Pozývame:


Pi 10.5.2024
Košice @ Collosseum

EMPTY HALL OF FAME (CZ), SAMORAST (SK), ROŽAVA (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TVOI POSTOI, FUKOTY, NIČITEĽ, MY O VLKOCH (19.4.2024, Košice @ Collosseum)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


24.2.2024 RUINEUM, FYASCO, JAKUBYSKO, BETON; Zvolen @ Bar bar

Autor: Fog | Pridané: 28.2.2024 | Počet videní: 419

Plagát na tento koncert zaujal hneď a keď bolo jasné, že dieťa sa v tej dobe bude nachádzať preč so starými rodičmi, bolo o všetkom rozhodnuté. Obvolal som pár ľudí, nakoniec ale ideme v skromnej partnerskej dvojici. Bonusom je, že nie som šofér, žena to vzala na seba. Jednak si to odbila s vínom deň predtým, ale chcela mi dopriať primitívnej zábavy s mojimi kamarátmi. Na miesto prichádzame pred ôsmou, už plno ľudí a furt sa niekto objaví. Naposledy som bol na koncerte vo Zvolene minulý rok v máji a tam to bola na moje prekvapenie slušná účasť. Tu sa to opakuje, normálne som zvedavý, kde sa to všetko napchá.

Samozrejme je tu kopa známych, chalani z kapiel, furt sa s dakým zdravíme a debatíme. Dôjde deväťčlenná výprava BETON. Spoločenstvo prsteňa basmeg. Dole sa to medzitým rozbehlo. Je tu veľa tvári, ktoré som dlho nestretol, zakotvíme v spoločenskom víre a RUINEUM nám ujde. Nevadí, chalanov som už zopár krát videl a ešte aj uvidím (najbližšie asi na LAHAR v Lovčiči, naisto dojdite), od baru to znelo kvalitne, tak ako vždy. Ja sa ešte venujem pálenke, beriem dvojité rumy, nech sa netočím veľa. FYASCO už sa natlačím dopredu, kus aj pod parou. Bavím sa, čo to si zahulákam, sledujem Miška, ako vie popiči hrať za tými hrncami a Gala, ako je furt prirodzený a šarmantný rockandrolla. A ľudí, ako sa bavia. Hracia miestnosť tak naozaj akurát na ten počet, fajná energeticky skomprimovaná atmosféra tam vládne. Songy už zľudoveli, nečaká nás žiadne prekvapenie, ale to je dobre. FYASCO odohrajú svoj set živelne, tak ako to všetci dobre poznáme. Ich ľudská a hudobná chémia je jedinečná. Tak ako aj ich kapela. Sú svojskí a iní nebudú. Preto je to strih jak lusk. Chvalabohu za to.

Po nich nasleduje JAKUBYSKO, ktorí vlastne dnešný večer aj spáchali organizačne ako oslavu svojej dvadsiatky. Aj keď tu nie je funkčný žiadny klub, vybratý podnik zvolili dobre. Síce z neho museli cez celý dvor vynosiť stoly a lavice, ale priestorovo, kapacitne a zvukovo to bolo akurát. Ideálne izolované nádvorie poskytovalo komfort na blednutie a nesmiem zabudnúť na fest pohodovú obsluhu, ktorá s nami potiahla. Vo výsledku došla vyše stovka platiacich, čo je úplná krása a číslo, ktoré by bolo ťažké dosiahnuť v kope iných miest. Späť ku koncertu. Dnes sme došli na preverené nájeby, takže sa kvalitatívne držíme stále vysoko. JAKUBYSKO sú tiež záruka, že ti odletia mokasíny cez tri okresy. Sú naštartovaní a odhodlaní oplieskať ti o hlavu ten svoj mix všetkého možného cez PV, fast/hardcore až po thrash/death. Zvuk majú hutný neskutočne. Hlavne gitary, na novšom materiáli znejú najviac metalovo a niekedy mi to už evokuje čistý deathmetal. Čím starší, tým nasranejší zrejme. Dobrý trend, treba ho udržať. Chalani nás stále vedia statočne preklepať, takže ľudia si idú bordel, aký sa na domácich patrí spustiť a  je to riadny kolotoč. Myslím, že po sete musí vládnuť obojstranná spokojnosť. JAKUBYSKO bol, je a bude tlak.

Pálenky píšu ta het. Sem tam to preložím nejakou zeleninou, ale hlavne veľa vody. Dovodňovať je základ. BETON začnú so setom ani neviem kedy, ale myslím, že mi z neho neušlo veľa. Už som kus opodiaľ, lebo hracia miestnosť dosť plná a nejak sa už nederiem, mám celkom pohode spot. Síce vidím len hlavy, tu a tam Adamovu ruku a jedine Dĺžeň trčí, ale tak nejak to vizuálne funguje. BETON budú tiež oslavovať zanedlho dvadsaťročnicu, napriek veku sú ale podobne ako kolegovia vo forme, človek by im ani netipoval všetkým toľko, ha. Ale úprimne, vidno a hlavne počuť roky hrania a skúseností. Zohratí, posadení, s vyšperkovaným zvukom. Napriek personálnym zmenám (alebo možno vďaka nim) je stále cítiť potrebný výtlak a agresiu. Samozrejme nechýba aj troška crustovej hniloby, ktorú radi prihodia k tomu svojmu deathmetalu vždy na vrch. S pribúdajúcimi rokmi vidím vypestovaný kvalitatívny level. Ak chceš vedieť odpoveď na otázku, ako si vybudovali BETON základňu a prečo ich meno rezonuje na domácej, ale aj zahraničnej pôde, choď sa na to pozrieť. Budeš vybavený.

Odohraté, beriem akože posledné kolo. Sľubujem Dite, že sa dlho nezdržíme, zanedlho jedna nad ránom. Nakoniec sa zamotám do backstagu, z čoho je výlet na bar, kde sa nakoniec zabarikádujeme s Galom, Jagom a Kajom do tretej. Žena z nás má zábavu, odchádzam a lúčim sa tak desaťkrát, stále to dopadne novým kolom panákov a treba ma pomaly vypáčiť z krčmy. Berem aj dáky merch, ale love prepité, takže všetko dodatočne dopošlem z domu. To sú kamoši, dajú na faktúru. Láska. Nakoniec sa kolo tretej finálne rozlúčime a pohýname sa domov, kde zaparkujeme o krásnej rannej hodine štvrtej.

Akcia to bola ako lusk. Jednak, že som po sto rokoch nerobil šoféra a mohol som sa opustiť kus, hlavne ale kopa známych, super spot, parádne sety a perfektná atmosféra dokonali tento famózny večer. Dúfam, že sa niečo obdobné bude vo Zvolene diať v nejakom pravidelnom a rozumnom intervale. To bude len dobre. Zvolen žije.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 1+Q+S

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)