Zaujalo nás:
Posledné komentáre:
20.05. 06:57 Wrbo:
Tiež sa pripájam, má to blekmetalový fíling!!!
Toto chce kazetu
(novinka)
19.05. 16:23 Prasiak:
boha krista ta toto je perfektne
(novinka)
24.04. 14:42 Cubirkova Irena:
Fest dobre bolo!
7.3.2026 DRUGS, DELFÍNI V BRNĚNÍ, RANA Poprad @ Tatran (report)
29.03. 18:35 kočo:
joj nadherne slova ci bože ❤️ nabuduce ti skocim na hlavu slubujem
18.3.2026 MEKENZY, HEMIPTERA Košice @ Collosseum (report)
16.03. 07:01 Wrbo:
Wau, keď mi to Pali spomínal, že majú novú bandu so saxofónom, tak som bol voči tomu skeptický, ale toto je riadne dobré!
(novinka)
11.03. 15:23 lakkatoš:
Toto sledujem nejakú dobu, strašná mrda, odporúčam.
(novinka)
23.02. 07:06 punktum:
Andy16661 dakujem za vzaacnu reakciu :D Clovek co na punkgene pise o punku ze
,,Som rád že punk na SK zomiera lebo toto nemá ozaj cenu živiť,, :D
Gratulujem
..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
17.02. 15:55 Andy16661:
Starí "dobrí" pankáči. Up.čovaní ľudia ktorí neveria mediam ale veria všetkému čo vidia na nete. Na UA sú náckovia asi tak ako u nás a všade vo svete. keby ste vyliezli zo svojím krči ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
08.02. 13:20 Stanislav237:
Datra to je taký koňýk opačnej tak isto drbnutej strany jednej mince
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
08.02. 12:22 Stanislav237:
NAVŽDY DEZERTER! kľudne sa pozabijajte za akékolvek vaše vyššie ciele/ náboženstvo/hranice/ a iné izmy . Fakof rozpor
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
15.4.2017 THOSE WEIRD THINGS, SHALLOV, 52 HERTZ WHALE; Poprad, Zanzibar
Autor: Wrbo | Pridané: 19.4.2017 | Počet videní: 740
Musím sa priznať. Hoci som skoro štvrťstoročie býval v Revúcej, ktorá je
od Popradu vzdialená necelých 60km, nikdy som v tom meste na žiadnej akcii
nebol. Nastal čas to napraviť! Kresťanské sviatky ako Veľká noc majú jednu
nespornú výhodu - dva dni voľna. Za toto je aj moja malá neveriaca dušička
vďačná. A práve tieto dni to bolo zaujímavými akciami viac než nabité. Takže
som chvíľu aj rozmýšľal, ktorú si nakoniec vybrať. Zvíťazila predsa len
najkratšia prejazdová vzdialenosť - a to emo pod Tatrami.
V slušnom počte (4 kusy) vyrážame niečo pred šiestou a do hodiny sme na
mieste. Trochu blúdenia po Poprade musí byť. Na google streetview mi adresu
Zanzibaru zobrazilo hneď oproti Lidlu - chyba. Ešteže sú tie inteligentné
telefóny s GPS (s ktorým sme mimochodom odbočili asi 2x do zlej uličky -
hold, telefón môže byť akokoľvek inteligentný, ale pokiaľ je užívateľ nemehlo,
tak sa nič nedá robiť :-) ). Nakoniec ale bar úspečne nachádzame. Na mieste
sa to už hemží návštevníkmi a dostávame prvú facku. Na koncerte sa fajčí.
Sakra, sme zhýčkaní - priznávam. Boli časy, keď som robil presne to isté
a teraz na to veselo pičujem. Nie nadarmo sa hovorí, že polepšení sú tí
najhorší :-).
Prvá kapela THOSE WEIRD THINGS je pre mňa úplnou novinkou. Je síce
pravda, že sa v (nu)metale vôbec neorientujem. Stredné tempo, tvrdé riffy
a žiaľ nie moc výrazný spev (myslím hlasitosťou - oproti ostatným nástrojom).
Domáci sa ale chytali, takže asi má táto banda už čo to za sebou (na druhý
deň pozerám ich bandzone a zisťujem, že chalani už nejaký ten rok hoblujú.
Musím si asi viac naštudovať popradské bandy).
SHALLOV ma totálne dostal svojou novou nahrávkou. Dokonca som mal
obdobie, keď skutočne neprešiel jediný deň, kedy by som si ich nový matroš
nepustil. Tešil som sa hlavne na platňu, z ktorej som pravdupovediac ostal
trochu sklamaný. Za tú cenu, za ktorú sa predávala, som čakal jednak kvalitnejšie
spracovanie LP (ale za to môže asi samotná lisovňa) a absencia bookletu
tiež nepridala body naviac. Nevadí, ide hlavne o muziku! Ich samotný set
sa dá popisovať len v superlatívoch. Parádna atmosféra. Rozmanitá štruktúra
skladieb zaručovala, že som sa ani na chvíľu nenudil. Ak ma pamäť neklame,
tak zaznela aj nejaká novinka (alebo to kľudne mohla byť aj nejaká starina,
ktorú som nepoznal). Kapela 52 HERTZ WHALE bola pre mňa totálnou
neznámou. Prvá polka setu ma ale moc za srdce nechytila. Nekomplikované
piesne zväčša v rovnakej réžií s postupným gradovaním, pričom jediná zmena
prišla s refrénom. Vajco skonštatoval, že podobne zneli staršie UK postrock
kapely. Neviem, môj (c)hudobný záber siahá od Vranova po Cheb s drobnými
geografickými odchýlkami. Má to ale jednu výhodu. Častejšie sa ti potom
zdajú vďaka tejto ignorácii jednotlivé kapely ešte originálnejšie hehe :-).
Druhá polka ma už ale chytila o čosi viac a vyrovnala spomenuté mínusy,
takže nakoniec som si ich príjemne užil. Teda až na ten záverečný noise
performance, ten ma donútil vytratiť sa mimo jeho dosah :-).
Keďže sme na koncerte až na pár výnimiek nikoho nepoznali, odchádzame domov
v rekordnej rýchlosti. Príchod hlásim presne o polnoci - toto sa už dlho
nestalo, takže paráda! Aj keď to asi z reportu nevyznelo moc pozitívne,
koncert sme si užili všetci a každá jedna kapela zahrala parádne sety. Takže
jednoznačne palec hore!
Pridaj komentár k reportu:
Pozývame:
So 4.7.2026
Šarišské Michaľany @ Kino
NIČITEĽ (SK), TVOI POSTOI (SK), NÄ (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ŠARKAŇE (SK), FAJRONT (SK)
... ostatné koncerty
Vyhľadávanie:
Najnovšie fotky:
CIRLCE END, the STRUKCJAA, TRAIDORA (9.6.2026, Krakow @ Baza)
Najnovší rozhovor:
Najnovší report:
Najnovšia recenzia:
Najnovší cestopis:
Najnovší článok:
Naposledy naskenovaný zin:
Naposledy preložený text:
Najnovší recept:
