Pozývame:


So 8.10.2022
Brno @ Kabinet múz

CYNESS (Nemecko), WOJCZECH (Nemecko), DISTASTE (Rakúsko), SHEEVA YOGA (CZ), ORBAN (CZ), NO GOD RHETORIC (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DRUGS, TORPUR, BAD BREEDING (19.9.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

Ffud fest (12 - 13.8.2022, Sereď @ Kemping)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


26.6.2021 TVÖ, BUG SPENCER, PETER KOLÁRČIK & BAND, APATHEA, OTRAS; Košice @ Collosseum

Autor: Adrik | Pridané: 5.7.2021 | Počet videní: 206


Dlhých osem mesiacov ubehlo, kým sme sa dočkali aj koncertu v útrobách košického Collossea. Naplánovaný bol desiaty bašável tentoraz výlučne v podaní domácich spolkov. V pekelnej diere som niečo po siedmej a nestačím zízať, koľko je tu ľudí. Samá mládež, som tu zatiaľ tak tretí najstarší haha, ale to vôbec nevadí. Hrá sa na veľkom pódiu. Najkratšiu zápalku si vytiahli TVÖ. Ich prvý koncert. Naechovaná gitara, naechovaný uvrieskaný spev a naprogramované bicie, počiatky proto noise punku, sem tam menší zádrheľ na gitare, ale odhučané to bolo celkom slušne. Možno raz stihnem aj TR%C3%8F s naozajstným bubeníkom. Kvitujem tiež krátke sety všetkých zúčastnených. Na predstavenie úplne stačili. BUG SPENCER so samými známimi košickými ksichtami si stihli odkrútiť svoju premiéru vlani na benefite pre VLKa. Suverénejší nástup aj prejav ako pred rokom a blues punk, za ktorý by sa nehanbil ani Jello Biafra a jeho the New Orleans raunch and soul all-stars. Bez trúbiek pochopiteľne. Samozrejme preháňam, ale popri všetkých tých bordeloch sa objavila aj nejaká flegmatická oddychovka s ústnou harmonikou? Žeriem všetkými zubami, ktoré mi ešte zostali. Hej a opäť zabíjala svojská verzia coveru "Cez balkón"" od Jara Filipa. PETER KOLÁRČIK & BAND je mix akéhosi lofi hip hopu a post punku plného gitarových vyhrávok smerujúci skôr k rovesníkom. Dnes bez basy len s dvoma gitarami. Sranda texty a príhovory, najviac pobavil ten o mečiarovi / Mečiarovi. A naživo oveľa lepšie ako z kazety! Atmosféra pri ďalšej kapele - dvojici APATHEA (opäť známe tváre) bola už o niečom inom. Temnota skrížená s emom (dokonca som tam v jednej pasáži počul aj Frantíkov BÖKANÖVSKY), do toho hmla a svetlá ... nepopísateľné. Som zvedavý na nahrávku. Zatiaľčo sa napchávam vegánskym gulášom, na pódiu sa chystá OTRAS. Koncertne debutovali pred niekoľkými dňami v Bardejove, kde celkom šokovali konzervatívnejšie publikum. Toto bol ich druhý zárez na pařbě. Masky, warpainty a surový old school black metal reznutý s drevným hard core punkom. Má to byť také zlé. Hudba má bolieť. Neomrzí muzika ani prejav. Chlapci sa pekne rozbehli aj s nahrávkami. O tejto kapele ešte budete počuť!
Nakoniec len samé milé hudobné prekvapenia a uistenie, že sa stále nájdu ľudia, ktorých túto díejváj káru stále baví ťahať dopredu.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: O+S+G

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

dnes 08:55 D:


Ked tuto provojnovu piesen propagoval Dennik N, tak to celkom sedelo. Ale preco dostava taky priestor tu, tak tomu nerozumiem. Punk som vzdy chapal ako hudbu, ktora je proti armade a proti vojne, a z ..
(novinka)

09.09. 17:43 Vobiskum satanaskum:


Djakujem

https://www.youtube.com/watch?v=Y8ivBjG2pMA
(guestbook)

09.09. 17:42 Vobjswum:


Jsja
(guestbook)

30.08. 11:42 fog:


skulda, inak to neviem.
13-16.7.2022 Obscene extreme 2022 Trutnov @ Bojište (report)

29.08. 20:56 Skulda:


piči, to ovšem řádný román. Mi to nějakou chvíli zabralo, než jsme dočetl, ale stálo to za to a aspoň vím, o co jsem v sobotu přišel

13-16.7.2022 Obscene extreme 2022 Trutnov @ Bojište (report)

24.08. 17:50 lidl:


axc:
sranda kolko ludi s podobnymi nazormi sa po februari/marci vyrojilo. predpokladam, ze ked takto argumentujes, si profik na rozne geopoliticke otazky a teda vies napr, ze na UA je podiel ul ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

19.08. 12:33 Scheby:


"..ľudia, ktorí v istom bode spojili svoj život s tým, čo pre potreby článku budeme bez úškrnu volať slovenská hc punk scéna.." :D dobréé!
12-13.8.2022 Ffud fest Sereď @ Kemping (report)

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)