Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


LAKKA / SAMORAST 12"

Autor: Adrik | Pridané: 15.6.2021 | Počet videní: 315

Different records
O chystanom spoločnom splite týchto dvoch kapiel som už vedel nejaký ten piatok dopredu, dokonca som sa mal angažovať aj pri jeho vydávaní, no akosi sa na mňa zabudlo, až jedného dňa na internetoch pozerám, že je už vonku.
Začínam stranou LAKKY. ktorá minulý rok koncom februára rozbagrovala východné Slovensko a my sme im za odmenu pekne povysávali distro. 45 otáčok za minútu, päť skladieb plus outro. Text úvodnej "Support your local hero" sa skladá iba z týchto štyroch slov, ale ako úvod do toho, čo sa bude ďalej diať viac než postačujúce. V popise som sa dočítal, že narozdiel od starších neocrustových nahrávok, tu cítiť inšpiráciu viac do emoviolence. To môžem iba potvrdiť. Bicie sa v niektorých pasážiach vedia pekne opustiť, ale na druhej strane je tu tiež kopec gitarových vyhrávok, ale aj úplne kľudných pasáží, ktoré ja volám "keď po daždi výjde slnko". Niektoré riffy dosť pripomínajú GATTACU v období splitov s AXIDANCE alebo FLOWERS FOR WHORES. Hlavne v skladbe "Poslední dech", a to aj textovo: "Proč nevnímáme jejich bolest, nevidíme slzy, neslyšíme pláč ..." Nenásilné outro nakoniec a môže sa doska otočiť na druhú stranu.
SAMORAST ešte ešte v roku 2017 svojim debutným desaťpalcom prepleskali polovicu Slovenska. Hudobne aj textovo. Odvtedy prešli výmenou basovej gitary a na poste speváka (zdravím najstaršieho vlogera a jútubera na svete) a musím uznať, že sa tejto neľahkej úlohy zhostiť na výbornú (máme u teba spanie zadarmo a účet v Tatrase, ok?), ale nepredbiehajme. O intro sa postaral Ondrey Zintaer a treba napísať, že spájanie harsh noise a rôznych podmazov mu ide. Pekné napojenie na prvý song "Teória voľby menšieho zla" a už to schytávajú všetci potrati, prakokoti a dezoláti: "Naoko sa môže javiť, že všetko je jednoduché. Zlom však príde, keď uvidíš kázať nácka o slobode." Zvuk viac garážový ako pri LAKKE, ale vôbec to neuberá na energii a naliehavosti nahrávky. Ide sa viac v rýchlejšom hardcorepunkovom tempe (niekedy aj o dosť rýchlejšie), ale tiež nechýbajú emotívnejšie pasáže. Úplny klenot na tejto strane je skladba "Pozri sa z okna, vonku je svet": "Tam, kde vládne Maskulíny a násilie je forma zábavy, svedomie nepáli, kopačka do hlavy človeka popraví." Striedavo zimomriavky a slzy z hnevu.
Nedá mi nespomenúť aj jeden obrovský nedostatok, ktorá táto platňa má. A tým je malý počet skladieb. To mám čakať ďalšie dlhé roky na štyri - päť nových skladieb?
PS: Vonku sú už aj split kazety a CDr-ká.

lakka.bandcamp.com
samorast.bandcamp.com

  1. Lakka - Support your local hero
  2. Lakka - Kick the blackouts
  3. Lakka - Poslední dech
  4. Lakka - Fight or sleep
  5. Lakka - Too normal to be strong
  6. Lakka - Outro
  1. Samorast - Teória voľby menšieho zla
  2. Samorast - Žalospev dezinformovaných
  3. Samorast - Pozri sa z okna, vonku je svet
  4. Samorast - Tlejúca hrozba obrúsených hrán

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: R+T+W

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)