Pozývame:


So 28.1.2023
Vsetín @ Vesmír

KURVY ČEŠI (CZ), VOLE (CZ), the WILDERNESS (SK), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MALERBÆ, REVERIE, ØJNE (6.1.2023, Fontanafredda @ Astro)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

MALERBÆ, REVERIE, ØJNE (6.1.2023, Fontanafredda @ Astro)

Najnovšia recenzia:

MORBID ANGEL DUST - Retaliation EP MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


6.8.2016 PRŮMYSLOVÁ SMRT, KULTRA!, TELEFON; Zubří

Autor: Wrbo | Počet videní: 798


Keby sa ma niekto spýtal, kam ma to v Česku najviac ťahá. Ktorý kút Moravy je pre mňa najsrdcublízkejší. Odkiaľ sú tie najosobitejšie spolky, ku ktorým už roky rokúce vzhliadam s úctou a rešpektom. Odpoveďou by som snáď nikoho neprekvapil - Rožnovsko. Vraha som už žiaľ navštíviť nestihol. Kompenzoval som si to teda už tradičnou akciou "Setkání svobodných duší", ktorú každoročne organizujú práve ľudia okolo spomínaného klubu.
Ráno vyrážame pred obedom s myšlienkou, že si spravíme výlet po Rožnove pod Radhoštem a jeho priľahlom okolí. V Turčianskych Tepliciach priberáme k našej posádke posledného člena zájazdu a do dvoch hodín sme na mieste. Od Ctiba som dostal pár tipov, kde a ako stráviť voľný čas do začatia akcie, a tak prvou zastávkou bola miestna reštaurácia. Podľa jedálneho lístka, ktorý mali zavesený na internete disponovali aj čisto rastlinnou stravou, takže ruka hore. Čašník - usmiaty pán v rokoch si začne zapisovať objednávky a tu nastáva sranda. S hrdosťou znalosti jedálneho lístka si pýtame čínske nudle - odpoveď nás akosi zaskočí: Ne. Tak iná varianta - sójové nudle na zelenine. Odpoveď opäť prekvapivo - Ne. Pričom sa tváril tak, ako keby o tom jedle nikdy predtým nepočul. Pri otázke na iné bezmästité jedlo dostávame klasiku v podobe smaženého syra. Ok, polka osadenstva sa uspokojí. Tak si pýtame len šalát s opekanými zemiakmi (pán sa počas rozhovoru spýtal 2x s čím si ich dáme - se salátem). Úsmev z jeho tváre sa počas rozhovoru vytratil, vypúlil oči a bolo vidno, že sa cíti trochu nesvoj. Toľko gastroreport k reštaurácii Písečná.
Po obede sme sa vybrali do Valašskej dedinky, čo je vlastne múzeum v prírode s milión dreveničkami a inými výdobytkami doby minulej. Celkom zaujímavá expozícia, len ľudí tam bolo viac než dosť. Takže si si nevychutnal/a všetko tak, ako by si chcel/a. Potom ešte malá zastávka v Rožnovskom pivovare a pred odchodom do Zubří, sme ešte navštívili miesto, kde stál legendárny Vrah. Budova je v rekonštrukcii, takže z pôvodného ducha miesta sa tam toho veľa nezachovalo.


Auto parkujeme v dedinke a pešo sa vydávame až ku poslednému domu pod lesom, kde sa má akcia konať. To už iba vyvaľujeme oči a ochkáme krásou, ktorá sa pred nami otvorila. Nádherný domček s utešenou záhradkou, kde pár metrov od neho je hneď les a ten neskutočný výhľad. Ach, všetci skonštatujeme, že toto je fakt nádherné miesto pre život. Dávame kafe/pivko, guláš a vyvalujeme sa na lúke. Prví páni na holenie - PRŮMYSLOVÁ SMRT. Ubehlo už nejakých 13 rokov, keď si Vajco kúpil ich prvý demáč na CD, z ktorého sme boli - ľudovo povedané - pekne v piči. Ak sa nemýlim, bolo to jedno z mojich prvých stretnutí s textovo angažovanejším hcpunkom. Páni za tie roky hrajú už úplne inú muziku a z nahrávok ma to až tak neočarilo. No naživo je to jiný kafe. Hlavne bubeník (keď som ho na FFUDe videl v sobotu poobede rozbitého, neveril som, že v noci podá taký výkon aký podal - klobúk dole) a vlastne celá banda prekypovala energiou. Šialené rifovačky, klepačky ... Spevák, vystupovaním pripomínajúci šialenca. Paráda, nenudilo ma to ani na chvíľku. Cez ZKAŽENOU MYSL sme sa išli prejsť lesom, trochu si vychutnať tamojšiu prírodu. Po návrate sa už zvučí KULTRA!. Elektropunk s automatickým bubeníkom, prednahratými samplami, hutnou basou a gitarou znejúcou ako cirkulárka. Hrali väčšinou nové veci, ale sem tam zaznela aj nejaká vec z demáču, ktorý vyšiel ešte v roku 2014. Tu musím pochváliť pána basáka. Nádherné melodické rozklady, ktoré utvárali charakter osobitosti väčšiny skladieb. Niektoré pasáže mi práve vďaka biciemu automatu a rezavej gitare pripomínali VVBčko, takže u mňa spokojnosť. TELEFON som videl ani pred mesiacom na Opičom bále v Martine. Opäť nadpriemerný výkon. Na domácej pôde to bolo ale ešte o trošku živelnejšie. Hrali sa poväčšine úplne nové piesne, ktoré nijako nevybočujú z radu poslednej tvorby tejto kapely. Záverom cover od ZEMĚŽLUČ - "Kto stojí na chodníku nemiluje republiku". Sakra, strašne vydarene spravená prerábka, ktorá prešťala originál na metre ďaleko. Uznanlivo tlieskame, pokyvujeme hlavami na znak hrdosti a radosti. Čaká nás ale dlhá cesta domov, a tak si opäť raz nechávame ujsť svetobežníka Dášu a nechávame ho napospas osudu valašských lesov.
Dík, nemalo to chybu!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: E+C+W

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)