Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


VILE INTENT - MACHINE INTO FLESH 12"

Autor: Števo Holos | Počet videní: 514

Dead heroes
Ustáť PV kapelu v plnom besnení dá čo to zabrať. Nie ak tanečným kreáciám ešte napomôže čerstvo padnutá rosa na tráve. VILE INTENT to totiž na nás rozbalili pred tromi rokmi na dvore za zvolenskými skúšobňami. Jesenný chladnejší večer sa rázom zmenil na slušné dusno, našťastie bez žiadnej ujmy na zdraví. Čo v poslednom čase už nebýva u mňa až taká samozrejmosť. Túto štvoricu z Montrealu som dovtedy poznal len z jednej kompilácie. Ale aj ten jeden song dosť toho napovedal. U týchto mladých power violence kapiel som ešte takú silnú inklináciu ku CROSSED OUT teda nepočul. Predchádzajúce ich tri sedempalce sú toho jasným dôkazom. No a tohto roku prišli aj so svojou prvou dlhohrajúcou platňou, tak sa poďme pozrieť, ako to dopadlo, o čom to je, kam sa posunuli ... a podobné somariny.
Viacmenej som ani neočakával od tejto kapely veľkú dosku, akosi som si myslel, že zostane pri ípkach. Prečo som si to myslel, to neviem. No a hneď vybehli na svetlo sveta s tématickým albumom. Ako už názov napovedá, rozoberá sa tu najmä vzťah človeka k tejto pretechnizovanej a preinformatizovanej dobe a veci s tým súvisiace. K takejto divokej muzike plnej hnusu a násilia sa táto téma veľmi dobre hodí a chlapci sa pohrali s ňou naozaj dôsledne. Či už textovo alebo graficky. Navyše hlavný odkaz platne smeruje k pánovi Alanovi Turingovi. Nie len song "Total Turing", ale aj jedno stredové koliečko je s jeho podobizňou a na stránkach kapely je dokonca citovaný.
Najviac som bol však zvedavý, či ich to niekam zaveje po hudobnej stránke, alebo či nebodaj zostanú verní svojmu prísnemu CROSSED OUT štýlu. Ono pár zoskupení tiež takto začínalo a vzhliadlo sa práve v tejto kultovej kapele a jednej z definujúcich kalifornský power violence. No kým napríklad fínsky HARSH neskôr prehodili výhybku viac ku MITB, Japonci SU19B za tie roky zmutovali na ťažký mix PV s black metalom, či čo to stvárajú. VILE INTENT si však idú svoje a udržujú oheň najšpinavšej a najvýbušnejšej PV kapely. No i tak oproti starším nahrávkam pribudlo viac pomalších pasáží, čo sa pri LP dá očakávať. O to viac sú zas výbuchy zlosti intenzívnejšie. Práve v tom down tempe mi zľahka pripomínajú WEEKEND NACHOS, čiže aj modernejšie postupy sú tu badateľné. Všetkému tu velí statný drevorubač s mohutným vokálom, aký si tento druh muziky vyslovene žiada. Aspoň teda pre mňa. Keďže sound CROSSED OUT sa nedá napodobniť, som rád, že VILE INTENT sa nikdy o to ani nepokúšali. Navyše hlavne zvukovo rozpoznám týchto Kanaďanov na hony. Priestorovejšie a jasnejšie vyznenie však podkopávajú spodné uškrípané tóny a špina. No a takéto mierne chaotickejšie bicie zrovna nebývajú zvykom v presnom stop-n-go PV.
Každopádne album sa vydaril, drží pokope, stopáž nahrávky je tak akurát. Kto nečaká nič mimoriadne, novátorské, no postačí mu kvalitná dávka nasratého hardcoru, by mohol byť s "Machine into flesh" spokojný. Pri ďalšom európskom ťažení by sa tu znova mohli zastaviť, určite si ich netreba nechať újsť.

machineintoflesh.com

 1. Machine into flesh
 2. Boundless informant
 3. Weak signals
 4. Total Turing
 5. De-extinction
 6. Demon-haunted world
 7. Naive vision
 8. Cult if ignorance
 9. Deny the cure
 10. Useless machine
 11. Culture of conspiracy
 12. Each their own
 13. Split in two
 14. SCNT
 15. Strange loop
 16. Fate of the foreskin
 17. Fatal system error

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: J+U+W

Správa:

#7008 ondra_deadheroes @ napí­sal/a: 21.10.2016 10:25:04

Hola. super diky za recku. Vile Intent zabiji !!
Mimochodem Evropskej press "Machine into Flesh" alba vysel na ceskym Dead Heroes labelu ;-)

https://www.deadheroes.cz/LP/VILE-INTENT-Machine-into-Flesh-LP-Z1286.html

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)