Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR; Veľký Šariš @ Marakaňa

Autor: Wrbo | Pridané: 23.8.2021 | Počet videní: 616


V tejto dobe moru je každá uskutočnená akcia takým malým sviatkom a o to viac ma hreje pri srdci, keď sa ako bonus jedná o stretnutie s chalanmi, ktorých som už nejaký ten rôčik (v tomto prípade 2-3) nevidel. Na Psote sme už raz hrali. Síce v úplne inom priestore a v úplne inej zostave, ale aký taký mikro náhľad do PO scény sme mali zmáknutý. Klasicky ideme 2 autá. Bystrická posádka vyráža o niečo skôr s tým, že sa zastavujú ešte v prešovkej pobočke Forkys, kde podporujú miestnu ekonomiku. Nám (autu číslo 2) sa to žiaľ nedarí. Nevadí, nabudúce!
Už zo Stanovho písania som mal v hlave nejakú romantickú predstavu o mieste, kde sa mala akcia konať a nebyť jedneho malého informačného šumu, tak miesto akcie nachádzame naprvú šupu. Ono zjazd z hlavnej cesty na stavenisko som ešte pobral. Dokonca sme našli aj v mapke naznačený most, ale ani za tú piču by ma nenapadlo, že záverečných 100m si máme odbyť po cykloceste. Bajkeri a bajkerky neboli moc nadšení/é z našeho barbarského nájazdu, no držali emócie na uzde (rešpekt!).
Stano nám ide naproti a onedlho parkujeme v cieli. Bufet Marakaňa sa nachádza prakticky uprostred ničoho. Ok, je to na cyklotrase medzi Prešovom a Veľkých Šarišom (pouhý džouk). Okolitý výhľad je na stavenisko diaľnice R4. Industrial dopiče! Na mieste je už pár punx a pomaličky sa socializujeme. Hrá sa na tzv bývalej strelnici. Čo v tomto prípade znamená komplex garážov bez priečok. Zadelujeme kafčo, pifko a čapovaný birell pomelo grep (nápoj neznabohov!). Zvučí sa prvá banda a už badať, že dnes to bude ten pravý underground. Miestnym aparátom sa zvučia prevažne DNB party, na ktoré je watáž viac než dostačujúca. Panková nôta mu moc nevonia a tak pri vyššej koncetrácii spevov sa občas na malú chvíľku odmlčí. Nenarobíš nič, ber nebo nech bejt!
Prvá banda ČAKAN začína s hodinovým sklzom. Medvedí power violence? Gitara, bicie, polminutové songy, srandovné texty. Zvuk je jedna veľká guľa, ale zatiaľ som asi ešte nebol na akcii, kde by sa podobný bordel podarilo nazvučiť k mojej spokojnosti. NAZI TAMPONS ma z celého lineupu lákal asi najviac. Kto ma pozná vie, že 77 mám v láske asi ako heavy metal, no sú isté výnimky ... Poďme si to teda zhrnúť. Garážový zvuk - check, energické dynamické songy - check, jedovatý vokál - check! 3x áno? Postupuješ! Ale nie. Fakt to bolo super. Borci sa hraním bavili a energiu si doslova hltal ušami. Punkbulvár vysliedil, že sa chystajú kazetky a čo to by malo vyjsť aj na vinyle. Určite si to očekuj. TVOI POSTOI sú vlastne 2/3 predošlej kapely. Ostávam pár songov, ale toto ma za srdiečko až tak nechytá. Pre YEARSBELOW to bol prvý koncert a musím uznať, že na prvotinu to bolo zahrané bez jedinej chyby. Borci si čo to odohrali v ich ex bandách RETARTED FISH či KARGE MERI, takže o nejakom nevyhraní nemôže byť ani reč. Ťažko škatulkovať ich muziku. Mrte amerického neopunku, post/emo gitarky, melo spev. Muzika super, no práve ten spev mi tam nie vždy pasoval - bol na mňa až príliš jemný, ale to je vec názoru, že jo. Nás komentovať nejdem, jednak od bicích počujem len seba a druhak sa za tých 20 minút nič zaujímavé nestalo. FAJRONT začína klasiciky vo veľkom štýle, no s postupom času (čítaj stúpajúcej hladiny alkoholu) to začína trocha nudiť. Ani neviem po akom dlhom čase ich vidím opäť len v dvojke a musím sa priznať, že mi ten skurvený lavor vôbec nechýba haha. Do pozornosti ale dávam ich nové songy "Smiech" a "Dobrý sluha, zlý pán", z tých sa stanú raz hitofky. Odbila polnoc a nás to ťahá už pomaličky aj domov. Stano ma prehovára, nech ešte počkáme na nich. Ok, po citovom vydieraní si stúpam do strednej rady a pozerám, čo sa ide diať. Úvod jak z koncertu GG Alina. Padne nejaká tá kopačka, či dobre mierený direkt. Alkohol je super, človek sa pri aspoň nenudí :-). Naštastie sa to rýchlo utrasie a borci pokračujú v sete. Dve pätiny sú silno intoxikované, ale na to sa už v tejto pokročilej hodine nehrá. Oceňujem super vecné príhovory to vždy poteší! Aj by som zabudol, písal som o SISTEM ERORR. Koncert končí, prebehne nejaké to posledné lúčenie a už si to jebeme oktávkou na sever gemera. Pád do postele hlásim 3:40. Ráno stupeň recyklácie 8. Panksnotdet!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: L+L+O

Správa:

#7878 Wrbo @ napí­sal/a: 28.08.2021 08:53:50

To heavy metal ma nieco proti mne :-)

#7877 Balki napí­sal/a: 26.08.2021 09:25:30

Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)