Pozývame:


Pi 29.9.2023
Žilina @ Hájovňa

INSPIRATIO (CZ), JEŽIŠOVI PIVO NELEJ (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

the PUBLIC, HEXIS (12.9.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

KALIMERO, SCARY SIGHT, MAKEXPEACE, SPY (13.8.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


17.3.2012 JAKUBYSKO, HIBAKUSHA, TUPAK AMARU; Košice, Collosseum

Autor: Adrik | Počet videní: 819


Konečne nejakí zlí a nebezpeční ľavicoví extrémisti hrajúci extrémne štýly v našom meste. O to väčšia radosť, ak koncert organizuješ sám, od obeda varíš pre kapely a vyčkávaš, ako to celé dopadne. Ledva stihneme pred piatou podonášať haraburdy do klubu a na parkovisku sa objavujé česká posádka v dvoch autách. Najprv nechápem, ale objasňujú to tým, že im požičaná poľská dodávka vypovedala službu. Preto aj deň predtým meškali na koncert v Trenčíne. Ale dosť pletiek. Trochu sa prechádzame po meste a túto dlhú cestu zakončujeme pri pive. Večera v klube, prichádzajú režiséri a večer sa začína. JAKUBYSKO nie sú na východe žiadnou neznámou. Akurátne nasraný grind violence so solídnymi sekanicami, ale aj s crustovými riffmi o dvoch spevoch. Tak isto ako vo Vranove, väčšinou hrali úplne nové veci, ale mohol si nájsť aj čo-to z druhého dema. Dúfam, že už máš našetrené na split LP s PASKUDOU, za svoju investíciu dostaneš aj poistenie na zákrok u otorinolaryngológa. Grinding, mincing, crusting aneb HIBAKUSHA je zpět. Po odchode Dina naverbovala do svojich radov pionierov zo služobne mladších TUPAK AMARU a verte, či neverte, nebol to zlý krok. Dokonca si ich pribrali aj do zborovej sekcie. Takže dnes v štyroch. Možno až na tú slabšiu basu, klasický kolovrátok, ako si u HIBAKUSHI zvyknutý. Zaznela takmer celá holo strana zo splitka s VETO a kopec skladieb z poslednej dosky "Mordparta". Škoda-preškoda, že každý stál pred kapelou ako tĺk. A do tretice TUPAK AMARU. Niektorí grindovo založení sa pobrali do bezpečnej vzdialenosti, iní prišli na koncert len kvôli nim. Anarcho punk, čo má čo povedať. Len spev mohol byť o hodne hlasnejšie, ale ak máš doma ich elpéčku, iste si pospevoval s kapelou aspoň refrény. Padli z nej temer všetky skladby (samozrejme okrem hovorených intier) a bohužiaľ okrem mojej najobľúbenejšej "Do rozedraných ran ještě sypat sůl". Fajná muzika, ale aj tak podľa mňa dosť krátky set. Pri vstupe stále zbehne koncert rýchlejšie, dnes to pre mňa bolo ako blesk, meteleskublesku. Čím to bolo? Koncert sa nekončí, ľuďom a kapelám sme pripravili tradičné prekvapenie v skúšobni - bordel miestnej kapely. Haha ak musíme pretrpieť my vás, musíte aj vy nás. Skúšobňa je oproti sedmičkám maličká, preto keď sa do nej vpracú všetci ľudia, už to nie je také bezkontaktné. Snáď sa náš bordel dal vydržať, tak isto ako aj rýchlo vydýchaný vzduch a deštruktívne pogo. Decentne po koncerte, väčšina ide spať, nočnými vtákmi sú režiséri a tvrdé jadro TUPAK AMARU Blanka. Tiež to dnes nejak dlho nepreťahujeme a ideme tiež spať. Ráno vyprevádzame kapely a my sa ponárame do krásnej slnečnej kresťanskej nedele. Vďaka všetkým, čo došli, ani som nevedel ako a skončili sme presne na nule. Vďaka aj kapelám, že merali cestu až na ďaleký východ, dúfam, že sa im u nás páčilo.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 6+F+Q

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)

27.07. 09:25 fog:


spokojne chlapci. dobre ste nalozili.
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

26.07. 17:59 MRA :


Díky za obsáhlý report!!!
s pozdravem
MURDER RAPE AMPUTATE
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

24.07. 15:52 adrik:


Ffud nebude.
(guestbook)