Pozývame:


Ne 25.2.2024
Košice @ Collosseum

CIVILIAN THROWER (Francúzsko), PROUDHON (Francúzsko), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS (17.2.2024, Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra)

Najnovšia recenzia:

OFFSIDE REIDARS - This is now 7"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Srbská vzbura #3.14 / 2011

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


NERVY - NIKDY JSME SI NEBYLI ROVNI, ANI VE SMRTI NEBUDEME 12"

Autor: Wrbo | Pridané: 6.11.2022 | Počet videní: 243

Hardcore for the losers
Tak a máme tu ďaľšiu allstars formáciu v relatívne novej kapele (prvé demo október 2021). Veľa ľuďom a hlavne samotným kapelám, či kapelníkom lezie na nervy (:-)) vymenovávanie nejakých predošlých kapiel, v ktorých sami zanechali nejaký otisk. Dáva to totiž možnosti na tzv. zaujatosť. V tomto prípade je ten zoznam skutočne dlhý a ja by som spomenul len kapely, ktoré boli pre mňa niečím zaujímavé – LAKMÉ, GATTACA, ROBERT DE NIRO, AVVIKA, ARALKUM, REMEK, ... Prečo to teraz vyťahujem? Nech sa človek akokoľvek snaží, tak väčšinou ten rukopis pri skladaní poslucháč proste vycíti. Niekedy to môže byť aj na škodu, lebo sa ťažko ubráni nejakému porovnávaniu. Na prvý posluch som mal podobné pocity. Jasné, fúzia medzi ARALKUM a GATTACA. Dojem umocňuje aj charakteristický zvuk nahrávok spomínaných kapiel. Keď sme už pri tom celkovom sounde a nálade nahrávky, tak musím sklopiť svoj pomyselný klobúk, pretože na jednej strane je to hrubá špina, ktorá ti v pomalých pasážach pribíja klince do zápestí a na strane druhej, je tá špina dokonale čitateľná aj pri rýchlejších riffovačkách. Často sa s touto kapelou skloňuje portlandská scéna a špeciálne kapelka TRAGEDY, čo posúdiť nedokážem, lebo nikdy som nebol nejaký extra fanúšik disbeat neocrustu, to prenechám povolanejším.
Biely obal s fotkou cesty po zemetrasení v San Franciscu roku 1906 je celkom maso. Hlavne ak človek pozná súvislosti a hlavne následky tejto katastrofy. Sila. Netuším prečo, ale ten font mi strašne pripomína nejakú americkú rozprávku z 80, niečo ako Scooby doo. Jednoduchý booklet s textami a prekladmi a základným infom kde, čo a kto. Trochu som ostal prekvapený, že mix a master si nerobili chalani sami, ale zaobstaral ich Amák v jeho Golden Hive štúdiu (ok, pozerám poslednú dosku GATTACA a tam to bolo tiež takto, tak nič :-) ).
Deväť piesní apokalyptického hardcoru v strednom tempe na ploche 23 minút je celkom fajn pomer. Čo musím ale vyzdvihnúť je pekná súhra gitár. Pusti si song "Volavka" a určite zistíš, čo tým myslím. Texty sú kapitola sama o sebe. Nečakaj žiadnu nádej, existuje len smútok, zlo a smrť. Dva texty sú písané v slovenčine, no spievané sú po česky, tak by ma celkom zaujímalo, prečo tak chalani učinili. Celé je to hrubé, špinavé a silné. Na môj vkus až príliš bezvýchodiskové, no svoje ružové okuliare som ešte nezložil, aj keď posledné 2 roky mi dali kurva zabrať, čo sa týka nejakých spoločenských problémov a nálad v spoločnosti. Vôbec to ale chalanom nezazlievam. Skôr naopak. Oceňujem, že s týmto nihil náhľadom na svet dokážu fungovať a tešiť sa z neho.
Táto doska ťa môžno neodpáli nejakou prehnanou originalitou a myslím, že o to tu ani nešlo. Aj napriek negatívnemu odkazu z tejto dosky cítiť lásku k tomu, čo robia a robia to kurva energicky a dobre.

nervypunx.bandcamp.com

  1. Už zase bijou na poplach
  2. Volavka
  3. Krajina
  4. Udav se tou představou
  5. Čtyři mrtví
  6. Mír v srdci, klid v duši
  7. Kosti
  8. Vlčí hlad
  9. Nedokážu nevidět rudě

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: Y+C+3

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.02. 01:49 Prasiak:


Jak sme sa na poslednu chviľu rozhodli, že tam ideme, tak sme sa najviac zjebovali na tom, že Samčo, boha, to zas bude. No normalne mi ten jeho set pripomenul (tiež som ho už dlho nevidel), že ..
17.2.2024 SAMČO, BRAT DÁŽĎOVIEK, TVOI POSTOI, UCHAFU, OTRAS Spišská Nová Ves @ Divadlo Kontra (report)

13.02. 10:01 TvojaManka:


Otec, ze ty tak trochu obdivujes Putina a zaroven tak trochu nenavidis demokraticke hodnoty? Pravdu ale mas, ze vela ludi zomrelo pre mocenske chutky tohto diktatora. A pritom by stacilo, aby nezautoc ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

13.02. 09:44 Bambulka:


Dedko, vsetkym jebe, len ty tu mas vysoku skolu zivota v odbore politologia a medzinarodne vztahy. Kto je vo vojne na ukrajine agresor? Rusko zautocilo na suverennu krajinu a ty tvrdis, ze sa mali vzd ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

12.02. 14:09 Scheby:


Rozpor hlasa Slava Banderizmu? :D dobre si sa opuscil, cenim nazor zo stvrtej cenovej
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.02. 21:16 Dedo jozef:


Skurveny Rozpor celé roky sa hrali na veľkých Antifakov a teraz tam Sláva Banderizmu.a vám to úplne jebe?aké obsadenie Ruskom a Koreou vy ste dobre ojebany západom,A choďte do piče s tými v ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

30.01. 15:35 adrik:


axc: Áno.
(guestbook)

29.01. 08:31 axc:


cuzz ten nonconformist bude povodna zostava na koncerte?
(guestbook)

15.12. 14:57 Peter:


Fajná recenzia a príjemne je, že autor priznáva, že nie je nestranný - tak potom je Dáša "stranný"? -)))
DISIDENT - Ľudské stroje CD (recenzia)

13.12. 16:50 Luboshio:


Dík za recku Adrik, pozdravujem zo Zv!
DEMONIC-EYED / JAKUBYSKO MC (recenzia)

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)