Pozývame:


Pi 19.5.2023
Košice @ Collosseum

BIB (USA), VOLE (CZ), PIPESH (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

BEŁKOT, BHP, PRAWO WYBORU, SCHRÖTTERSBURG (18.3.2023, Krakow @ Warsztat)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

KURVY ČEŠI, VOLE, PERLY SVINÍM, the WILDERNESS (28.1.2023, Vsetín @ Vesmír)

Najnovšia recenzia:

THERAPIST - Svet/lo slepých MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


26.3.2016 CONTRA, PEACE OF MIND, TOUCH, DOGCHAINS, NOT AFRAID, HOLDXTRUE, JUSTICE; Budapešť, Dürer Kert

Autor: Fog | Počet videní: 573


Už klasický scenár: veľa kapiel za rozumný peniaz v dobrom klube hodinu a pol od nás. Napriek tomu, že som prakticky nič z lineupu nepoznal, prikývol som na odporúčanie ísť tam, kúpil som si lístok, a to je v kocke celé. Nakoniec sme nazbierali šesť hláv a vyrážame a prichádzame s predstihom.

Mešká sa so začiatkom, no kým sa pomotáme a zakecáme, ani si neuvedomíme a prešvihneme prvú kapelu FOR GOOD. Taký je život. Ostaneme dnuka a počkáme si na ďalších domácich CONTRA. Svižné, taký oldschool mix punku a  hardcoru. Má to celkom švih, ale trpí to tým, že je to nejaké rozhádzané a neposadené. Kostrbaté. Šikovná muzika dopláca na nedostatočné prevedenie. Ale je v tom také čaro, keďže dnes je takých kapiel pomenej, každý chce znieť moderne a husto, takže je mi to sympatické. Len doladiť to treba. Nemci PEACE OF MIND sú zase opačný príklad, tí stavajú na hutnosť, nápor a masáž. Napriek tomu, že ma to vo všeobecnosti nebere, nájde sa pár výnimiek a toto je jedna z nich. Baví ma to. Celý čas. Muzikálne, nápadité, husté a posadené. Nátlak. Plus perfektný frontman. Set akurát dlhý, takže to nestíha nudiť. Paralela s BACKTRACK na mieste. U mňa dobré.

Ďalší na rade, domáci TOUCH. Veľké prekvapko. Toto mi prišlo ako najzaujímavejšia kapela. Alebo najpestrejšia. Bolo to také poctivé. Stará škola pretkaná rôznymi nápadmi, správnym bpm a celkovým tepom celého setu. Hravé, ostré gitary, ktoré ale vytiahli melódiu, agresívna ale aj podmanivá rytmika a napasovaný vokál so zaujímavou farbou. Super nápady, výborné prevedenie, perfektný feeling. Dynamický a energický set. Rozhodne kapela so svojím ksichtom, a to je dneska celkom vzácne. TOUCH presne vystihli svoj názov. Dotklo sa ma to. Odporúčam. Nemci DOGCHAINS takisto v pohode, taká klasika, hardcore/punk, ale išlo z toho šťava a náboj. Nebolo to ničím hudobne špecifické, ale páčilo sa mi to takým oldschoolovým poctivým feelingom. A zaujímavý netypický vokál. Set zahratý maximálne dobre, takže to bavilo celý čas a nenudilo ani na chvíľu. Nič zložité, ale dobre vymyslené. A bol v tom kopec energie a to je podstatné. Ostávajú fest dobré dojmy.

Belgickí NOT AFRAID sú ďalší v poradí. Aj tu ma to strhne obdobným spôsobom. Vo svojej podstate to je to tiež taký štandard, ale nemyslím to v zlom zmysle slova. Hardcore, ktorý sa ničím špeciálne nevymyká postupmi, nápadmi, ale vymyslený, podaný a zahratý tak, že ti to zapíše. Dynamická show, energia šlape obojstranne, kapela tlačí a seká song za songom. Celkovo kapely moc nenaťahujú čas a sypú ako ide. To sa mi ľúbi. NOT AFRAID natlačili jeden odsypaný, poriadne živočíšny, akčný a zúrivý set. Takto to má vypadať. Bez zbytočných kokotín a priamo medzi oči. Som spokojný. HOLDxTRUE sú poslední domáci. Nepoznám, že vraj ide o nejaký reunion koncert miestnej legendy. Nudí ma to po troch skladbách, navyše potrebujem čerstvý vzduch. Ideme sa vyvetrať, posedieť na dvore a dostávame od kamošov informácie, že vraj gitarista po rozpade tejto kapely paktoval s náckami. Neviem to podložiť, takže nejdem hneď súdiť, ale ak áno, za porotu hardcore má talent dávam tri krát X. Nepostupuješ.

Vraciame sa dnu pred setom dnešného headlinu, JUSTICE z Belgicka. Podľa mojich info sa jedná tiež o reunion show (či len jednu či viac netuším). Niečo som popočúval na nete, znie to fajn, tak som zvedavý. Kapela príde, naštartuje sa, hneď bordel. Atmosféra super, kapela ide, hrá si svoj netypický hardcore a všetko šlape totálne namazane. Bavím sa, berie ma to. Hudobne, feelingom, všetkým. A tu sa stane niečo divné. Kapela dohrá piaty song, zloží nástroje a zmizne zo stagu. Po odohratých 15 minútach. Ako beriem, že hardcore sety sú kratšie, aj to, že podľa rozpisu pridelená hodina je možno nadsadená. Ale zabaliť ako hlavný ťahák set po štvrť hodine a hrať kratšie ako akýkoľvek support, to mi už príde zvláštne. Neviem, čim je to spôsobené, ale musím sa priznať, kus ma to zaskočilo. Začali kvôli meškaniu síce v čase, kedy mali končiť, ale nemyslím, že by bol problém v tom. Ktovie. Skončiť v tom najlepšom, alebo lepšie povedané, ani sa k tomu nedostať. Asi by som jebal na čas v tom momente. Ak je to v tom, že viacej nenacvičili, mali by sa vysrať na reunion showky než dotiahnu set na funkčnú polhodinku, keď už majú to renomé. Nech si fandovia aj prídu na svoje, inak nevidím význam hrať nejaké reunion showky. Ostal som z toho zmätený, čo ti poviem. Divné mi to celé prišlo.

Tým pádom sa vlastne neskončilo s veľkým meškaním, takže sa pomaly nakladáme do auta a vydávame na trasu RS-Fiľakovo-LC, kde všade vykladám časť posádky. Nestretávam ani jeden kus zvery na ceste, čistý Matrix. Zhrnuté do celku, ak si odmyslím divnú pocit zo setu JUSTICE, možno len pre mňa to bol mimoriadne predčasný koniec, bola to pecková sobota strávená s muzikou. Už to tu odznelo: veľa kapiel za rozumný peniaz v dobrom klube hodinu a pol od nás. Ako inak. Tak zas dakde dakedy.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: Y+O+Y

Správa:

#6804 fog napí­sal/a: 19.04.2016 15:26:12

ja mam tolko minusov ze sa kludne zmesti jeden dalsi

#6787 shupo napí­sal/a: 01.04.2016 09:35:21

Za nepoznanie Hold X True mas u mna velke minus.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)