia)

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)