Pozývame:

Pi 19.8.2022
Poprad @ garáže

S.A.T.A.N. (Poľsko), INCRIMINATE (SK), DIKTÄT (SK), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


26.3.2022 PRACH, SMALL TOWN LIFE, RUTKA LASKIER, THE WILDERNESS, FYASCO; Trnava @ Zelený kríček

Autor: Kočo | Pridané: 27.3.2022 | Počet videní: 273


Report na koncert - no ty kokso, to som už dlho nepísal.
Včera bola ale v trnave parádna akcia - tak reku že spíšem.
Koncerty na Kríčku čo (asi cca) raz ročne organizuje partia okolo WILDERNESS sú pre mňa vždy výnimočné.
V podstate si najviac užívam to, že je to koncert v Trnave, s ktorým organizačne nemáme nič spoločné, a tak len stačí prísť a večer ísť bez starostí domov. Okrem opadnutia organizačného bremena sú to pre mňa spešl chvíle hlavne kvôli tomu, že na WILDERNESS príde vždy partia punx, ktorí do Kubíku moc nechodia a teda ich koncert je vždy kompilát všetkých pankovo-koncertných klišé. Ja to milujem. Niekedy si ich v duchu odškrtávam. Za prvé - poguje sa od prvého tónu zvučenia kopáku. Ďalej je to - ako si matne pamätám: Synchronizované pogo, imaginárna gitara, neustála potreba kupovať čapované pivo a ísť s ním do poga, fajčenie cigarety, kecanie do mikrofónu, pogo bez trička, ťahanie ľudí do poga, náhle upadnutie do hlbokého spánku na stejdži a iné ...
Treba rovnež podotknúť, že toto bol prvý koncert po uvoľnení opatrení v našom kraji, a tak sa poschádzala sebranka so všetkých kútov. Došli Prešovčania aj Seredany, delegátka za kundy crew, Spajky, Salto, Sonula ... jedno z druhym šeckých zdravím - serus.

Večer otvárajú PRACH - čaute chlapci. Videli a počuli sme aj minulý týždeň, takže set poznám. Čakám na ten nový album konečne, šak teda. Premýšľal som nad tým ráno, že ako to opísať. A tak som dospel, že je to naozaj fakt postpank - ale taký postpank, že vychádza zo slovenského punku. Šak partia aj má na rováši hodně. Je to pochmúrne aj bez chladného synťáku a pomedzi pesničky si predstavuješ, že vonku prší.

Druhá kapela do rany je SMALL TOWN LIFE - ja rozmýšľam, že na každom tomto koncerte hrá vždy niečo zo šale. Nevoláte vy vždy nejakú jakubovu kapelu aby to aj celé nazvučil? ha? :D SML poznám od prvého albumu a už vtedy som si hovoril, že je to jak sameriky. Nového bubeníka sme už videli v lete v Šali a teraz ešte aj s novým gitaristom. fajne to je.

Uznávam, že vás počúvajú mladí ľudia. Bolo vidno, že partička tínedžerov prišla primárne na toto. To by som tiež chcel niekedy také volačo.

Tretí sa chystajú RUTKA LASKIER. Už si ani nepamätám, kedy som ich videl naposledy. Tešil som sa fest. Do obývačkovej atmosféry kríčku zapli cez celú stenu ich fluidnú projekciu. Na emo sa moc nepoguje, takže môžeme stáť pol metra od kapely a kričať si v hlave texty.

Jhooj, výborne to bolo - ako keby sa nám to celé snívalo. To, že sme boli tak blízko kapely, projekcia, striedavé vyhrávky s blastbítmi všetko tak spolu spravilo, že som sa cítil veľmi bezpečne. Dúfam, že ich uvidím ešte niekedy teraz.

Pokročilejším časom a pribúdajúcimi promile sa postupne predlžuje čas medzi kapelami. Už hodinu sedíme pri malinovke - hádaj kto sa chystá.

Idú WILDERNESS. Výborne - pogo jak sviňa. Pár songov počúvam z chodby, lebo sa nevojdem, a keď sa konečne dostanem do davu, niekto si ujebe extrémny prd a potom ďalší a ďalší a ja musím odísť. Uznávam! Potvrdilo sa že PUNK IS NOT DEAD a pankové koncerty nie sú žiadna diskotéka, kde sa zadržujú prdy. Jak kričim v -273,15: "Keď ti kruti v bruchu, ta je dobrý song" - Fanúšici teda dokazujú že ich kapela baví - črevom.

No a teraz hadaj že čo. Je pol druhej, niekto to už vzdal, niekto je na ceste domov, niekto zvracia na terase a cez 2 aparáty začína hučať Galo. Bohamu FYASCO to je ono. Nechápem nikdy jak je možné, že to dávajú v takom stave. Set rýchlovka - max 15min, tak jak to mám rád. Ľudia ešte vládzu, vidím aj nejaké tustepy s rukami vo vreckách. Spoko.

Z miesta činu odchádzame o 2, čo znamená, že po ceste domov sa posunul čas a na sídlisko prichádzame 3:30. Dobrú noc - trimceše

Prídem zas.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: Y+T+C

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)