NERVA - OBETIAM PREDURČENIA MC

Autor: Maroš Buchel | Pridané: 1.11.2021 | Počet videní: 157

DIY
K NERVE som sa prvý krát dostal, keď mi do rúk vpadla ich kazeta "Obetiam predurčia", dovtedy som o nich nepočul. Podľa všetkého ide o nový projekt ľudí z kapiel the PELIKANOS a KARGE MERI. Partia o sebe vraví, že hrá nasraný punk, no musím protirečiť, pretože punk v prevedení tejto kapely je nasraný hlavne obsahovo. Hudobne sa totiž jedná o veľmi zaujímavý mix viacerých punkrockových subžánrov, no ani v jednom prípade to nezachádza do nejakých tvrdších, alebo extrémnejších vôd. Prvé dve veci "V zajatí seba" a "Cez zaťaté zuby" sa nesú v klasickom tuca-tuca duchu, no v niektorých momentoch naznačujú, že sa nebude jednať o pravidlo. Nasledovné songy v sebe nesú vplyvy post HC kapiel (melodické riffy vo "Varovný prst" alebo "Cesta strachu") a čistého klasického "ňujorského" hardkóru ("Staré pravdy" a "Dedičstvo"). No, čistého, ako sa to vezme. To sa mi asi na NERVE páči najviac, že tieto vplyvy sú v ich hudbe silne prítomné, no na nič sa nepodobajú a majú v sebe dostatok sviežosti, aby reflektovali jedinečný zvuk tejto kapely. Niektoré tie hardkórovejšie ladené riffy majú dokonca tak silný groove, že v spojení s čistým, zrozumiteľným (ale ukričaným zároveň) vokálom vytvárajú jemne raprockový dojem. Ale to myslím v dobrom! Proste prístup k veci, sound a aj texty sú prudko punkové, ale hudobne NERVA na ploche siedmych songov ponúka naozaj dostatočne rozmanitú fúziu viacerých subžánrov. Najlepšia vec je podľa mňa skoro na konci albumu. Song "Dedičstvo" ma najviac baví v textovej rovine ("Čo vlastne chceme zanechať synovi, dcére, čo príde po vás?"), ale i kompozičnej. Gitarové nápady brutálne chytľavé, v kľude aj doma ma zdvíhajú zo stoličky a nútia máchať rukami a nohami jak dakde v hnilom klube. Super, tá sa naozaj vydarila! Ostatné sa mi možno občas trochu zlievajú do seba, ale to by som nevnímal, ako niečo negatívne. Ako celok sa "Obetiam predurčenia" počúva vynikajúco. Obal kazety štýlový, pripravuje sa tuším aj vinylové vydanie.

nervapunx.bandcamp.com

  1. V zajatí seba
  2. Cez zaťaté zuby
  3. Varovný prst
  4. Staré pravdy
  5. Cesta strachu
  6. Dedičstvo
  7. Prach

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: 2+L+I

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

dnes 08:13 vsetci povinne:


https://www.youtube.com/watch?v=X4QGiIicJcI
(guestbook)

08.01. 15:25 adrik:


A vážne! Opravené!
(novinka)

08.01. 11:06 fog:


kazeta vychadza na LOWER CLASS KIDS RECORDS
(novinka)

15.12. 07:16 ctib:


Velké překvapení! Zní to výborně!
(novinka)

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)