Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


V/A HIT MANIA VIOLENCE "VIOLENCE STILL REMAINS" 7"

Autor: Adrik | Pridané: 21.3.2022 | Počet videní: 116

DIY
Vydať dnes sedempalec je takpovediac ekonomická samovražda. A k tomu ešte kompilačný? Kokos a ono to je ešte na štyridsaťpäťke. Úplná absurdita! Ale za prvé k tomuto žánru sedempalce neodmysliteľne patria a za druhé ja kompilačky rád mám, preto som si na koncerte v Košiciach od INCRIMINATE (1/2 MEDICATION TIME) prisvojil za päť korún jeden kus. Dvanásť kapiel, ktoré poskladali Taliani ALWAYS NEVER FUN. Ide vlastne o druhú časť. Jednotka vyšla pred dvoma rokmi a účasť bola výsostne talianska. Na dvojke nájdeš poväčšine prefláknuté alebo spriatelené mená (niektoré kapely už predtým stihli vydať spoločné splitká) opäť z Talianska, Maďarska, Nemecka, Francúzska, Španielska, Slovenska, Anglicka, Čiech alebo Grécka.
Áčko otvárajú ANF so sypačkou, v ktorej ti vysvetlia, že power violence ≠ metal a nepotrebuješ k nemu dvojšľapku. CRIPPLED FOX sú veľmi dobre známi aj u nás, je to už viac fast core ako thrash, aj keď ten tam stále počuť. ILL! som zachytil už na split 7" s TURTLE RAGE. Priamočiary fast core, klasika s uškriekaným vrieskotom a bubeníkom, ktorý svoj aparát vôbec nešetrí. Sype sa aj v skladbe od LOVGUN. Francúzska fast core / grindová scéna je impozantná (rovnať sa jej na starom kontinente môže akurát tak tá česká) a ak ešte napíšem, že členovia mastia medzi inými aj v kapelách ako HØRDÜR či WARFUCK, musíš vedieť, odkiaľ vietor fúka. LOUISXARMSTRONG (nie ten jazzový trubkár, aj keď trúbka by to tu možno rozveselila) reprezentujú Pyrenejský polostrov. Rozbeh celkom slušný, no skončí to ako nejaký rýchlejší miestny pank rock. MEDICATION TIME spoznáš už keď zaraďujú trojku pred Soroškou. Naechovaný spev, "primitívne" riffy, Tony Hawk a nekompromisný Fog za bicími. Vraj to nahrávali medzištátne. To by bol kedysi účet za telefón haha ...
Béčko a už hučí ONA SNOP z ostrovov. Sedem skladieb. 50 sekúnd. Dlhodobo jedna z najšialenejších vecí v rámci žánru. Zjedol by som kľudne aj 77 songov. SHEEVU YOGU taktiež spoznáš cez tri zatvorené dvere. Úplná ich klasika: komplikované a krkolomné riffy s ešte krkolomnejšími a komplikovanejšími textami. Raný ugly power violence, v ktorom textom nerozumejú ani tí s aspergerovým syndrómom - to je vychádzajúca česká hviezda SKIPLIFE s pamätníkmi v zostave. Nejakých 20 sekúnd aj s introm. TURTLE RAGE z Berlína zajebali ostrovný power violence v štýle AFTERNOON GENTLEMEN / ONA SNOP. Idem sa popozerať po ich kazetách, ktoré mi chýbajú. Ďalší Nemci WE SLEEP idú viac grindovejší fast violence. Kanálovejší zvuk, ale šľape im to. Nakoniec Gréci YOUTH CRUSHER po všetkých tých tornádach a hurikánoch je už len takou hlučnejšou bodkou na záver. Všetko sa to sfúklo za necelých osem minút!
Zoženieš u každej zo zúčastnených kapiel.
Teším sa na trojku!

 1. ALWAYS NEVER FUN - Do you know that powerviolence isn't actually metal?
 2. CRIPPLED FOX - No negative bullshit
 3. ILL! - Fliesentisch
 4. LOVGUN - Pyjama party
 5. LOUISxARMSTRONG - Llenties del passat
 6. MEDICATION TIME - T.H.T.I.N.T.W.C.O.F.
 7. ONA SNOP - 7 songs
 8. SHEEVA YOGA - Až nad hlavu
 9. SKIPLIFE - Life ruiner social club
 10. TURTLE RAGE - The big picture
 11. WE SLEEP - ALC II
 12. YOUTH CRUSHER - Ζήσε σαν γέρος

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: N+J+F

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)