Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


IMPULSEALER - 42 12"

Autor: Fog | Pridané: 14.2.2022 | Počet videní: 152

Psychocontrol records
Česko vždy patrilo k miestam pre grindcore zasľúbeným. Aspoň odkedy som tento žáner objavil. Je tam nespochybniteľná silná tradícia kapiel, ktoré sa grindu v jeho rôznych obmenách venovala a celkovo si myslím, že reputácia českých kapiel dosiahla oveľa ďalej, ako tých našich. Nejdem nikoho nudiť zoznamom, tých mien by sa za tie roky našlo požehnane. Avšak v poslednej dobe som mal pocit, že služobne mladšie kapely v tomto trende troška krívajú. Niežeby tam žiadne neboli, ale oproti minulosti šlo skôr o hudobné prešlapovanie na mieste, než o ukážkový export, ktorý sa v týchto končinách produkoval.

Ale ako to s plodnými scénami býva, veci sa po čase vracajú do starých koľají. Po INSISTENT začali zakalené a usadené vody poriadne čeriť práve IMPULSEALER, ktorých som na týchto stránkach aj vyspovedal. Po prvej kazete a sedempalcovom splitku s NO GOD RHETORIC posielajú do obehu plnohodnotný dvanásťpalec, ktorého vydanie si vzal pod seba Otto a jeho label Psychocontrol records. Tak si to troška rozoberme.

Chalani hrávajú ako dvojica. Napriek tomu dostaneš poriadnu hlukovú nádielku. Grindcore, ktorý sa inšpiruje skôr severským strihom, a to ako riffmi, tak hlavne zvukovo. Keď si to postrážiš a nahrávaš v Davose, výsledok spĺňa potrebné parametre. Inými slovami, znie to ako čistá Škandinávia, ale to bol účel a tak je to dobre. Fanúšikovia hrubého nečitateľného zvuku si neprídu na svoje. Tí, ktorým imponuje skôr čitateľný, ale zahustený zvuk, si naopak budú mädliť ruky. Je to husté ako prach z neutrónovej hviezdy. Doslova dusivé. Samozrejme nielen zvukom. Riffy plnia atómy vzduchu pred očami, vokál zasieva nenávisť všade naokolo a bicie idú ako kvalitne namazaný guľomet. Sypačiek je požehnane a to sa mi ľúbi. Celé je to kompaktné, nakompresované a útočné. S ničím sa tu moc nebabre a cieľ je jasný: ničiť. To je koniec koncov aj poslanie tohto žánru. Zničiť funkčné mozgové bunky. Chalani toto remeslo ovládajú bezpochyby a tak nemusíš mať strach o výsledok. Táto doska driape riť.

Aby som to nejak uzavrel. Šestnásť natlačených songov so štandardne jednoslovným názvom, pretkaných noisovými vsuvkami a zabalených v peknej, koncepčnej industrial grafike a pod netypickým názvom (ak ti to nič nevraví, googli). Nič viac ti už k šťastiu netreba. Vieš, kde to zoženieš. Zvyšok je na tebe.

impulsealer.bandcamp.com

 1. Man
 2. Sadness
 3. Mankind
 4. Planet
 5. 42
 6. Future
 7. Lungs
 8. Listen
 9. World
 10. Brothers
 11. Force
 12. Ignorance
 13. Think
 14. 14 Day
 15. Walls
 16. Paradise

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: E+H+B

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)