Pozývame:


Ut 19.7.2022
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda pub

ONA SNOP (UK), FAMILY VACATION (USA), DADCARE (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

Izero Hardcore Fest 2022 (17 - 18.6.2022, Pobiedna)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

INCRIMINATE, LIFECRUSHER, SPY (13.6.2022, Bratislava @ Kulturák)

Najnovšia recenzia:

GOVERMENT BADTRIP - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


28.1.2011 FORK, GÔTTEMIA, ESA Z LESA, SAME OR DIFFERENT, DEPAKINE CHRONO ; Rožnov pod Radhoštěm, Vrah

Autor: Sajmon | Počet videní: 804


Píše sa dátum 28.1.2011, od rána mi vyzváňa telefón, dohady s kamošom... ide, či nejde? Nakoniec som zistil, že si ešte ani nestihol premeniť nejaké eurá na CZK, takže mi o pár hodín zavolal, že nakoniec ho zviezol otec do zmenárne a mohli sme vyraziť. O vysokom počte dvoch kusov sme teda míňali hory, lesy, mestá ako Piešťany, Púchov, Horní Lídeč, Valmez a po nekonečných peripetiách dorazili do Rožnova pod Radhoštěm, konečne! Mraz hrozne štípal, ľudí sme sa márne pýtali ako trafiť k Vrahovi, no nakoniec nás jeden chlapík zaviedol priamo na miesto činu, týmto sa chcem aj poďakovať. Bolo asi okolo ôsmej hodiny večer, v podniku pár zblúdilých duší, tak sme popozerali distro Malárie, posedeli, pokecali, aby koncert o deviatej mohol začať. Prvá zahrala kapela z Valašska názvom Same or Different, pomalší hardcore punk s emo pasážami, texty mi časom prišli skôr hovorené ako spievané, no občas spevák dal pekný scream až niekde z päty a zakončili to rýchlym výplachom, kde sa všetci zapotili.
Hneď po ich sete bicie rozložili priamo uprostred ľudí, celkom som nechápal čo sa bude diať a zrazu prišli Depakine Chrono o dvoch chalanov, gitara, bicie, mohol sa začať inštrumentálny a naozaj zbesilý nájeb. Pre mňa osobne veľké prekvapenie, drevorúbač za bicími to strieľal do nás plnými dávkami, potom prechod na pomalšie tempo, gitara s ním nádherne synchronizovaná a zasa tá zbesilosť!!! Neviem vôbec k čomu by som to prirovnal, nič podobné som predtým asi nepočul, ani nevidel. Po nich nastúpili chlapíci z Chebu s názvom Esa z lesa. Miešali pomalší hardcore/screamo, dlhé inštrumentálne pasáže, temnejší nádych, občas šeptané slová a občas to vybalili, na pódiu sa trepali ako pri epileptickom, spevák škriekal o život a ľudia pod pódiom niečo podobné. Dovolil by som si to prirovnať k Mother, aspoň prejavom na pódiu a trošku aj zvukom, ale inak celkom zaujímavé, len časom ma to tými dlhými nastúpmi nudilo. Tak to by sme mali českú časť kapiel a nórska pred nami. Kapelka Gottemia sa nachystala a vyvalila to na nás energickým hc/pankom, spevák behal medzi ľuďmi, kábel sa motal ľuďom pod nohami, týmto spôsobom nakoniec aj odpálil mikrák...ale všetko sa dalo do poriadku a mohli pokračovať, pod pódiom sa konečne aj ľudia rozhýbali a bolo celkom slušné pogo, neviem čím to je, ale u nás na Slovensku takéto spolky snáď ani nevidno, jednoduchá, našlapaná muzička ktorá rozhýbe masy. Po ich účinkovaní už naskočila na idúci vlak opäť nórska kapela Fork, na plagáte bolo napísané punk rock, no bolo to tvrdšie a zasa ten energický hácé/pank, jeden z gitaristov bavil ľudí pod pódiom, trošku sa rozbehol aj stage diving, proste zasa nám ukázali, že to vedia... na konci čerešnička, bicie rozkopali po celom pódiu, niektoré časti poputovali aj medzi ľudí, gitary jebli o zem a šli do piče...:D
Celkovo koncert hodnotím dobre, ale aj tak mi tam čosi chýbalo, možno to bolo aj únavou a vedomím, že nás čaká ďalších skoro 6 hodín cestovania domov, peklo!...Takto som videl koncert ja, keby sa niekomu niečo nezdalo, nech napíše, bola to vôbec moja prvá recenzia...:)

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: E+Q+I

Správa:

#2481 ctib napí­sal/a: 30.01.2011 10:04:21

Zdar a sílu, tu Ctib z Vraha. Mě osobně moc potěšilo, že zas jednou někdo napsal o koncertě u nás - a taky si fakt cením toho, že jste k nám vážili ne zrovna krátkou cestu! Ať se vede!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)