Pozývame:


So 27.7.2024
Malá Bystřice @ Santov

INTERPUNKCE (CZ), LICKSPIT (CZ), AM (Poľsko), NERVY (CZ), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

LIKANE LEPPÄNE, ET ON TUERA TOUS LES AFFREUX (21.7.2024, Trnava @ Kubík)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


18.2.2012 DAWN TO COME, MÖBIUS; Košice, Tabačka

Autor: Adrik | Počet videní: 716

V krátkosti bez väčšieho bordelu. Hlavne komorne. Na koncert vyrážame hlavne kvôli ľuďom, nie že by sme začali tolerovať pomalú muziku, uši sme si nezapchávali :) Pred akciou ešte stretávame pána Bechera, ktorý nám v strede februára padá viac než vhod. V Tabačke sa vítame s tatranskou posilou DAWN TO COME Danom a rozštiepenou žilinskou frakciou Fokulárom a ďalším Danom a ani sa nezdá, že od koncertu, kedy sme sa videli so všetkými naposledy, prešiel už týždeň. Je to málo či veľa? Obzerám sa naokolo a zvyšok ani veľmi nepoznám, veľa tvári som na koncerte v Collosseu nikdy nevidel. Aparatúra je rozložená našťastie dole pod pódiom, takže môže sa začať. Epický večer otvárajú DAWN TO COME. Ľudí sa tu nakopilo pomerne dosť. Ale stále to ostáva voľajaké komorné, takže dnes vo všetkej počestnosti a slušne. Ako som už písal vyššie, od jesene sa k DAWN TO COME pripojil Dano z TIME OF MY LIFE, aby kapele dodal ďalší rozmer (6D?). Chlapci vydali miniCD EP s dvomi skladbami, ktoré odzrkadľujú momentálnu tvorbu kapely a pekne sa rozbehli s koncertami. S basou je to viac výbojné aj keď jemné postrockové vyhrávky stále v tvorbe ostávajú. Chlapci by sa mohli aj živiť tvorením scénickej hudby. Fakt. Pribudlo ešte viac krabičiek na gitaru, a to znamená jediné: log(r)sin((1/2)θ)=zcos((1/2)θ). Správne si sa dôvtipil. MÖBIUS. Milujem BOILING POINT, UNATTENDED FUNERAL za nimi nezostávajú, takže logicky by som MÖBIUS nenávidieť nemal, keďže všetko to sú tí istí ľudia. Aj keď podobné kapely vyhľadávam asi ako zarytí mäsožravci tofu, na Ffud feste mňa a zvyšok nespiaceho osadenstva totálne položili do kolien. Kto má úchylku, že spí nadránom, mal smolu. Pomalá epická atmosféra sa z klubu nevytratila, ibaže postrock vystriedal riadne bahenný zábal hluku s agresívnejšími bicími. Pomalé čakanie na smrť. Gradovanie naznačuje, že už už životnej agónie bude konečne koniec, ale len sa nenápadne mení rytmus a čakanie na smrť sa predĺžuje. Tentokrát sa ani len odvážim tipovať, koľko skladieb zahrali. Odhady vraveli o jednej alebo troch. Brutálne dlhé opusy. To si nerobím srandu. Netradičný, ale zaujímavý komorný večer. Určite to nebolo pre každého. Som rád, že som neostal doma alebo nezapadol niekde do krčmy. A ešte niečo. Vďaka za tolerovanie debilných opisov, ale v týchto štýloch nie som doma :)

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 9+P+F

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 09:30 Elramon:


aha takto, ja len ci sa ten report nezabudol uverejnit. tesime sa.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)