Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


NERVA - OBETIAM PREDURČENIA MC

Autor: Maroš Buchel | Pridané: 1.11.2021 | Počet videní: 192

DIY
K NERVE som sa prvý krát dostal, keď mi do rúk vpadla ich kazeta "Obetiam predurčia", dovtedy som o nich nepočul. Podľa všetkého ide o nový projekt ľudí z kapiel the PELIKANOS a KARGE MERI. Partia o sebe vraví, že hrá nasraný punk, no musím protirečiť, pretože punk v prevedení tejto kapely je nasraný hlavne obsahovo. Hudobne sa totiž jedná o veľmi zaujímavý mix viacerých punkrockových subžánrov, no ani v jednom prípade to nezachádza do nejakých tvrdších, alebo extrémnejších vôd. Prvé dve veci "V zajatí seba" a "Cez zaťaté zuby" sa nesú v klasickom tuca-tuca duchu, no v niektorých momentoch naznačujú, že sa nebude jednať o pravidlo. Nasledovné songy v sebe nesú vplyvy post HC kapiel (melodické riffy vo "Varovný prst" alebo "Cesta strachu") a čistého klasického "ňujorského" hardkóru ("Staré pravdy" a "Dedičstvo"). No, čistého, ako sa to vezme. To sa mi asi na NERVE páči najviac, že tieto vplyvy sú v ich hudbe silne prítomné, no na nič sa nepodobajú a majú v sebe dostatok sviežosti, aby reflektovali jedinečný zvuk tejto kapely. Niektoré tie hardkórovejšie ladené riffy majú dokonca tak silný groove, že v spojení s čistým, zrozumiteľným (ale ukričaným zároveň) vokálom vytvárajú jemne raprockový dojem. Ale to myslím v dobrom! Proste prístup k veci, sound a aj texty sú prudko punkové, ale hudobne NERVA na ploche siedmych songov ponúka naozaj dostatočne rozmanitú fúziu viacerých subžánrov. Najlepšia vec je podľa mňa skoro na konci albumu. Song "Dedičstvo" ma najviac baví v textovej rovine ("Čo vlastne chceme zanechať synovi, dcére, čo príde po vás?"), ale i kompozičnej. Gitarové nápady brutálne chytľavé, v kľude aj doma ma zdvíhajú zo stoličky a nútia máchať rukami a nohami jak dakde v hnilom klube. Super, tá sa naozaj vydarila! Ostatné sa mi možno občas trochu zlievajú do seba, ale to by som nevnímal, ako niečo negatívne. Ako celok sa "Obetiam predurčenia" počúva vynikajúco. Obal kazety štýlový, pripravuje sa tuším aj vinylové vydanie.

nervapunx.bandcamp.com

  1. V zajatí seba
  2. Cez zaťaté zuby
  3. Varovný prst
  4. Staré pravdy
  5. Cesta strachu
  6. Dedičstvo
  7. Prach

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: X+Z+R

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)