Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


BETON - KONSKÝ KOKOT 12"

Autor: disbeat161 | Počet videní: 1107

Heavy metal vomit party
Po desiatich rokoch, nejakých demáčoch, niekoľkých splitkách na malých platniach a split LP držím v ruke debutovú veľkú dosku bratislavských BETON s kreatívnym názvom "Konský kokot". Myslím, že tie roky hrania a driny stály za to a oplatilo sa počkať si na debut, pretože toto je bezkonkurenčne najlepšia vec, čo som od BETON počul, ale nebudem predbiehať, pomaly si túto LP rozpitvem do špiku kosti.
OBAL:
Čiernobiely, metalový gatefold, vpredu zombies, lebky, starý ujco s obráteným krížom, bársčo sa tam dá nájsť, pekne nakreslené, žiadne posrané klišé, dobrý nápad. Vzadu silueta potetovanej človečiny, vytetované srdce Tereza, na pleci kokot, satanove rifle, aj s metalovým plecniakom či čo to tam dole je, vtipné, nápadité, fakt sa mi to veľmi páči. Otváram "gatefold" vo vnútri texty - veľmi dobré, originálne s určitou dávkou srandy, prst hore, nejaké ďalšie info o kapele, nahrávaní, ďakovačky atď.
ZVUK:
Kto má rád švédsky "sound" a pozná BETON z koncertov, tak nebude vôbec prekvapený zvukom HM2, o ktorý sa postaral Peter z Tretradrot štúdia. O úrovni nižšej než 100%-tnej sa tu hovoriť nedá, Mr. Tatarczyk vie čo robí a robí to kurva dobre. Myslím, že BETON nemohli zvoliť lepšiu možnosť než sa zveriť do rúk mistra. Gitary s basou režú zvuk tak intenzívny, ako keby mi cirkulárka pílila drevo hneď vedľa uší. Kompletne to s bicími a spevom reprodukuje veľmi ťažkú a silnú nahrávku.
MUZIKA:
Čo očakávať od tejto LP viem skôr než na platňu položím ihlu, pretože som bol pri jej nahrávaní, trošku aj pri mixovaní a rád som si to dodnes doma púšťal na bandcampe a na youtube. 8 skladieb + split cover "Obezita a komplexy / Autanko" v sebe mixuje učebnicový švédsky death metal a crustový d-takt. Táto kombinácia je úplne najlepšia a ja ju milujem. Betonu táto poloha sedí jak riť na šerbli a znie to kurevsky výborne. Skladby majú výbornú štruktúru, nápady a hoci to počúvam po x-týkrát nenachádzam v sebe žiaden náznak nudy. Moja myseľ a uši sa plne koncentrujú na tóny a nič okolo mňa ma nedokáže rozptýliť a odtrhnúť od pohmkávania si melódií. BETON to majú za tie roky vyšperkované, hudobnícke výkony to nakopli ešte vyššie, napadá ma: dá sa táto latka ešte prekročiť?
RESUME:
Myslím, že toto bola asi najľahšia recenzia akú som kedy písal. Táto LP sa mi páčila skôr než oficiálne ako LP vyšla. Pre mňa je táto kapela úplný skvost toho čo na slovensku momentálne funguje a ich platňa to len kurevsky potvrdzuje. Má to všetko čo má dobrý vinyl mať: fajn obal, fajn zvuk, originálne texty, výborné muzikantské nápady a výkony.
Amen betoncrust.bandcamp.com

  1. Vajnory
  2. Metalový plecniak
  3. Horiaca zmola
  4. Satanove rifle
  5. Jama a kyvadlo
  6. Fajčiar
  7. Krvácam sám
  8. Obezita a komplexy / Autanko (EVA BRAUN / VALVONTA KOMISSIO cover)
  9. Flexibilné ženy

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: W+R+3

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)