Pozývame:


So 10.6.2023
Košice @ Collosseum

NERVY (CZ), NIČITEĽ (SK), GÁGOR (SK), POHROMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PANIKA, TRÄUME, BIB (20.5.2023, Wroclaw @ CRK)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

PIPESH, VOLE, BIB (19.5.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Česko, Nemecko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


24.10.2016 KUNTA KINTE, DEATH WISH KIDS; Banská Bystrica, Bosorka

Autor: Wrbo | Počet videní: 677


Uf, na začiatok musím hneď povedať, že takto koncertovo plodný mesiac som v Bystrici ešte nezažil. Pričom posledný trojlístok koncertov bol len v priebehu piatich dní. Pán od zvuku mal už niečo na tento dátum dohodnuté (alebo bol odcestovaný?), a tak som bol pasovaný do hodnosti dvorného bosoráckeho zvukára ja. Niečo po siedmej ideme ako páni taxíkom do skúšobne pre bedne, zosík a mix. Taxikár bol nadovšetko milý a ochotný pán - to som v tomto daždivom a ponurnom dni veru nečakal. Aparát vynosený, pozapájaný a kapely už tiež boli na mieste. Dojebať sa samozrejme niečo muselo, bez toho by to nešlo. V tomto prípade chýbali mikrofóny (bol som si istý, že som ich na tento deň zajednal). My, ako správna panková kapela máme na skúšobni len jeden, ktorý už pomaličky, ale zato isto ťahá k dôchodkovému veku, či už výzorom, tak aj kvalitou zvukového prenosu. Našťastie kapely boli obozretné a priniesli si mikrofóny vlastné. Kríza bola tým pádom zažehnaná. Čaká sa, či sa v tento nečas vôbec ktosi ukáže. Štvrtkový koncert zaznamenal 38 platiacich, piatkový niečo cez 130 (LAHAR je LAHAR). Celková dnešná bilancia bola (okrem mňa): 1 ekonomický imigrant, ktorý už pár rokov okupuje BB, 1 Zvolenčan a 3 kusy od Martina. Chvíľu ešte pred klubom s kapelami preberáme, ako je to možné, že v meste, kde žije 80000 ľudí, príde ich na koncert len tak žalostne málo . Pravda je však taká, že tunajšiu klubovú scénu držia hlavne cezpoľní, ktorým chceme týmto poďakovať, za niekedy aj niekoľkohodinové prejazdy, ktoré pre ten kúsok hluku absolvujú. Dík moc a nesmierne si toho vážime!
Čaká sa zhruba polhodinu, až je všetkým jasné, že to už asi nemá význam. Prvou kapelou boli KUNTA KINTE z Prahy. Nahrávka je úplná zvuková surovosť, tak ma troška mrzelo, že to naživo znelo uhladenejšie. Obojpohlavný vokál, kde slečna za mikrofónom je východoslovenka (začína sa mi zdať, že tí slováci chodia do CZ za hudobnou kariérou :) ). Inak to bola ale typická nasekaná česká krastovica, ktorá v ničom nezaostáva za ich kolegovcami z českej metropole (KRUGER a tak dál...). Pár minútový set odsypaný v maximálnej intenzite a koniec. DEAD WISH KIDS z Čáslav ma z nahrávky moc neoslovilo, no naživo to bolo iné kafe. Hneď na začiatku musím pochváliť kvality pána bubeníka, ktorý do toho mlátil skutočne nekompromisne. Textovo sa pohybovali v dosť frekventovaných témach, ktoré sú pre tento žáner už zľudovelé - aspoň čo som zo skromných komentárov vyrozumel. Inak piesne boli hudobne pestré, len škoda lehce přiopilého kytaristu :). Aj to sa ale stáva a myslím si, že to aj tak bolo fajn, takže si z toho kapela nemusí robiť ťažkú hlavu. Potešil ma cover od TELEXU zahraný (hudobne) na nerozoznanie od originálu - chválim! Koncert končí, balím veci, lúčim sa s osadenstovom a ideme ešte vyložiť aparát späť do skúšobne (dík Boris). Verím, že sa do budúcna už podobne žalostná návštevnosť opakovať nebude a že sa ľuďom vráti chuť chodiť na pank aj cez týždeň!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 9+C+P

Správa:

#7018 Majo napí­sal/a: 30.10.2016 01:42:50

haha to je nič, najlepší bol koncert švédov Anchor v Sheffielde kde dorazilo až 7 ľudí o 3 mesiace neskôr keď hrali na Fluff feste tak bolo na nich 2-3 tisíc ľudí, to je rozdiel čo?

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

30.05. 18:10 serus666:


diky za super report! aj ked s viacerymi vecami nesuhlasim. neviem vela background info, kazdopadne napr. v Berline si mozes dovolit mimoriadne mensie vstupne, ked je vopred jasne, ze bude natrepany c ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

30.05. 16:24 Cubirkova:


Na koncertoch v DE si vypytali take love ze konec a nakoniec este aj bedakali ze malo. Vstupnemu 17€ sa teda nedivim, aj ked v Berline abo Lipsku to bolo tak o 5€ menej. A este sa spevak postazova ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

25.05. 15:52 Luboshio:


Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz ..
13.5.2023 DADCARE, the PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM Zvolen @ Wake up (report)

25.05. 15:28 fog:


super report, uz nemusim pisat ja, ha. inak BIB podla mna tlak a strasne dynamicka a zivelna show. praveze to, ze nezastali, ziadne kecy, nic, len song za songom, to tomu dodalo intenzitu brutalnu. ta ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

20.05. 02:47 Prasiak:


Fog AKA "drtička a huba sa mi nezastavia"
20.6.2022INCRIMINATE (Česko, Nemecko) (cestopis)

09.05. 18:56 Prasiak:


oo dikes za report, zabudol si už len chalo zrecenzovať.. <3 koniec hrania 21:20 luxus, nečakal som, neplanoval som.. kapely ma ojebali, že budu všetky hrať 30min :D
3.5.2023 DOOIE MUS, FYASCO, DOWNSTREAM Košice @ Collosseum (report)

03.05. 19:41 Balki:


Wrbo ked nebudes nabuduce brat to distro, nemozem ist ja? :D
7.4.2023SAMORAST (Čechy) (cestopis)

02.05. 23:15 svako:


zssk mi vo vlaku na wifi blokuje punkgen, lebo je tu zevraj skodlivy a nevhosny obsah. ste na seba hrdi dufam :D
(novinka)

25.04. 09:44 lichtle:


Dikes!!!
Boha tak pekne napísané!
BETON - Zombie mustang safari CD (recenzia)

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)