Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


EINLEITUNGZEIT – HUMAN SCRAP: ANATOMIC PRAYER CD

Autor: Adrik | Počet videní: 765

Ars morta universum
Priznám sa, že radšej mám noise core naživo ako počúvať z CD milovníkov kovošrotu. A "projekty" z notebookov idú už úplne mimo mňa. EINLEITUNGSZEIT aneb východzí znak majú podľa discogs kopec vydaní, dokonca aj štyri vinyly, no ja sa o ich existencii dozvedám až zo zásielky od Nomad sky diares. "Táto slovenská skupina existuje už viac ako 14 rokov. Ranné experimenty neskôr viedli k neprekonateľnému death - industriálnemu zvuku, ktorý priniesol EINLEITUNGSZEIT status jednej z vrcholných klasík žánru." Tak poďme teda na to. Obal CD je zaujímavo spracovaný, nejde o žiadnu plastovú škatuľku, ktorá by sa v obálke polámala, ale o dve drevotrieskové doštičky spojené drôtom, ktorý musíte odstrániť, aby ste sa dostali k CD. Najprv som rozmýšľal, že ho normálne preštiknem kombinačkami, ale priateľka sa s tým pohrala a drôt elegantne odmotala. CD je rozdelené na dátovú a audio stopu. Na tej dátovej nájdeš flash video a fotky z koncertu, zvuková stopa obsahuje 11 trackov napasovaných do 60 minút. Jednotka začína ako keby zákulisnou hudbou z nejakého sci-fi filmu, kedy posádka hľadá vo vnútri lode mimozemského votrelca, a keď sa im to podarí, tak sa to zvrhne na brutálnu psychiatriu s metalurgovým fetišom, chvíľu vesmírneho kľudu a opäť kovofília s elektronickým outrom, ktoré prechádza až do pískania. Dvojka začína zhurta a znie ako keď ide po rozjebanej ceste plne naložená tatrovka, z ktorej sem tam niečo vypadne. To snáď nemôže byť nahrávané inde ako vo Vítkoviciach. V ďalšej skladbe tá tatrovka musela dostať defekt a za jazdy sa z nej vysypáva viac a viac obrovských plechov. Asi tak minútu sa ten defekt opravuje popri čom zo zeme dvihnú nejaký pokrivený plech a tatrovka ide lesom veselo ďalej. "Kastration" je päť minút totálneho industrial techna. Dovolenka na Ibize skončila, treba vyložiť tatrovku, a to sa deje na začiatku ďalšieho tracku, lenže popri tom majú v prehrávači roboši pustený živák z náletov z Dráždan zo 45. Wow, v ďalšej skladbe sa dostávame do čias ČSSR do Mladej Boleslavi do závodu Škodovka, kde sa to rôznymi brúskami a zváračkami len hemží. Sedmička je taká tichá pohoda z vesmíru, alebo len ticho pred búrkou? Bé je správne. Pri ďalšej skladbe to už zase chrčí a hučí, ale tentoraz je to viac chaotické a nepravidelné, asi najzaujímavejšie, čo tento album ponúka. V "Limbo isent" je pomiešaný vesmírny chlad so sobotňajšou brigádou v železiarňach plus tam hučí aj nejaký zaujímavý podmaz také to hauvúúúúúúúúúúúúúúúúú. Predposledná je ďalší nemonotónny škrípajúci bordel a posledná je miestami tanečný trance noise, vážne. Dobre, mám dosť. Vydržať počúvať toto hodinu v kuse je naozaj na diagnózu od doktora Chocholouška. Ja by som určite skladby skrátil, často to bolo dosť jednotvárne a monotónne až to brutálne nudilo, naopak tie chaotickejšie pasáže boli celkom v pohode, ale aj tak si idem pustiť niečo, čo menej dráždi uši, napríklad LYCANTHROPHY. Neviem, či kapela ešte žije, ale na svojich stránkach píšu o reedíciach starších nahrávok.

bandzone.cz/einleitungszeit

 1. Biokybernetik
 2. Human scrap
 3. An atomic prayer
 4. Kastration
 5. Nekroplasma
 6. VX-walz
 7. Litanei
 8. Eschaton
 9. Limbo isent
 10. Die larve
 11. Whip & steel

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: I+L+I

Správa:

#5924 kill @ napí­sal/a: 25.06.2014 19:38:33

http://csindustrial19822010.blogspot.cz/2013/06/einleitungszeit.html

#5833 dr.Chocholoušek napí­sal/a: 25.04.2014 10:21:40

halóóó, tady Chocholoušek ... u mňa v ordinácii by ste až na pár drobností našli takmer komplet diskografiu tohoto unikátneho spolku. A že hodinka? Toto keď ma chytí rapel počúvam dosku za doskou! Jedna z mála kapiel, ktorú nám móže závidieť (a často aj závidí, treba len mrknúť správne fóra) celý svet, tak veru. Naživo (kedysi, teraz neviem) vec smrtonosná!!
Dík za tip, playlist na víkend je poriešený.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)