Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MÖR, DRUGS, WASTED STRUGGLE (11.11.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

MÄRNO - Nevinnost prázdných srdcí CDr

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


6.4.2013 DNO, WYNSTON SMYTH, ROXOR, BOILING POINT; Zvolen, Pohoda

Autor: Adrik | Počet videní: 1038


Ďalší výlet našej nešťastnej grupy za rýchlou slávou smeroval do rodiska Vladimíra Mečiara, pomôcka pre tých apolitických, do Zvolena. V drancovaní miestneho lokálu nám mal pomôcť 1. východný stavebný batalión ROXOR, takže tí čo sa dostavili, mali po chlebe, ale aspoň mali nárok na peénku na pondelok.
Ešte som ani nenastúpil do auta a Vincovi spadla prepravka s mojimi platňami a totálne sa dochrámala. Tak za častých nadávok ideme po novú do Baumaxu. Vďaka menšiemu sklzu stíhame ultra rýchlu skúšku, pri ktorej nás ešte aj zamkli v priestoroch Collossea, aby sme mimo skúšobne s našim bordelom neobťažovalu ľudí, ktorí na to nie sú zvyknutí. Cesta prebehla bez komplikácií, žiadne pokuty a zobrané vodičáky. Vo Zvolene sme takmer úplne prví. Vonku je už konečne príjemne, preto navštevujeme diskont, ktorý je hneď pri klube. V náučnej literatúre ako je táto by mala byť aj nejaká rada alebo poučenie, tak hneď niečo na začiatok: nedávajte si fľašu vodky na strechu auta, zošmykne sa a budete musieť diskont navštíviť po druhý raz. Zašívame sa v parku pri pancierovom vlaku z druhej svetovej vojny, tí nekultúrni barbari konečne vidia niečo iné ako krčmu. Po hodnej chvíli zliezame dole, kde si ja rozkladám distro a zvyšok kapely aparáty. A pomaly do útrob Pohody zliezajú známe ksichty, vítanie a trepanie o počasí nenachádzajú konca kraja. Vo veľkom počte sa rozoberajú oranžové podpivníky IDIOTS PARADE, ktoré tu dnes na koncerte majú svoju svetovú premiéru. Vyťahuje sa aj poriadna žranica o niekoľkých chodov. Dík moc za ňu, chutili aj duple! Všetko ako má byť.
Ďaleko po plánovanom začiatku rozbiehajú dnešný mejdan Bystričania DNO. Platiacich tu dnes zo začiatku nie je veľa, odhadom tak 40 kusov a aj tí sa v predu ešte len oťukávajú. Taktiež chvíľu trvá, kým sa kapele nastaví počúvateľný zvuk, a keď už sa k niečomu pán zvukár Bibo dopracuje, tak sa mi nezdajú spevy. Nie je to prvý krát, kedy celá snaha kapely stroskotala na spevoch. Ale to je len môj názor. Ináč ak to nevieš, DNO mastia crustový kolovrátok, vzor Crustián 161. Veľké plus za cover CRUSADE OF FANATISM! Druhí ideme my, dnešní set dokonca nahrávame, zatiaľ od toho neočakávame nič, ale hralo sa nám fakt po piči a až na jednu väčšiu chybu to snáď nebola až taká katastrofa. Dávame všetkých 11 songov, ktoré máme naskúšané a opäť som múdry ako rádio. Tešte sa na flexi 11" haha :D Nejakí zombíci sa sem tam epilepticky váľajú na rukách ostatných zombíkov alebo po zemi a aj ľudí vpredu pribudlo. Šalených východňároch ste sa nezbavili ani pri tretej kapele a pokračuje sa opäť v kraste, beznádeji a stavbárčine. ROXOR stále dávajú do svojich vystúpení úplne všetko, ale dnes sa mi to zdalo kvapku pomalšie a bez klasického agresívneho nasadenia. Kto vie, čím to bolo, možno tým, že sa hrali predovšetkým skladby z poslednej dosky "Obete doby", ktoré nie sú zas až tak rýchle ako staršia tvorba, alebo sa na kapele prejavila únava zo včerajšieho mejdanu v Bratislave. Tak či onak, odohrané to bolo bezvadne a na slovenské crustové pomery stále nadpriemerne. To čo sa dialo na poslednú kapelu BOILING POINT sa asi ani nedá opísať. Budem citovať speváka Jakuba: "Ty vole ten koncert včera ako dáky WHAT HAPPENS NEXT v San Franciscu, úplná šialenosť." Šialenstvo sa začína vyhrávkou z budúcej sedmičky a tá je ako vykradnutá z reklamy na džúsy Relax. Za nejaký koncert na pláži by som sa neurazil. Hneď po nej sa začína bláznivá zábava. Skáče sa z reprákov, počas skoro každej pesničky končí na rukách niekto z kapely a prisahám, že v jednu chvíľu sme chceli zsvihnúť aj bubeníka. A to všetko úplne spontálne. BxPx dávajú jednu pecku sa druhou, hrajú sa aj úplne nové songy a ľudová zábava sa končí, až keď sú všetci úplne mokrí a pokrčení. Podobné spontálne uvoľnenie zábran som už dávno nezažil.
Po koncerte sa každý rozutekal ku baru, a to znamenalo len jedno, večer sa ledva prehupol do svojej druhej polovice. Podgurážení sme prekúsnutím pokrstili oranžové podpivníky a ďalej sa pokračovalo v bujarom objednávaní prťavých tekutín. Po niekoľkých opakovaniach sme mierne dezorientovaní vydaní na pospas asi polhodinovému pochodu smrti do bytu speváčky BASAL BANAR Maji. Dík moc za prespanie. Spať nikto nešiel, a tak aj tu sa točí ešte nejaké pivo. Pivo sa točí aj na druhý deň až do štvrtej poobede a domov prichádzame už za tmy v otrasnom stave.
Vďaka Marekovi za pozvanie a za fantastické jedlo, Maji za prespanie a tej väčšej či menšej hŕstky ľudí, ktorí zavítali pozrieť sa na šaleňých východňároch. Ta ňe?

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: D+G+D

Správa:

#5177 MiňoBxPx napí­sal/a: 18.04.2013 23:18:04

Bola to parada!!!

#5176 zvhc napí­sal/a: 18.04.2013 17:12:23

aj zo stoliku sa skakalo

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)