Pozývame:


Pi 19.5.2023
Košice @ Collosseum

BIB (USA), VOLE (CZ), PIPESH (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

ONDREY ZINTAER, RYOSUKE KIYASU (13.3.2023, Prešov @ Libresso)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

KURVY ČEŠI, VOLE, PERLY SVINÍM, the WILDERNESS (28.1.2023, Vsetín @ Vesmír)

Najnovšia recenzia:

THERAPIST - Svet/lo slepých MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


NIČITEĽ + ERIKA JE MOJA (ČESKO, SLOVENSKO)

Autor: Tomáš NIČITEĽ | Počet videní: 1094

Po jesennom miniturné začíname niekedy začiatkom roka plánovať ďalší výjazd, ktorý mal byť pôvodne mini release turné k nášmu druhému albumu "Matka". Jeho vydanie sa však chybou jedného z vydavateľov, ktorý zastrešuje aj lisovňu, posunulo až na leto. Na turné preto namiesto bohatšieho merchu ideme s poslednými tromi kazetami prvého albumu "Hnev panteónu", nejakými tričkami a na poslednú chvíľu si dávame spraviť aspoň nálepky, že keď nie je album, aspoň nálepky možno potešia.
Oproti piatim zastávkam z októbra sme sa uspokojili tentokrát len s tromi. Pôvodný plán je Praha, Olomouc, Žilina. Olomouc už na začiatku padá, takže plánujeme Hradec Králové, nakoniec ani ten nevychádza, takže týždeň pred výjazdom je potvrdený Vsetín. V porovnaní s takými HOLLYWOODFUN DOWNSTAIRS, ktorý si dali trojmesačné turné po Európe s dvomi "day offs" môže trojdňové turné vyznievať smiešne, každopádne v rámci našich možností sú "víkenďáky" zatiaľ najreálnejšie. Je to určite lepšie ako nič.

Piatok 3. 6. 2016 Praha @ ostrov Štvanice + BLACK ASPIRIN, OR

Andrej dorazil do Spišskej s dodávkou o 10:30, my už sedíme v reštaurácii Paríž, poniektorí si dávajú raňajky šampiónov - káva a pivo. Niečo ešte zjeme, potom presun do skúšobne, naloženie vecí a sme na ceste. Andrej je dodrbaný z nočnej cesty vlakom z BA, upozorňuje nás, že potrebuje s niekým vykecávať, aby nezaspal. V počúvaní som dobrý, zodpovedne sa preto zhosťujem tejto úlohy.
Ďalšou našou zastávkou je Trenčín, kde vyzdvihujeme chalanov z ERIKA JE MOJA. Pred Trenčínom volám Maťovi, že ako sú na tom, on na to, že sedia na stanici, že keď tak môžeme dojsť. Pozvanie prijímame, nakladáme zvyšné technické vybavenie a vyrážame smer Praha. Meškanie máme oproti plánu už skoro dobré dve hodiny, keďže ale viem ako to väčšinou pri presunoch na koncerty býva, pri plánovaní som s nejakou tou rezervou rátal.
Do Prahy prichádzame napriek tomu s určitým meškaním, niečo pred ôsmou, keďže kapelám požičiavame bicí základ, koncert ešte nezačal. Ľudí dorazilo celkom dosť, ako nás, tak aj Eriku prišli pozrieť aj nejakí známi zo Slovenska. Ako prvý začínajú BLACK ASPIRIN, chalani z Pelhřimova, celkom ma to baví, neviem či je to viac hudbou, alebo prostredím. Akcia sa totiž koná na ostrove Štvanice, pod železničným mostom, aparáty poháňa elektroagregát. Skvelý DIY, takto to máme najradšej. Po nich nastupuje kapela OR, s niektorými členmi sme už spolu hrali v Spišskej, s ich druhým projektom VLNĚNA. V tomto prípade má 100% dostáva hlavne muzika, ako VLNĚNA, tak aj tento projekt má naozaj niečo do seba.

BLACK ASPIRIN pod železničným mostom, ostrov Štvanice, Praha

Po nich ideme hrať my, koncert nie zlý, ale ani nie najlepší, ako poznamenal Andrej, taký rozohrievací. Nakoniec nastupujú chalani z ERIKA JE MOJA, pre mňa je to prvýkrát naživo, na nete som počul len zopár skladieb, naživo úplne super. Skladba "Paranoje" mi v hlave znie ešte aj pár dní po skončení spoločného turné. "Tak ako, ako to je, ako to je".
Po koncerte sa naše cesty s ERIKA JE MOJA rozchádzajú, chalani si idú ešte užiť slasti veľkomesta, my končíme v neďalekom skateparku na pive. Otáčame ich zopár kým Maťo, organizátor akcie, u ktorého prespávame, nezavelí na odchod.

Sobota 4. 6. 2016 Vsetín @ Vesmír + MENARCHE

S Martinom vstávame celkom skoro, zobúdzame pritom Vlada. Už okolo 9:00 je pre nás Maťov byt príliš tesný a príjemné počasie a stovežatá Praha nás ťahajú von. Andreja nechávame dospať predošlé dni, má dosť veľké spánkové rezervy. Pôvodný plán je pozrieť sa do galérie moderného umenia DOX, keďže to na peši nie je až tak ďaleko, či náhodou nie je nejaká zaujímavá výstava. Martin je študovaný maliar, všetci z kapely máme blízko aj k tomuto umeleckému vyjadreniu.
Pred galériou sa stretávame s kamarátom Stanom zo Spišskej, Martin neodobruje ani jednu z ponúkaných výstav, že všetky budú stáť najskôr za hovno, takže ideme opäť len obdivovať výtvarne krásne navrhnuté logá českých pivovarov v neďalekom pohostinstve v pražskej tržnici. Okolo obeda sa hlási prvý stratený syn, Maťo. Dáva si s nami v pohostinstve ešte jedno pivo a pomaly sa vraciame na byt, kde na nás čaká už zregenerovaný Andrej a doraziť by mal aj Viktor. Priamo pred Maťovým bytom je fajnová reštaurácia, takže si dávame niečo pod zub, niečo proti smädu a vyrážame smer Vsetín.

Sobotné meditácie pri pive, Praha

Ako ináč, máme opätovne meškanie, vo Vsetíne to ale nikto veľmi nerieši, hrať sa môže dokedy chce, večný pohoďák Pasta ma uisťuje, že všetko je v úplnom poriadku. Partia si poobede dáva ešte minigolfový turnaj a príjemné počasie naznačuje, že do podniku Vesmír, ktorý vznikol z podzemného protiatomového krytu, sa nikto veľmi ponáhľať nebude.
Do Vsetína dorážame niečo pred ôsmou, ľudí zatiaľ málo, vítame sa s Pastom a zvyškom kolektívu, s ktorými sme sa stretli už na jeseň. Pred polrokom výborná zeleninová polievka, tentokrát trochu štipľavé zeleninové rizoto (ak sa dobre pamätám) zahnali hlad a my si začíname chystať veci na koncert. Ľudí pomaly pribúda, akcia je benefičným koncertom pre Sida, psíka jednej dievčiny z partie, ktorý ochorel na nejakú závažnú nemoc. Tá si vyžaduje dosť nákladné veterinárne úkony. Medzi ľuďmi stretávam ďalšiu známu zo Vsetína, Markétu, a samozrejme prvé, čo ma napadá, je či zahrá aj MENARCHE (Markéta je hlasom tohto výborného Vsetínskeho hudobného telesa, ktoré sme si neohlásene užili aj pred polrokom). Súhlasné prikyvovanie naznačuje veľmi príjemný priebeh tohto večera.
Okolo deviatej začína prvý koncert, mladý folk punkový projekt znie trochu neisto, zopár koncertov určite zvýši sebavedomie a pôjde to lepšie. Problémy sú trochu aj so zvukom. Andrej v sebe nezaprie zvukárskeho ducha a poskytuje nevyhnutný support.
Po mladíkovi ideme na stage my, koncert úplná pecka, ľudia sa hýbu, nám to ide ako po masle, spokojnosť. Vo Vesmíre vo Vsetíne sa všetky dôležité veci, ktoré robia dobrý koncert, nejako vďačne spoja a koncerty nám tú vyjdú vždy úplne perfektne. Po nás ide na pódium ERIKA JE MOJA, opäť výborný koncert, ľudí to baví, fajnota. Po ich koncerte nastáva krátka prestávka, Pasta však už potvrdil, že MENARCHE určite zahrá. Po nejakom čase sa tak naozaj deje a ako Viktor poznamenal, zažili sme pozitívny návrat v čase do 90-tych rokov, špinavý primitívny crust a publikum úplne odtrhnuté z reťaze. Až keď Viktor vytiahol z vrecka smartfón, uvedomil si v ktorom roku to vlastne je.
Po koncerte zábava pokračuje, Viktor s Matejom si dávajú maratón tvrdých drinkov, ja sa to snažím zdravo kombinovať s pivom. Všetci postupne odpadávame, mne sa ako poslednému opätovne nepodarí presunúť do spacieho priestoru, takže využívam gauče pri bare.

Nedeľa 5. 6. 2016 Žilina @ Kontajner

Ráno vstávam ako prvý, v bare je už živo, miestny kolektív vedie príjemnú debatu. Ja sa pridávam, s vďakou prijímam chutné raňajkové menu, chlieb s domácou nátierkou, a čaj. Okolo jednej idem budiť chalanov, najvyšší čas začať baliť veci, aspoň do jedného mesta by sme mohli doraziť načas, prípadne v predstihu. V Žiline by to aj stálo za to, lebo pred koncertom sa na Stanici Žilina Záriečie koná pravidelná nedeľná vegánska hostina.
Pomaly sa dávame dokopy, s Viktorom na čerstvom vzduchu debatujeme o zážitkoch z našich promotérskych aktivít. Do debaty vstupuje Andrej a je zaujímavé počuť, aké rôzne čudesné skúsenosti s kapelami DIY promotéri majú. Zhodli sme sa však na tom, že v prevažnej väčšine to ide bezproblémovo a hladko.

ERIKA JE MOJA - "Paranoje" (electric piano version, live at Vesmír)

Do Žiliny skutočne prichádzame v predstihu, chutnáme fajnové vegánské špeciality, ja osobne to dopĺňam už len vodou s citrónom, pivo s pálenkou sa zdravo kombinovať nedá. Dnešný koncert sa odohrá v lodnom kontajneri, ako mi Daniel spomína, je to len dočasná záležitosť, keďže zo 6 lodných kontajnerov pristavených pri stanici by mal v budúcnosti vzniknúť objekt, ktorý bude mať viacúčelový charakter, koncerty sa však v nich už asi konať nebudú. Skupinka účastníkov koncertu sa rozrastá o našich kamarátov z Martina. Bača, Andrej a Michelle boli možno jediní cezpoľní, silno si to vážime, vo vašej spoločnosti je nám skutočne príjemné. Tešíme sa na Opičí bál II.
Koncert začína niečo po ôsmej, ľudí je dostatok, do kontajnera sa ich až tak veľa nezmestí. Opätovne začíname prvý, koncert je super, trošku na mňa však dolieha vnútorná klíma. Celkovo to ale hodnotím pozitívne. ERIKA JE MOJA dávajú podľa mňa najlepší koncert v rámci miniturné, v kontajneri bol ich vzájomný súzvuk asi najlepší.

ERIKA JE MOJA, kontajner, Žilina

Po koncerte ešte vykecávame s partiou z Martina a s Danielom, lúčime sa s Viktorom a Maťom, ktorí ostávajú cez noc v Žiline. Nakladáme veci a vyrážame smer Spišská Nová Ves. Andrej využíva opäť postup "vykecávam, aby som nezaspal", tentokrát mi to bohužiaľ veľmi nejde, zopár rozhovorov je preto dosť surreálnych, keďže som v polospánku, nakoniec úplne zaspávam.
Do Spišskej sme dorazili okolo jednej po polnoci, vykladáme aparatúru, Andrej nás všetkých rozváža domov. Na druhý deň ide vrátiť dodávku do Kežmarku. My máme nanešťastie všetci pracovné povinnosti.
Doma ešte svojej priateľke pred spaním púšťam "Paranoje", originál od KATARZIE poznala, rezonuje jej však aj táto špinavšia verzia od ERIKA JE MOJA.
Chcem sa touto cestou ešte raz poďakovať Andrejovi za ochotu nám s týmto miniturné vypomôcť. Ako kapela sme za to veľmi vďační, rovnako tak za všetko, čo pre našu kapelu doteraz nezištne spravil. Taktiež ďakujem chalanom z ERIKA JE MOJA, kvalitne sme spojili drum and bass západného a východného bloku!
Bolo to fajnové miniturné!

Pridaj komentár k cestopisu:

Meno:

Email:

Antispam: P+S+O

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)