Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 13:37 Jozef:


Hladam kapelu z Cadce . A JE TO !
(guestbook)

20.05. 06:57 Wrbo:


Tiež sa pripájam, má to blekmetalový fíling!!!
Toto chce kazetu
(novinka)

19.05. 16:23 Prasiak:


boha krista ta toto je perfektne
(novinka)

24.04. 14:42 Cubirkova Irena:


Fest dobre bolo!
7.3.2026 DRUGS, DELFÍNI V BRNĚNÍ, RANA Poprad @ Tatran (report)

29.03. 18:35 kočo:


joj nadherne slova ci bože ❤️ nabuduce ti skocim na hlavu slubujem
18.3.2026 MEKENZY, HEMIPTERA Košice @ Collosseum (report)

16.03. 07:01 Wrbo:


Wau, keď mi to Pali spomínal, že majú novú bandu so saxofónom, tak som bol voči tomu skeptický, ale toto je riadne dobré!
(novinka)

11.03. 15:23 lakkatoš:


Toto sledujem nejakú dobu, strašná mrda, odporúčam.
(novinka)

23.02. 07:06 punktum:


Andy16661 dakujem za vzaacnu reakciu :D Clovek co na punkgene pise o punku ze

,,Som rád že punk na SK zomiera lebo toto nemá ozaj cenu živiť,, :D

Gratulujem
..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

17.02. 15:55 Andy16661:


Starí "dobrí" pankáči. Up.čovaní ľudia ktorí neveria mediam ale veria všetkému čo vidia na nete. Na UA sú náckovia asi tak ako u nás a všade vo svete. keby ste vyliezli zo svojím krči ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

08.02. 13:20 Stanislav237:


Datra to je taký koňýk opačnej tak isto drbnutej strany jednej mince
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

16.4.2017 OLD HÄMMER, RISPOSTA, BRÜNNER TODESMARCH; Trenčín, U Býka

Autor: Adrik | Pridané: 26.4.2017 | Počet videní: 955

Kedysi sme celú alebo väčšinu Veľkej noci strávili na koncertoch a na cestách. Tie časy sú opäť tu. Po viac než vydarenej zabíjačke u nás v Košiciach (veľké dík všetkým, ktorí sa došli zabaviť, alebo niečo doniesli!!) zbierame pozostalých, vyprevádzame kapely a squatujeme voľné miesta na martinskom tátošovi a za spotreby 10 litrov na 100 km letíme smer západ. Neúspešné je prosíkanie o zastávku v Buntavare, zato nám ale pod Tatrami pekné sneží (to sme ešte netušili, čo ten snežík urobí s D1 o pár dní). Pán taxikár nás vyhadzuje vo Vrútkach, kde máme hneď spoj do Žiliny a následne aj do Trenčína. Cez veľkonočnú nedeľu je centrum Trenčína ľudoprázdny (a tiež sme ešte netušili, že podobné to bude na koncerte). Máme čas, tak sadáme na chvíľu do Laniusu a berieme si so sebou pre prípad núdzy nejaké lahváče. V pivárni U Býka, kde sa dnes má odohrávať druhá časť krastovo-konzumnej telenovely, takmer nikto nie je. Dole sa pri jednom stole tlačia kapely a zopár štamgastov pri bare vyrovnáva hladinku ešte od piatku. Na až strašidelne prázdnom Štúrovom námestí dokončujeme lahváče a debatu o česko-slovenskom nazi friendly národe a ideme sa pozrieť na prvú kapelu večera, ktorou sú miestni OLD HÄMMER. Je to akýsi mix rocknrollu, crustu a thrash metalu (občas aj všetko naraz). Zrejme každý z trojice doniesol do kapely to, čo počúva najviac: spevák rocknroll, gitarista thrash a bubeník hádajte čo. Miestami dosť nezohraté a s mnohými chybami, inokedy celkom počúvateľné a miliardami sólami. Čo ma dosť iritovalo bol anglický spev a že v každej skladbe sa vrieskalo niečo o kladivách. Neskúsite to radšej po slovensky? Pre asi 15 ľudí sa rozkladá ako ďalšia RISPOSTA a je to už úplne o niečom inom. Na pivničné podzemie solídne mohutný zvuk. Presne ako z nahrávok! A ako už bolo napísané v reporte na predošlý deň, velikánskym plusom je, že je zrozumiteľne počuť úplne každučký text. Tak ako je u RISPOSTY zvykom, hrajú sa len najnovšie veci, a to komplet celý split LP s BRICANYL TURBUHALER (mám rád túto dosku, škoda, že je na nej len päť vecí) a väčšina skladieb z poslednej LP "Zaplať si sám". Môžete mi niekto dať kontakt na manážera tejto kapely? Rád by som si na svadbu zajednal RISPOSTU revival s válmi z demokazety a prvej LP. BRÜNNER TODESMARCH po nich sa so svojou produkciou vôbec neserú. Minútové bordeloidné výpady, ktoré čerpajú námety z dna ľudského bytia na tejto planéte. Mojimi favoritmi stále je "Poslední vál" hraný na začiatku a "novinky" ako "Useknutá hlava vůdce" alebo "Ozbrojená evoluce" všetky zarecitované priam až hovoreným slovom. Miruus si ani nestihne poriadne poposkakovať a už končí svoju rozcvičku pre päť a pol ľudí, ktoré si nadáva obecenstvo. Kurva! Už nahraný 10" "Legální lágry, ilegální lidé " bude zlö! České kapely sa balia domov, my ešte dojedáme vegan štrúdľu a rizoto (díx Mirkü), Čaugustin sa vracia po batoh s dokladmi, ktorý v klube zabudol (dúfam, že ste už boli za "hranicami") a vykecávajúc sa so Strapatým ani nevieme ako a už sme vo vlaku. Vozeň plný čudných a chrápajúcich ľudí s desiatimi igelitkami a dvoma mladíkmi s pečeňovými fľakmi v pokročilom štádiu, ktorí balili na celý vagón dve dievčatá z UK. Bývalí hokejisti toho veľa nevedeli a v mobiloch si prekladali slová ako how alebo was. Dobrý debilizmus, ale dievčatá vystúpili s nimi v Poprade, tak snáď o nich nebude natočená nová časť najväčších kriminálnych prípadov. Strapatý vystupuje v Púchove a my až nad ránom už za svetla v Košiciach. Vypľutí po celom víkende sa ledva dotackáme domov, ale nemôžem napísať nič iné ako stálo to za to! Trenčín účasť hanba, ale Mirkü nevzdávaj sa, radi prídeme aj nabudúce a kľudne aj na dlhšie!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: P+I+2

Správa:

Pozývame:

So 4.7.2026
Šarišské Michaľany @ Kino

NIČITEĽ (SK), TVOI POSTOI (SK), NÄ (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ŠARKAŇE (SK), FAJRONT (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

CIRLCE END, the STRUKCJAA, TRAIDORA (9.6.2026, Krakow @ Baza)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

KRAGROWARGKOMN, FÄT, MÖBIUS, CLAVV (5.6.2026, Brno @ Sibiř)

Najnovšia recenzia:

ŠANOV 1 - Konec světa 12"

Najnovší cestopis:

Toutatis fest 2025 (Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #14 / 2020

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch