Pozývame:


Ne 25.2.2024
Košice @ Collosseum

CIVILIAN THROWER (Francúzsko), PROUDHON (Francúzsko), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

POSLEDNÉ DECEMBROVÉ DNI, REMDIK (24.2.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovšia recenzia:

OFFSIDE REIDARS - This is now 7"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Srbská vzbura #3.14 / 2011

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


16.11.2022 YPERITIFF, CHOROBOPOP, KURVY ČEŠI, CTIB; Bardejov @ Bašta

Autor: Adrik | Pridané: 3.12.2022 | Počet videní: 257


Na začiatku to vyzeralo, že pôjdem sám. Zisťujem autobusy (na ďalší deň je aspoň voľno) a či sa mi oplatí ísť prezliecť domov alebo rozmýšľam, či to risknem na letných gumách. Nakoniec ideme s niekoľkými prestupmi traja na dvoch autách. Radšej sa ma na tento matematický oxymoron ani nepýj ...
V Bašte sme niečo po ôsmej. Na to, že je zajtra štátny sviatok, nepredierame sa hlukuchtivým publikom. Že by sa už zase ľudia začínali prejedať koncertami? Ako prví YPERITIFF. Je to zjav. Kde tých ľudí stále Skulda berie? Pre včerajšiu zábudlivosť si klávesy požičiavajú od Ctiba, krabičky rozložené, chaoticky kolotoč sa môže začať krútiť. Popiska post punku je celkom klamlivá. Ten synťák a uvrieskaný naechovaný spev ho miestami chvíľu môže evokovať, avšak neustále odbočky, krkolomné zvraty a splašené bicie to hádžu skôr niekde k MELT BANANA pre chudobných. V prvých songoch mi bzučanie gitary pripomínalo LOCUST (už vidím trojstranový stĺpček o päť rokov v novom Napalmanachu, že to tak nebolo). OK, v posledných skladbách zaznel aj ten kolotočársky post punk. Paráda!
Po nich CHOROBOPOP. S klávesami a klasicky bez bubeníka. Po tom rimbuchu by sa mohlo zdať, že kľudnejší fotrovský pank. Omyl. Otváračka s trojicou skladieb z debutu "Kočky, krysy, celebrity", kedy zaznie aj môj obľúbený "Tetrapak". A co pak? Až na jednu skladbu odohraná celá nová LP "Odrazit od dna". Kurník, mohlo by sa zdať, že fakt zmäkli, ľahké vyhrávky, je to viac cocaovské, ale počúvaj tie texty: "Kolik se tu vyrojilo bojovníků za svobodu lhát! Kolik vykřičníků padlo v boji za právo kašlat na ostatní!" Aby toho nebolo málo, ako ďalšie zadelili skladby z chystanej a ešte nenahranej tretej dosky! A na vyžiadanie ešte jeden prídavok? Aj ten! Večne živý rožňovský pank!
Je čas preložiť to ďalšou dekadenciou. KURVY ČEŠI. Geňa Slováci. Schytávajú to tu úplne všetci. V kapele členovia a budúci exčlenovia VOLE, VLNĚNA alebo LÁSKA A PŘÁTELSTVÍ. Tých prvých tam počuť najviac, ale je to ešte väčší bordel (jo, dá sa to!), k tomu kvíliace gitary a škrekľavý vrieskot so spevákom, ktorý väčšinu koncertu vyzerá, že nie je s nami v miestnosti. Radšej raz vidieť, ako stokrát o tom čítať. Odporúčam!
Na záver nikto iný a menší ako CTIB! Ak nehral cez 40 minút, tak ani ani sekundu. V kuse!!! Zaznelo takmer všetko z "Kampak?!", ale aj úplné novinky, od tancovačiek až po pomalšie a osobnejšie skladby, samozrejme niekoľko prídavkov. Robíš stužkovú, rozlúšku so slobodou, bar micva alebo kar? Zavolaj si Ctiba a máš program na celú noc. Neskutočné, koľko energie na rozdávanie. Vďaka za ňu!
Do Čiech pozdravuje ujo Zíval.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: R+M+M

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.02. 01:49 Prasiak:


Jak sme sa na poslednu chviľu rozhodli, že tam ideme, tak sme sa najviac zjebovali na tom, že Samčo, boha, to zas bude. No normalne mi ten jeho set pripomenul (tiež som ho už dlho nevidel), že ..
17.2.2024 SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra (report)

13.02. 10:01 TvojaManka:


Otec, ze ty tak trochu obdivujes Putina a zaroven tak trochu nenavidis demokraticke hodnoty? Pravdu ale mas, ze vela ludi zomrelo pre mocenske chutky tohto diktatora. A pritom by stacilo, aby nezautoc ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

13.02. 09:44 Bambulka:


Dedko, vsetkym jebe, len ty tu mas vysoku skolu zivota v odbore politologia a medzinarodne vztahy. Kto je vo vojne na ukrajine agresor? Rusko zautocilo na suverennu krajinu a ty tvrdis, ze sa mali vzd ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

12.02. 14:09 Scheby:


Rozpor hlasa Slava Banderizmu? :D dobre si sa opuscil, cenim nazor zo stvrtej cenovej
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.02. 21:16 Dedo jozef:


Skurveny Rozpor celé roky sa hrali na veľkých Antifakov a teraz tam Sláva Banderizmu.a vám to úplne jebe?aké obsadenie Ruskom a Koreou vy ste dobre ojebany západom,A choďte do piče s tými v ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

30.01. 15:35 adrik:


axc: Áno.
(guestbook)

29.01. 08:31 axc:


cuzz ten nonconformist bude povodna zostava na koncerte?
(guestbook)

15.12. 14:57 Peter:


Fajná recenzia a príjemne je, že autor priznáva, že nie je nestranný - tak potom je Dáša "stranný"? -)))
DISIDENT - Ľudské stroje CD (recenzia)

13.12. 16:50 Luboshio:


Dík za recku Adrik, pozdravujem zo Zv!
DEMONIC-EYED / JAKUBYSKO MC (recenzia)

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)