Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


3.11.2012 GREEN MONKEY, VOCATIO INTERNA, PENTAGRAMČEK, BURNING BRIGHT; Prešov, Pixel

Autor: Adrik | Počet videní: 984

Diamantová pečienka sa prebrala po niekoľkomesačnej detoxikácií, pozvané boli zaujímavé kapely, tak nevidím dôvod prečo opäť nenavštíviť Prešov. Z Košíc sa nakoniec napĺňajú 4 autá, aj keď idú samostatne, tak je to po rokoch nepredstaviteľné číslo. Je pol 8 a my sa rútime po diaľnici za brutálnej hmly. Pixel klub sme našli hneď, nedal som si povedať a rozkladám blšák so všetkými haraburdami a môže sa ísť na to. Pixel je obrovský podnik, ktorý skôr vyzerá ako galéria a čakal by som tu recitácie básní ako extrémny hard core, ale prečo nie, vyskúšať sa má všetko. Kým sa na veľké pódium so svetlami vyškriabe prvá kapela, je možno aj 10 hodín. Čas si krátime pivom a sem tam sa niekto príde pozrieť aj na môj blšák, aj keď z 99% sú to Košičania. Z pre mňa nelogických dôvodov začína návšteva z Kysúc GREEN MONKEY. Dnes skromne len v dvojke, basa s vrieskaním + bicie. Zdá sa mi to, alebo o trochu zrýchlili ten svoj nihil sludge? Možno to bolo absenciou klávesov, ale bolo to celkom niečo iné ako napríkald pred rokom v Starom Smokovci. Na nič sa nečaká, po niekoľkominútovom tichu sa do siete pripája gitara a z GREEN MONKEY sa stáva VOCATIO INTERNA. Opäť skromne, len v trojke bez českého nadšenca Skuldu, vraj nemá naskúšané nové skladby. Obrat o 180° a tri dimenzie doľava. Krutý, nenormálne uvrieskaný power violence, väčšinou kapela hrá na zemi, takže paráda. Po rokoch hádžu jeden nový song bez prestávky za druhým, nič nepoznám ty vole. Novinky sú oveľa prešpekulovanejšie, žeby začali častejšie skúšať? Chlapcom som sľúbil, že pri nich slovo NSBM nenapíšem, ale určite tam cítiť aj nejakú inšpiráciu SA alebo SS black metalom. Samozrejme si robím srandu, ale ten metal tam počuť. Kedy bude nová nahrávka? Na koniec pridávajú jednu starinu z prvého sedempalca a je koniec. Ústa mi zatvára až PENTAGRAMČEK, ktorý sa u mnohých stal hitom číslo jedna. Španielka, bongo a serepetičky na pódiu so satanistickými textami pre deti. Slovo Satan padlo za ten večer asi 1400 krát. Keby sa sem tam niekedy vymenilo za seitan :), nebolo by to možno až také preplácané. Fakt nič moc, navyše hrali nevydržateľne dlho. Ľuďom, čo na to tancovali sa to ale mohlo páčiť. Nakoniec konečne BURNING BRIGHT, o ktorých som si spočiatku myslel, že sú zo Švédska, neviem prečo. S týpkami som chvíľu aj kecal, mením s nimi platňu, tak to má byť. A čo napísať k muzike? Pre "istotu" som si kapelu predtým zabudol vypočuť na bandcampe, netajím sa tým, že som na koncert šiel hlavne kvôli Čadčanom. Tak či tak, BB hrali celkom nakopnutý hard core crust, trošku na mňa v modernejšom strihu ako som zvyknutý, ale ktorý ak sa hrá s plným nasadením, tak určite neurazí. Bavilo to ľudí aj pod pódiom (možno až nie tak ako predchádzajúca kapela), takže neviem čo by som mal dodať. Dúfam, že to bolo regulérne ožitie Diamantovej pečienky!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: B+Z+F

Správa:

#4671 tadko napí­sal/a: 21.12.2012 15:49:08

tie nove pisnicky pekne hraju do tanca drzte sa internovci

#4618 adrik napí­sal/a: 09.11.2012 14:50:32

jano: klávesy tomu dodali celkom inú atmosféru.

#4617 Jan interny napí­sal/a: 09.11.2012 13:47:51

Adrik vo Smokovci si bol asi prepnuty na 33 ci?:D

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)