Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X; Banská Bystrica @ Kaktus

Autor: Wrbo | Pridané: 18.9.2021 | Počet videní: 618


Tak a konečne sa dočkala aj Bystrica! Koncert robený vcelku narýchlo, ale taká je doba, plánovanie dopredu sa nemusí 2x vyplatiť. Kedže to bol dátum návštevy pápeža, tak bola ešte aká taká šanca, že to vyššia moc nezruší. Tak poď na to!
Dva dni pred koncertom mi definitívne chcíplo auto (RIP oktávka) a nastali mierne komplikácie s odvozom spevového aparátu. Našťastie sieť kamoškov funguje (dík Kalach) a plán sa realizuje na minútu presne! Do Bosorky teda prichádzame presne na 8 hodinu večernú. Spotení jak prasce (prasce sa potia?) ponosíme tie ťažké kravy dole a nastáva séria zapájania aparátu metódou pokus omyl. Dlhšie sa tie veci nevyužívali a teda nebolo jasné, čo za ten rok sucha vypovedalo službu. Zvítavam sa s Marošom / KAZOSTROJ, s ktorým sme si posledné obdobie dopisovali, no naživo sme sa ešte asi nevideli - teda možno raz, ale to sme sa vôbec neregistrovali. Čo to sa pozapája a vyzerá to, že by sa to mohlo spojazdniť bez nejakých problémov (počiatočný optimizmus haha). Inak výber kapiel bol excelentný. Adam toho oslovil viac, no takto na rýchlo kdekto nemohol. Myslím ale, že tieto tri bandy sú každá vo svojom štýle na popredných miestach pomyselnej pyramídy - teda aspoň pre mňa.
Prvá ide kapelka KAZOSTROJ z vyjeBánoviec a je to moja premiéra. Registrujem ju od prakticky od začiatku, kedy bola vlastne len oneman projekt a práve tieto prvé veci mi moc nerezali. Kde kto to prirovnával k ČADu. A vlastne občas ešte stále začujem prirovnanie "čad pre chudobných". Pri ich sete som nad tým aj rozmýšlal a možno to aj trošku chápem. Teda farba hlasu je podobná. Témy sa občas tiež o seba obtrú, ale čo ja viem ... Nepríde mi to až také kritické. ČAD ma nebaví a toto práveže žeriem. K ich setu by som asi len napísal, že to bola jeba. Kopec zmien, husté riffy, parádne príhovory. Nemám výhrad. Možno tá dĺžka setu bola akurát tak na hrane (pre mňa) a tá posledná coverovka do setu moc nezapadala. Určite si ich ale očekuj, je to kvalitka.
AHOJ odpálili svoj set ako druhí a opäť stojím s otvorenou papuľou. Spomedzi všetkých bánd, v ktorých sa títo ľudia mihli ma práve táto baví najviac (ok o prvenstvo sa delí s KITTom). Krátke, intenzívne, energické a hlavne prirodzené. Bubeník Rišo je neskutočný makač. Tým starým bosoráckym amatkám nedaroval skutočne ani trochu oddychu. Ešte pred ich setom študujem Justinovu gitarovú hlavu a som celkom prekvapený, že Ampeg robil aj čisto gitarové hlavy. Pre mňa novinka.
DIMENZIA X je u nás celkom pojem. Asi nepoznám človeka, ktorému by sa ich album "Nik nie je bez viny" nepáčil. Pár evrgrínov z neho zaznelo aj tu. Spočiatku trochu hapruje mikrofón, ale borci si s tým poradili. Ja ako každý poriadny zvukár som sa zakecal pred klubom haha. Ako som už vyššie načrtol, tak chalani majú u mňa rešpekt, že budú na scéne už pomaličky 30 rokov a aj po toľkých rokoch to majúv hlavách upratané, čo dokazujú aj jednak nové songy, či príhovory pred piesňami. V tomto skladám pomyselný klobúk z hlavy dole. Taký bordel pred kapelou som tu v Bosorke už dávno nevidel. Ešte aj Vajco sa húpal na mieste a spieval si a to sa stáva tak raz sa svetelný rok!
Platiacich bolo niečo cez 50 a akcia vyšla do mierneho plusu, tak sa nie je na čo sťažovať. Dokonca prišlo kopec starých a dokonca aj nových tvárí, takže dávam plný počet bludišťákov.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: I+N+A

Správa:

#7881 kočo napí­sal/a: 20.09.2021 19:21:45

dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)