Pozývame:


So 26.6.2021
Košice @ Collosseum

TVÖ (SK), KOLÁRČIK & BAND (SK), BUG SPENCER (SK), APATHEA (SK), OTRAS (SK)
... ostatné koncerty

Najnovšie fotky:

Forever Megashit XV. (11 - 12.6.2021, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

Najnovší report:

ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN (22.5.2021, Bardejov, Bašta)

Najnovšia recenzia:

SEDEM MINÚT STRACHU / the WILDERNESS MC

Najnovší cestopis:

MEDICATION TIME (Česko + Nemecko)

Najnovší článok:

Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


18.7.2013 CONTROLLED EXISTENCE, ABORTION, THE PUBLIC, DESPISE YOU; Žiar nad Hronom, Underground club ´84

Autor: Fog | Počet videní: 564


Na koncert DESPISE YOU som sa chystal od momentu, ako som videl potvrdený dátum. O to viacej som sa tam tešil, lebo túto zastávku im robil Rišo v Žiali nad Hrobom. Každý, kto pozná a navštevuje jeho akcie vie, akú perfektnú majú atmosféru. Inak to nebolo ani teraz, ale poporiadku.

Vypadalo to, že tam pocestujem sám, nakoniec sa ale na poslednú chvíľu nazbieralo celé auto v zložení štyri kusy z LC a jeden kus zo ZV po ceste. Cesta prebieha fajn až po moment, kedy dostávam defekt 4 km pred Zvolenom v krásnej a "bezpečnej" zákrute. Posádka vystupuje, riešime reflexky, trojuholník a výmenu kolesa. Nemám náhradnú gumu, len dojazdovku, tak mierime na pár metrov vzdialenú pumpu, dofúkame ju a pýtame sa na možný servis. Po inštrukciách nachádzame dva zavreté pneuservisy, blúdime ďalej a nachádzame otvorený servis Iveco. Tam nevedia pomôcť, ale dostávame telefón na týpka, ktorý to robí vo svojom baráku. Ten ale pred polhodinou vypadol z mesta. Po hodinovom riešení, kde sa nevyriešilo nič, jebeme na to. Meníme auto, ktoré ochotne poskytol na úsek ZV-ZH posledný člen posádky a konečne vyrážame z mesta.

Do 84ky prichádzame niekedy v polke setu CONTROLLED EXISTENCE. Vidím asi päť či šesť songov, dnuka je to vďaka teplu poloplné a celkovo vzduchovo náročné. Kapela hrá s nasadením, ale nevydareným zvukom, čím ich set výrazne trpí. Na Obscene extreme im to napriek tomu, že otvárali (alebo možno preto), sadlo viac a ich výkon bol energickejší, ale hlavne prehľadnejší.

Akonáhle dohrali, beriem sa von prevziať donesené LPčky, ponasávať čerstvý vzduch v kombinácii s nejakým THC a pozdraviť ľudí, ktorých je tu neúrekom a sú zhora zdola. Zo Žiliny došli dokonca štyri autá, rešpekt! Klub, špeciálne terasa vonka, sa plní tak, že je problém prechádzať. Čo sa mňa týka, neviem, či som 84ku videl plnšiu.

Vraciam sa dnu na set ABORTION, kde je ľudí ešte o čosi pomenej, ale zato vzduchu o čosi poviacej. Čo o nich napísať, aby som sa neopakoval? Ani neviem. Najebaný set poskladaný z nových a starších vecí, hraný na maximálnych obrátkach, pritom s pohodou a úsmevom na perách a fórikmi medzi songami. Videl som ich posledné obdobie veľakrát a mám pocit, že sú po tých rokoch práve teraz v najlepšej kondičke. Zvuk mali dobrý a Lepra, Libor a Miro napriek teplu mastili ako stroje. Ja osobne mám z "comebacku" ABORTION strašnú radosť!

THE PUBLIC nevidím, lebo volím alternatívu vysedávania a pofajčievania vonku, kde je znesiteľne a kde treba načerpať sily na DESPISE YOU, pretože predpokladám, že na ich sete to bude dnuka plné a dosť živelné. Moje predpoklady sa napĺňajú. S prvými tónmi sa klub plní a všetci sa pekne tlačíme a potíme. Nachádzam si bezpečné miesto, kde mi nehrozí, že prídem o okuliare a zvyšok posádky tým pádom o šoféra. Musím sa priznať, že DESPISE YOU nemám až tak do podrobna napočúvaný, ale rozhodne je to kapela, ktorú som chcel vidieť. Cesta aj s pridruženými patáliami stála rozhodne za to. DEPISE YOU do nás najebali svoj typický agresívny krátkometrážny grindcore v plnej sile. Klub vrie, ľudia lietajú po iných ľuďoch sprava doľava a naopak. Kotol sa mení v jednotnú masu baviacich sa ľudí a kapela nepoľavuje a svoj set zintenzívňuje. Mám pocit, že všetko sa nahromadí a 84ka ľahne popolom. Songy sa sypú jeden za druhým ako tatrovky štrku, ktoré nás drtia na čoraz menší prach. Po nejakej polhodine je po všetkom, DESPISE YOU konečne zastali. Žobreme prídavok, dostávame 25 posledných sekúnd hluku a všetci idú smerom vzduch.

Lúčim sa s tými, ktorých po ceste stretávam, vyzdvihujem posádku a berieme sa. Vo Zvolene sme za chvíľu, meníme autá a nebezpečnou šesťdesiatkou si to na dojazdovke rúbeme do Lučenca. Prichádzame o pol druhej ráno, čo je ešte znesiteľné. Líham si do postele totálne vyšťavený, ale spokojný. Výlet pestrý a úspešne absolvovaný, atmosféra ako inak maximálne výborná a taký koncert, aký dali DESPISE YOU, sa nevidí každý deň. Rišo, díky za tento výborný US grindcore import!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 8+I+O

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

15.06. 16:13 roman:


Pozdravujem, vie mi niekto poradiť, kde zohnať LP Rübäniskö ‎– Nihil Blues
(guestbook)

05.06. 21:51 karfin:


cenu to malo ešte bez Barbary ... https://www.youtube.com/watch?v=X-2dOMn--d8
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

03.06. 08:13 Balki:


Nasrac, aj tak to bez Barbary nema cenu :/
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

02.06. 15:49 adrik:


Z toho by som si srandu nikdy nerobil: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/maduar-2020-tour-roznava/
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

02.06. 15:18 Balki:


Si rob picu, ze Maduar bol v Roznave ...
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

06.05. 19:07 Elramon:


ja som spoko. prva verzia chaos, toto nie je extra vzhladne, ale ucelove, takze ok.
(novinka)

05.05. 18:10 Lichtle - B.I.T.CH.:


https://bitchxzine.blogspot.com/2021/05/obrana-bicova-pozdravujem-necitatelov.html
(novinka)

05.05. 08:19 punkerxxx:


Super, drzim palce, takyto kseft s doskami by som uvital aj v BA. (otvoril uz konecne Klaus ten kseft na Medenej po tych rokoch??)
(novinka)

04.05. 20:47 Pissmaster:


Odvazna vec. Drzim vam palice a tesi sa ked dojdem na nakup!! (a pivo)
(novinka)

04.05. 20:28 Dead:


Tento zin som si ešte nezaobstaral ale keď sa mi dostane do rúk čo dúfam že hej!tak prednú stranu určite prelepím,z jednoduchého dôvodu, mám deti ktoré majú niečo pod desať rokov a nec ..
(novinka)