Pozývame:


So 10.6.2023
Košice @ Collosseum

NERVY (CZ), NIČITEĽ (SK), GÁGOR (SK), POHROMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PANIKA, TRÄUME, BIB (20.5.2023, Wroclaw @ CRK)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

PIPESH, VOLE, BIB (19.5.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Česko, Nemecko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


22.8.2016 BILL STONE, CHAROGNEXSTONE, BOOM, DIM; Košice, Collosseum

Autor: Ondrej / ZINTAER | Počet videní: 482


Jak sa povie po francúzsky HARDCORE?
Zčista-jasna dnes nachádzam v priečinku správu od Adrika, že lastminute koncert v Kole a link na bandcamp vydavateľstva ToLiveALie na sedmičku od CHAROGNExSTONE čo mi schne už roky na poličke. Čooo? Kuknem lepšie na punkgene v sekcii koncerty a vyzerá to na pestrý večer, dva fastcory a dva folkpunky. No proste tomu nešlo uhnúť. Do Cosstollea prichádzam cca 19:15, ale okrem kapely a zopár ľudí je tam pusto a tma. U Golema je to teda o troška živšie. Trocha neskôr sa presúvame späť a pomaly sa to na 777 začína podobať na predkoncertnú prípravu. Okukávam distro a rovno kupujem LP CHAROGNExSTONE, lebo za 5 Ečka by bol hriech to nekúpiť a idem aj naslepo do kúpy LP BILLA STONEA, čo je vlastne ten istý člen spomínanej oneman bandy akurát, že ako doplnok k CHxS, kde mláti bicie a vrieska na mikrofón, v druhom prípade drhne iba španielku. Zvláštny chalanisko! Bere gitaru do rúk, pískame dole na bar nech sa publikum presunie nahor a začína sa. No inštrumentálne to je no. Dodám ale, že po trocha rozpačitom začiatku to začína mať celkom, že hustú atmosféru. Ľudia posedávajú po zemi, kývajú hlavami, kebyže tam bolo zopár sviečok tak akože fakt dobré. BILL STONE do toho celkom mláti. Nejde teda o nejaké vymäknuté vybrnkávačky, ale riadna drsnota. Miestami ma z toho celkom mrazí a núti premýšľať nie o práve ružových vyhliadkach na budúcnosť ľudstva. Končí to poriadnym potleskom.

Bill popresúva repráky, sadá za bicie, našteluje mikrofón a JEB! Takú zvukovú vlnu som nečakal. Chlapík nás všetkých riadne prevalcoval. Kde sa hrabú kapely s automatickým bubeníkom? Bubeník a spevák s automatickým gitaristom, to je brutal! Vystúpenie CHAROGNExSTONE je defacto rozdelené do viacerých blokov oddelených zaujímavými intrami, aby sa Billy mohol vydýchať. Myslím, že nejako analyzovať gitarové party, ktoré mal predpripravené, nie je nejako extra treba. Dodám len, že určite to ako celok výborne dopĺňali. No mám pocit, že aj bez nich by to bolo dosť zaujímavé predstavenie. To, že duo CHxS sa časom scvrko na uno mi prišlo teda dosť divné. Keď som sa o tom pred časom dozvedel pri pozeraní nejakých tých yt videí to na mňa pôsobilo trocha komediantsky, ale to čo som videl dnes ma presvedčilo o totálnom opaku. Chlapík je neskutočný! Aj bubeník aj spevák. Spieval minimálne v troch hlasových polohách, ktoré teda sa nebojí hojne striedať navyše popri tej komplikovanej hre na bicie ... klobúk dole! Začína sa aj trocha zveriť a v miniatúrnych pauzách ľudia dávajú štedro najavo, že sa im vystúpenie páči. Myslím, že aj sám maestro bol s ohlasmi publika spokojný. Ja mľaskám blahom a ešte teraz sa teším ako mi píska v ušiach.

Po chvíli sa dianie presúva na pódium, kde sa už chystajú BOOM. Po chvíľke ladenia do už rozbehnutého a dobre naladeného davu (dav je asi troška prepísknuté slovo, ale ľudoprázdno vzhľadom na lastminute akciu tam teda nebolo) začnú ládovať fajný eklektičný fastcore s dvoma spevmi. Kratučké poprepletané antimonotónne skladby riadne vykopávajú ešte viac nahor moju už aj tak dosť dobrú náladu. Ak by som to mal trocha porovnávať, tak CHAROGNE bol o trocha viac intenzívnejší ako BOOM, ale kašlať na porovnávanie. Výborný koncert!

Menšie intermezzo medzi vystúpeniami venujem brutálnym vege-burgrom z dielne Danky a Adriána a fajnovým muffinom, ktoré si bolo možné na koncerte zakúpiť. Jedlo na koncertoch je niečo úžasné. A pikantné jedlo na koncertoch je niečo ešte úžasnejšie. Rozhodne to pôžitok a dojem z koncertu posúva nahor. Vďaka za to!

Posledný na rad sa dostáva onášivkovaný sympaťák so španielkou v rukách menom DIM. Na koncerte vládne ozaj hravá a úsmevná skateboardová atmosféra. Melodické spevavé pesničky, fajný folkpunk! Toto fakt žerem, keď niekto iba s akustickou gitarou sa do toho ozaj oprie. Pomedzi skladby je to aj napriek drobnej jazykovej bariére stále (alebo aj vďaka nej) veľmi vpohode a plné úsmevov. Výborné veselé zakončenie ultra podarenej akcie. Milujem kontrasty! Folkpunk a PV/fastcore. Najlepšie! Vďaka všetkým čo aktívne prispeli k tomuto večeru! Majte sa pekne!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: B+V+6

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

30.05. 18:10 serus666:


diky za super report! aj ked s viacerymi vecami nesuhlasim. neviem vela background info, kazdopadne napr. v Berline si mozes dovolit mimoriadne mensie vstupne, ked je vopred jasne, ze bude natrepany c ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

30.05. 16:24 Cubirkova:


Na koncertoch v DE si vypytali take love ze konec a nakoniec este aj bedakali ze malo. Vstupnemu 17€ sa teda nedivim, aj ked v Berline abo Lipsku to bolo tak o 5€ menej. A este sa spevak postazova ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

25.05. 15:52 Luboshio:


Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz ..
13.5.2023 DADCARE, the PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM Zvolen @ Wake up (report)

25.05. 15:28 fog:


super report, uz nemusim pisat ja, ha. inak BIB podla mna tlak a strasne dynamicka a zivelna show. praveze to, ze nezastali, ziadne kecy, nic, len song za songom, to tomu dodalo intenzitu brutalnu. ta ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

20.05. 02:47 Prasiak:


Fog AKA "drtička a huba sa mi nezastavia"
20.6.2022INCRIMINATE (Česko, Nemecko) (cestopis)

09.05. 18:56 Prasiak:


oo dikes za report, zabudol si už len chalo zrecenzovať.. <3 koniec hrania 21:20 luxus, nečakal som, neplanoval som.. kapely ma ojebali, že budu všetky hrať 30min :D
3.5.2023 DOOIE MUS, FYASCO, DOWNSTREAM Košice @ Collosseum (report)

03.05. 19:41 Balki:


Wrbo ked nebudes nabuduce brat to distro, nemozem ist ja? :D
7.4.2023SAMORAST (Čechy) (cestopis)

02.05. 23:15 svako:


zssk mi vo vlaku na wifi blokuje punkgen, lebo je tu zevraj skodlivy a nevhosny obsah. ste na seba hrdi dufam :D
(novinka)

25.04. 09:44 lichtle:


Dikes!!!
Boha tak pekne napísané!
BETON - Zombie mustang safari CD (recenzia)

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)