Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


28.10.2011 PROCES OF DECAY, HIROSHIMA NIGHTMARE; Spišská nová ves, Interactiv

Autor: Adrik | Počet videní: 649


Už neraz sa ma niekto pýtal, ako je možné, že sa po každom koncerte niekde zamotám alebo sa niečo sa dokurví, a tak je stále o čom písať. Rozmýšľal som nad tým a vážne už dávno nebol žiaden koncert, že by koncert bol len o kapelách, šli sme po ňom rovno domov a o 11 posteľ a šichta, koniec dňa. Avšak predvčerom sme takýto koncert absolvovali (SCHLITZ z Rumunska a QUARTIER LIBRE z Francúzska v košickom Collosseu), 5 platiacich, koncert skončil o 10 a hajdy domov. Kto nebol, môže ľutovať. No o tomto koncerte som vôbec písať nechcel, len som odbočil, že aj takéto koncerty existujú.
Marek sa rozhodol opäť niečo zorganizovať, a tak vo svojej kancelárií priklepol pomoc dvom juhočeským kapelám PROCESS OF DECAY a HIROSHIMA NIGHTMARE, ktoré mali cestu okolo. Piatok a obe so speváčkami, to len pridáva plusy. Aj keď u nás neznáme mladé kapely (čo je u nás známe???), ale prečo si nespraviť výlet. Tento postup odporúčam aj ostatným, ktorí stále len nadávajú, že sa nikde nič nedeje, a preto musia chodiť do krčiem. Viem, že všetky tie vstupné sú kurevsky drahé /dnes až 1.50!/ za čo by si chlastal?
Z Košíc ideme až traja, najprv nasadneme na osobák, ale v momente ešte na stanici prestupujeme na rýchlik. Cesta klasika až kým nestojí vlak nejak dlho v Markušovciach. Prichádza teta štikmajsterka a oznamuje nám, že sa pred nami vykoľajil nákladný vlak a že to môže trvať hodinu aj viac, kým dajú všetko do poriadku. Vystupujeme a ideme skúsiť stopa. Toľko ľudí a aút si Markušovce určite nepamätajú ani zo svadby miestneho richtára. Za niekoľko minút nám zastavuje týpek, ktorý tiež prišiel pre priateľku a vyhadzuje nás na želeničnej stanici. Tu sa k nám mala pripojiť ďalšia časť výpravy, ale vlaky vraj stoja aj opačným smerom. Takže máme čas na bagetu (skrytá reklama) a ideme do klubu. Nová koncertná lokalita Interactiv club sa nachádza až na konci hlavnej (celkom pekná, vzdialene podobná prešovskej). Prichádza po nás Marek a nesie nás do zamrežovanej herne. Koberce, LCDčka na stenách, slušný podnik, dnes to bude zaujímavé. Dávame pejvo a prichádzajú kapely. Účasť je klasická na Spišskú novú ves, nejakých 30 falátov, z toho len nás mimovešanov je len 5. Prví to rozkladajú PROCESS OF DECAY. Občasne crust, metal alebo hard core, občasne mix všetkého naraz. V pohodičke. Ľudia asi čakali čosi iné, v polkruhu len čumia. Nerozprúdil ich speváčkin krikľavý hlas. Krátky, ale celkom v pohode set. Zato HIROSHIMA NIGHTMARE sa mi viac vryli do pamäte. Možno aj tým, že majú dve skladby na kompilačke Posloucháte Jižní Čechy a celé demo sa dá vypočuť na bandzone. Hold, nahrávka robí svoje. Dve gitary, mužský a ženský spevy, tvrdší hard core punk s pomalšími pasážami, neviem k čomu to mám prirovnať, mal si tam byť. Sem tam sa potkne aj niekto s pivom, ale ináč opäť žiadna tančená choreografia. Čo už. Naj song určite "Hiroshima"! Len ja som cítil kúsok trémy pri oboch kapelách? Ale to nevadí. Nie sú speváčky z oboch kapiel sestry? Na nový rok chystajú split LP, tak si ho niekde odchyť.
Po koncerte učíme kapelu na slovenskú tequilu, spať ideme k Marekovi (po tristoosemnásty krát vďaka) a ráno osobákom domov. Fajný piatok.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: C+H+F

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

30.04. 12:07 adrik:


Tak rovno napíšem, že ti vadí, že sa Ukrajina bráni a že chceš mať nového suseda.
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)