Pozývame:


Pi 3.2.2023
Košice @ Collosseum

HUTA PLASTIKU (Poľsko) TVOI POSTOI (SK) FUKOTY (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MALERBÆ, REVERIE, ØJNE (6.1.2023, Fontanafredda @ Astro)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

MALERBÆ, REVERIE, ØJNE (6.1.2023, Fontanafredda @ Astro)

Najnovšia recenzia:

MORBID ANGEL DUST - Retaliation EP MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


9.9.2017 COCO BONGO, JAKUBYSKO; Zvolen, Skate park

Autor: Wrbo | Počet videní: 597


O tomto koncerte som sa dozvedel len čírou náhodou. V piatok večer na zastávke mi kamoš zdeľuje, že sa vo Zvolene chystá akcia, kde ako sprievodný program nejakej skejtovej akcie bude koncert kapiel COCO BONGO a JAKUBYSKA. Skejtová kultúra ma vždy akosi obchádzala. Aj keď sa mi marí, že sa pár krát v našej partii skejty objavili. Žiaľ vtedy naša jemná motorika, opojená zlatým pokladom, milenkou alebo iným alkoholickým nápojom s príchuťou vína nebola schopná nič íné okrem sedenia, či prípadného potlačenia spoluopitým kamarátom dovoliť :-). Fejsbúčik avizuje, že sa koncert začína o 19:00. Mierne stresujem, pretože na ten čas to skutočne nedávam. Ukludňuje ma kamarát na telefóne, ktorý je na mieste a dáva mi echo, že sa to určite o 7 nezačne.
Auto parkujem pri benzínke, kde stretávam toho večera triezvejšiu časť ZvxHC krjú, ktorá si ide po občerstvenie do baru čerpačky. Tam už v rade stoja podgurážení borci z druhej časti zvolenskej HC sebranky a kupujú si vypálenú malinu a colu zero (chlast je síce chlast, ale kalórie si treba strážiť!).
Do areálu skejtparku sa vchádza dierou v plote (dobre čítaš, dokonca aj na evente bol tento vchod popísaný ako hlavný :-)). Na mieste môže byť tak 150 deciek. Pomaly sa finišuje s jazdami a čaká sa na vyhlásenie výsledkov. Čakanie na začiatok koncertu nám spestruje burania miestnej alkoholickej komunity a znova raz hrá hlavnú úlohu v tomto kabarete Štimove prirodzenie. Akurát som sa posťažoval ostatným, že som tento rok videl malého Štímela už asi viac krát, ako svojich vlastných rodičov - a to už skutočne nie je normálne :-). Ale to odbočujem. DJ Jeger (ako mal napísané na aute) nazvučuje bicie dobrú polhodinku a aj po takom dlhom čase stále znejú, ako keby sa búchalo po kartóne. Slogan žiariaci sa na jeho prívese "ozvučíme všetko" sa teda dá považovať za pravdivý, no adekvátne prídavné meno k otázke kvality nazvučenia tam už žiaľ nedosadil.
Po pol 9 začína prvá kapela COCO BONGO. Chalanov som naposledy videl na No feste, a tak som bol zvedavý, kam sa odvtedy posunuli. Tentoraz mi zneli maximálne kompaktne a celé vystúpenie, aj napriek chabým schopnostiam DJa Jégra malo ten správny pankový náboj. Ak sa nemýlim, tak oproti minulému stretnutiu vymenili gitaristu. Ten mi trochu svojimi pohybmi a vizážou pripomínal Morella z RATM :-). Prednedávnom vypustili podarené dvojpiesňové demo a pieseň "Spot je skejtový squat" mám už celkom slušne napočúvanú, takže som si ju v hlave nôtil spolu s nimi :-). Počas ich setu zapúšťame s Kalachom debatu o tom, ako je možné, že tu vyrastá generácia aktívnych punkáčov s tak vyzretými a uvedomelými názormi, kým my sme sa v ich veku vedeli tak akurát poskladať na jedno víno a prázdny plasťák potom zahodiť do kríku (ten sme pravidlene raz za čas čistili a odpad vyniesli, aby ste si nemysleli, že sme boli totálne prasatá :-)). Je strašná škoda, že podobných kapiel nie je u nás viac. JAKUBYSKO samozvané aj ako KOKOTISKO bolo v ten večer kapelou číslo dva. Dnes opäť len v dvojici. Po 14 rokoch hrania dal definitívne zbohom ich pôvodný basáčisko. Náhrada sa už ale našla (viem, ale nepoviem!) a aktívne sa aj zaúča, takže som v očakávaní. DJ Jéger zápasí so zvukom a robí všetko, čo je v jeho silách, ale tento boj definitívne prehráva. Z pódia lezie poctivý zvuk Peavey 5150, no z vonkajších bední počuť akýsi zlý tranzistor najspodnejšej rady od Kustom-a. Takto zabiť taký fajn aparát ach jaj. Nemyslím si ale, že by to v tú chvíľu niekomu nejak podstatnejšie vadilo. Pod pódiom sa robia kotrmelce, v kotli lieta metla a dvojmetrový borec leje z výšky Jamesona priamo do úst statočným bojovníkom, ktorí sa ešte vládzu udržať na nohách. Tá dvojica na pódiu rozprúdila také peklo, že sa pivo lialo na všetky strany a ľudia robili neskutočný bordel. Takto má vyzerať pravá panková zábava! Treba vôbec niečo viac písať k ich samotnému setu? Videl/a si niekedy zlý alebo nudný koncert JAKUBYSKA? Ja nie. Je ale pravdou, že takáto divočina bola aj pre mňa novinkou. Ale to je už asi údel domácej pôdy ZVxHC!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: D+Q+S

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)