Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


29.4.2015 P:N:S, THE VIRUS; Praha, Futurum

Autor: Jugo | Počet videní: 564


Moja snaha napísať report na nejaký koncert z drvivej väčšiny troskotala pri neblahom vplyve alkoholu na moju pamäť. Stúpajúcim vekom a presťahovaním do Prahy však nastal nejaký životný zlom. Možno je to len fakt, že dobré akcie sú tu skoro každý boží vyjebaný deň a liať evrydej v kombinácií s  prácou sa jednoducho nedá. To sa pozitívne podpísalo na odnesených zážitkoch z nejednej akcie, a tak dobieham prespaté koncerty z tínedžerských čias (a časy ešte dlho po nich).

Je streda a sociálna sieť upozorňuje na dnešnú udalosť: Amíkov the VIRUS a domorodcov P:N:S. Koncert sa odohráva v klube Futurum. Cez vstup prechádzam niečo po ôsmej hodine. V klube už popíjajú pochybné natupírované, okované existencie. Keby do klubu jebol blesk, toľko živých hromozvodov si ešte nevidel. Pod ťarchou vybíjaných sidoviek sa ohýba zem! Čakanie na začiatok skracujem sŕkaním B-vitamínu. Je krátko po deviatej a na pódiu badať nejakú aktivitu.

Českí bratři sa stým moc nejebú, osedlávajú nástroje a sypú to rovno do roztrúseného publika. To po chvíli hustne a mne redne stolica! Stojím milo-premilo prekvapený a užívam si perfektný živelný set kvalitného, rýchleho hardkorpanku. Keďže som "čechoskeptik", čo sa kapiel týka, P:N:S vidím a zároveň počujem prvý krát. Registrujem ich samozrejme dlhšiu dobu a z krčmových rečí som sa dozvedel o zmenách v zostave. Mám pocit, že momentálne sú ¾ kapely členovia vynikajúcej bandy TALES OF ERROR. Nestačím sa diviť a celej paráde je koniec. 20 minút parády narúšal len sem-tam technický problém s unikajúcim kopákom a skurvené mračná vyjebaného cigaretového dymu. Sme predsa v Čechách, tak fajčí každý a za každej príležitosti. Mám chuť vytiahnuť pomyslený bajonet a robiť čistky! Preberte sa kokoti! Je rok 2015 a nežijeme v jaskyniach...

Po krátkej pauze nastupujú hviezdy večera - the VIRUS. O kapele som stratil prehľad už dávnejšie. Posledná zmienka, ktorú uchovávam v pamäti, je výmena speváka. Odvtedy sa minula tona laku na vlasy a vraj sa stihli rozpadnúť a znova dať dokopy. Po včerajšom koncerte POISON IDEA, kde som spoznal z celého ich setu 3 songy zo starých albumov, nemám veľké očakávania. Všetko sa mení v momente, keď začínajú hrať. Nepočul som ich roky a o nič som neprišiel?! Hrajú samé staré jeby! Zajebali aj pár mojich vlhkých snov ako "Full circle", "Throwaway kids", "Looks like trouble", "Still fighting for future" a ďalšie. Ľudia pod pódiom sa vcelku bavia, spievajú refrény, občas nevydarený skok do nikam... Taký priemer, čo sa výkonu publika týka. Čakal som viacej ľudí a rozhodne väčší bodrel, ale kvôli tomu som sem dnes neprišiel, takže vlastne je to v poriadku. Vystúpenie pomaly končí, spevák avizuje posledný song. Odchádzajú do bekstejdžu, dav pýta prídavok. Kapela sa "nečakane" vracia... Za toto divadlo by som vešal na kandelábre! Hviezdne maniere patria inam... Pridávajú kaver od MINOR THREAT - "I don´t wanna hear it" a nový, ešte nevydaný song. Vyhrážajú sa ďalším turné po Európe.

Predstaveniu je koniec, poberám sa k východu. Nejaká neopísateľná a nadprirodzená sila ma stiahla k distru, kde nachádzam poklady ako prvý singel v limitovanej verzii od PROPAGANDHI a staré single od DEFIANCE. S úsmevom na perách valím na tram. Je 22:45 a ja otváram dvere bytu. Takýto skorý príchod som nečakal, tak nasledujúce minúty zabíjam týmito riadkami...

Na záver už len skromne priznám, že kapelou večera boli pre mňa domáci P:N:S, ktorí nasadili poriadne K.O. môjmu predsudku o českých kapelách. Napriek nadmerne širokému trhu s hromadou tuctových crustových kapiel, ktoré susedia ponúkajú, sa nájdu aj takéto bandy (a nie je ich úplne málo), ktorým treba venovať viac pozornosti. Píšem si to ako domácu úlohu...

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: J+O+Q

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)