Pozývame:


Ne 25.2.2024
Košice @ Collosseum

CIVILIAN THROWER (Francúzsko), PROUDHON (Francúzsko), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovšia recenzia:

OFFSIDE REIDARS - This is now 7"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Srbská vzbura #3.14 / 2011

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


14.11.2014 ALIUSTERRA, ZKAŽENÁ MYSL, RISPOSTA, LIFE; Brno, Vegalité

Autor: Adrik | Počet videní: 933


Do centra Brnä to máme blízko. Tri zastávky šálinou a sme tam. No zase to až tak blízko to nieje. Ľahkých 460 kilometrov. Takže nelietame na trase Košice - Brno ako špinavá handra na buzeráku kvôli každej kapele. Ale keď sa už tam raz vyberieme, tak to naozaj stojí za to. Trochu ma aj sralo, že sa brnenský víkend kryje s Okthober festom, ale stačilo zopár telefonátov na protiextrémistické a dilema sa vyriešila. Srandujem, rodinného Okthober festu je veľká škoda, treba to vôbec písať?. Dúfam, že sa ešte zruší aj Ffud fest a v tomto banánistane neostane naozaj nič.
O desiatej vyrážame z Košíc (2x KE + 1x KS) a fučíme si to po diaľnici až sa čudujem, že z nášho starého pežotu tristošesť nevypadávajú za jazdy skrutky. Smutná zastávka na odpočívadle pod Tatrami a o pol 6 už parkujeme v Brne na Antonínskej. Večera v nenormálne skvelej a lacnej vegánskej jedálni Oáza, lahváče u Jany a už strašíme vo Vegalité. Kopec známich, niektorí čumia, čo že tu robíme, dávame pivné špeciály na bare (koho napadlo dávať do weizenu citrón???) a čakáme na prvú kapelu. Piatok otvára brnenská ALIUSTERRA s dvomi dievčatami v kapele (basa a spev). Tá druhá speváčka bola asi nová, nespievala všetky pesničky a ešte by sa možno zišla nejaká skúška navyše. Ináč celkom slušný anarcho hard core punk, nejaké príhovory a tak. V pláne split 7" s ROSA PARKS! Ako prvá kapela fajn, ale to najlepšie ešte len malo prísť. Vegalité sa zatiaľ začína upchávať, vzduch sa stáva nedýchateľným a vpredu tlačenka ako v USA vo výpredajoch na Black friday. Organizátorov zo SYIH asi mnohí celý večer bombardovali otázkami, prečo sa koncert nekoná na Yachte. Vychádzame hore na čerstvý vzduch, ale hore je ešte viac ľudí než dole, navyše celý podchod je neskutočne zahúlený. Schádzame dole na druhú kapelu - ZKAŽENÁ MYSL. Už z rozcvičky bubeníka je jasné, že nepôjde o žiaden peace @punk. Čakal som všeličo, ale toto bol naozaj námrd. Minútové výplachy grindu zmiešaného s hrubým crustom so šialeným spevom a klepačkami. Ledva sa začnú ľudia mrviť a už hraje ďalší song. Vpredu je to naozaj o dušu. Začínajú lietať prví letci, ktorí zostreľujú lampy zavesené na strope. Bordel ako sa na taký bordel patrí. U mňa veľké prekvapenie! Minútová vetračka a sme späť na RISPOSTU. Polovica kapely je nová, som zvedavý, aké to bude bez Miruusa. Späšťajú prvý song a .... a nič. Dobre, možno nepodarená zvuková skúška. Čakám na ďalšie songy, to že som ich nepoznal mi vôbec nevadilo, ale počúvam a zase nič. Nemám niečo s ušami? Ty vole, kde je tá stará dobrá RISPOSTA? Idem sa radšej vonku vyvetrať do smogu. LIFE z Tokya aspoň u nás nie sú najznámejšou japonskou kapelou, hoci hrajú niečo cez 20 rokov, majú dva albumy a niekoľko sedmičiek, ale to si sa určite dočítal na pozvánkach United crusties. Zapájajú nástroje a spúšťajú distortion peklo, presne aké som čakal. V Japonsku musia kombá a hlavy predávať už s takým prednastavením, ináč si to vysvetliť neviem. Kto prišiel neskoro, zo zadných radov nevidel nič, iba valiace sa vlny decibelov. Nasraný a hlučný (toto slovo má u nich úplne iný význam ako u nás) crust punk plný deštrukcie strún a činelov. Medzi niektorými pesničkami sa snažia aj o nejaké anglické prívohory, ale viac sa mi páči, ako zveril ten blonďavý gitarista. Ten bol úplne v tranze. Najväčší živáň večera. Samozrejme že aj pri nich prebieha výmena žiaroviek v zavesených lampách. Tri prídavky a je koniec. Koniec ako koniec, mnohí majú afterpárty v podobe pískania v ušiach. Spokojnosť. Dáme ešte nejaké pivo (už bez citrónov!) a dokaličení ideme na kutě. Ďalší deň.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: V+Y+D

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.02. 01:49 Prasiak:


Jak sme sa na poslednu chviľu rozhodli, že tam ideme, tak sme sa najviac zjebovali na tom, že Samčo, boha, to zas bude. No normalne mi ten jeho set pripomenul (tiež som ho už dlho nevidel), že ..
17.2.2024 SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra (report)

13.02. 10:01 TvojaManka:


Otec, ze ty tak trochu obdivujes Putina a zaroven tak trochu nenavidis demokraticke hodnoty? Pravdu ale mas, ze vela ludi zomrelo pre mocenske chutky tohto diktatora. A pritom by stacilo, aby nezautoc ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

13.02. 09:44 Bambulka:


Dedko, vsetkym jebe, len ty tu mas vysoku skolu zivota v odbore politologia a medzinarodne vztahy. Kto je vo vojne na ukrajine agresor? Rusko zautocilo na suverennu krajinu a ty tvrdis, ze sa mali vzd ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

12.02. 14:09 Scheby:


Rozpor hlasa Slava Banderizmu? :D dobre si sa opuscil, cenim nazor zo stvrtej cenovej
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.02. 21:16 Dedo jozef:


Skurveny Rozpor celé roky sa hrali na veľkých Antifakov a teraz tam Sláva Banderizmu.a vám to úplne jebe?aké obsadenie Ruskom a Koreou vy ste dobre ojebany západom,A choďte do piče s tými v ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

30.01. 15:35 adrik:


axc: Áno.
(guestbook)

29.01. 08:31 axc:


cuzz ten nonconformist bude povodna zostava na koncerte?
(guestbook)

15.12. 14:57 Peter:


Fajná recenzia a príjemne je, že autor priznáva, že nie je nestranný - tak potom je Dáša "stranný"? -)))
DISIDENT - Ľudské stroje CD (recenzia)

13.12. 16:50 Luboshio:


Dík za recku Adrik, pozdravujem zo Zv!
DEMONIC-EYED / JAKUBYSKO MC (recenzia)

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)