Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


18.10.2012 RÚBANISKO, UTBROTT; Lučenec, Slimák

Autor: Adrik | Počet videní: 809

Kupkovi sa natoľko švécki kapelníci na Okthober feste páčili, že si ich chcel pozrieť ešte raz. Zháňať ľudí na štvrtok a 150 kilometrovú cestu je minimálne zaujímavá úloha. Napokon z Košíc vyrážajú autom 2 páry. S meškaním ešte len o 6 opúšťame mesto. Cesta kľudná, dnes máme disciplinovaného vodiča. V Slimáku sme niečo po 8, Dáša na nás čaká, chválabohu sme jeho cirkusové performácie nezmeškali. Víta nás aj kominár Kuko, ktorí neverí, že na koncert prišli aj nejakí cezpoľní. Divadlo sa môže začať. Došlo vám, kto bol "predkapelou"? RÚBANISKO - besné psisko. Nepredvídateľný to jav na Slovensku. Videl som ho stvárať pri hraní naozaj všelijaké kúsky a myslel som si, že nič nové sa už na pódiu vymyslieť nedá. Dáša je však hyperkreatívny tvor, ale to by si musel byť undergroundový analfabet, aby si o tom nevedel. So sebou si priniesol mini rádio, ktoré furt hučalo nejakú zvuky s hovoreným slovom, do ruky basa s efektami a môže sa ísť na to. Psychiatrické nasadenie graduje, keď sa mu všetko rozpadáva pod rukami. Stále vypadáva kábel, nefunguje basa alebo si stojan s mikrofónom robí čo chce. A len pozerať ako sa s tým vysporiadáva bol masaker, nie to ešte texty skladieb. Tiež si si u neho všimol ústupu crustu a vzostupu sludge? Zaujímalo by ma aké diagnózy mu dávali Švédi. Na konci ešte Dáša ničí rádio, basu aj mikrofón a nastupujú dve Švédky a dvaja Švédi známi - neznámi pod názvom UTBROTT. Aparatúra je rozložená, takže nečakáme niekedy nekonečnú výmenu nástrojov a hneď sa hrá. Totálna energia od úplneho začiatku. Rýchly švécky punk s dvoma dievčenskými spevmi, ktoré sa perfektne dopĺňali a šialeným bubeníkom. Ten mal na sebe triko TOTALITÄR, takže isto nevyrastal na ABBE. Možno aj hrá v nejakej inej rýchlejšej bande. Na severe nič mimoriadne, ak má niekto aj 5 kapiel a projektov. Sem tam sa to mierne spomalí, ako napríklad v skladbe "Agren", ktorá mi pripomína mnoho ich krajanov, ale najviac asi PERSONANGREPP. Vyskúšaj aj ich. Pri jednej skladbe sa potrhala struna (deň kazisvetov), a aj tak sa nečaká na výmenu, jednoducho sa len vymení gitara. Kupkovi patrí Darwinova cena za stage diving z poschodia. Skok sme potom nazvali pád vreca zemiakov. Po náruživom potlesku ešte kapela vylieza dať 2 prídavky a koncertu je koniec. Takýto zohratý punk rock by som prijal aspoň raz do týždňa + samozrejme cez víkend nejakú poriadnu hcgrindcrust nakládačku :D Po koncerte sa hneď pratáme domov, ešte špekulujeme, či sa nevopcháme k Dášovcom do auta, aby sme zajtra cestu do Bystrice nemuseli absolvovať ešte raz, ale vyhráva volanie peňaženky, nasadáme predsa do auta, ktoré ide opačným smerom a niečo po 12-tej už spíme v posteli. Fakt fofr!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: G+F+H

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)