Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


18.7.2013 CONTROLLED EXISTENCE, ABORTION, THE PUBLIC, DESPISE YOU; Žiar nad Hronom, Underground club ´84

Autor: Fog | Počet videní: 736

Na koncert DESPISE YOU som sa chystal od momentu, ako som videl potvrdený dátum. O to viacej som sa tam tešil, lebo túto zastávku im robil Rišo v Žiali nad Hrobom. Každý, kto pozná a navštevuje jeho akcie vie, akú perfektnú majú atmosféru. Inak to nebolo ani teraz, ale poporiadku.

Vypadalo to, že tam pocestujem sám, nakoniec sa ale na poslednú chvíľu nazbieralo celé auto v zložení štyri kusy z LC a jeden kus zo ZV po ceste. Cesta prebieha fajn až po moment, kedy dostávam defekt 4 km pred Zvolenom v krásnej a "bezpečnej" zákrute. Posádka vystupuje, riešime reflexky, trojuholník a výmenu kolesa. Nemám náhradnú gumu, len dojazdovku, tak mierime na pár metrov vzdialenú pumpu, dofúkame ju a pýtame sa na možný servis. Po inštrukciách nachádzame dva zavreté pneuservisy, blúdime ďalej a nachádzame otvorený servis Iveco. Tam nevedia pomôcť, ale dostávame telefón na týpka, ktorý to robí vo svojom baráku. Ten ale pred polhodinou vypadol z mesta. Po hodinovom riešení, kde sa nevyriešilo nič, jebeme na to. Meníme auto, ktoré ochotne poskytol na úsek ZV-ZH posledný člen posádky a konečne vyrážame z mesta.

Do 84ky prichádzame niekedy v polke setu CONTROLLED EXISTENCE. Vidím asi päť či šesť songov, dnuka je to vďaka teplu poloplné a celkovo vzduchovo náročné. Kapela hrá s nasadením, ale nevydareným zvukom, čím ich set výrazne trpí. Na Obscene extreme im to napriek tomu, že otvárali (alebo možno preto), sadlo viac a ich výkon bol energickejší, ale hlavne prehľadnejší.

Akonáhle dohrali, beriem sa von prevziať donesené LPčky, ponasávať čerstvý vzduch v kombinácii s nejakým THC a pozdraviť ľudí, ktorých je tu neúrekom a sú zhora zdola. Zo Žiliny došli dokonca štyri autá, rešpekt! Klub, špeciálne terasa vonka, sa plní tak, že je problém prechádzať. Čo sa mňa týka, neviem, či som 84ku videl plnšiu.

Vraciam sa dnu na set ABORTION, kde je ľudí ešte o čosi pomenej, ale zato vzduchu o čosi poviacej. Čo o nich napísať, aby som sa neopakoval? Ani neviem. Najebaný set poskladaný z nových a starších vecí, hraný na maximálnych obrátkach, pritom s pohodou a úsmevom na perách a fórikmi medzi songami. Videl som ich posledné obdobie veľakrát a mám pocit, že sú po tých rokoch práve teraz v najlepšej kondičke. Zvuk mali dobrý a Lepra, Libor a Miro napriek teplu mastili ako stroje. Ja osobne mám z "comebacku" ABORTION strašnú radosť!

THE PUBLIC nevidím, lebo volím alternatívu vysedávania a pofajčievania vonku, kde je znesiteľne a kde treba načerpať sily na DESPISE YOU, pretože predpokladám, že na ich sete to bude dnuka plné a dosť živelné. Moje predpoklady sa napĺňajú. S prvými tónmi sa klub plní a všetci sa pekne tlačíme a potíme. Nachádzam si bezpečné miesto, kde mi nehrozí, že prídem o okuliare a zvyšok posádky tým pádom o šoféra. Musím sa priznať, že DESPISE YOU nemám až tak do podrobna napočúvaný, ale rozhodne je to kapela, ktorú som chcel vidieť. Cesta aj s pridruženými patáliami stála rozhodne za to. DEPISE YOU do nás najebali svoj typický agresívny krátkometrážny grindcore v plnej sile. Klub vrie, ľudia lietajú po iných ľuďoch sprava doľava a naopak. Kotol sa mení v jednotnú masu baviacich sa ľudí a kapela nepoľavuje a svoj set zintenzívňuje. Mám pocit, že všetko sa nahromadí a 84ka ľahne popolom. Songy sa sypú jeden za druhým ako tatrovky štrku, ktoré nás drtia na čoraz menší prach. Po nejakej polhodine je po všetkom, DESPISE YOU konečne zastali. Žobreme prídavok, dostávame 25 posledných sekúnd hluku a všetci idú smerom vzduch.

Lúčim sa s tými, ktorých po ceste stretávam, vyzdvihujem posádku a berieme sa. Vo Zvolene sme za chvíľu, meníme autá a nebezpečnou šesťdesiatkou si to na dojazdovke rúbeme do Lučenca. Prichádzame o pol druhej ráno, čo je ešte znesiteľné. Líham si do postele totálne vyšťavený, ale spokojný. Výlet pestrý a úspešne absolvovaný, atmosféra ako inak maximálne výborná a taký koncert, aký dali DESPISE YOU, sa nevidí každý deň. Rišo, díky za tento výborný US grindcore import!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: Z+Q+L

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)