Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


BOB SENCLARK - ZKRAT CD

Autor: Denis | Počet videní: 639

Elens zin & records
To akože toto, hneď po recenzii na 7MS a 7MON? Som rád, tak rád, že nemusím ... OK. Kokos, tešil som sa, že zprdnem nejakú oi! kapelu, dokážem všetkým, že o tej muzike viem hovno a poznám iba pičoviny z konca sedemdesiatych rokov a že pôjdem spať. Nakoniec ma toto CD, s peknou grafikou vonku aj vo vnútri, naozaj prekvapilo. S nahrávkou sa to má asi takto:
Úvodom celkom milé intierko. Neurazí, neohúri, človek sa zoznámi so zvukom nahrávky a urobí si predstavu o tom, čo ho asi čaká. Keď nastúpi druhá vec "Sobotní", už sa pridáva spev. No, neznie to zle. Text o pive a  futbale. Veď v pohode. Žiadne pičoviny, proste pivo, vesnice a futbal. Celkom fajn akordy. Ďalšia vec "Fejsbukobé děti" začína takou zaujímavou harmóniou, pripomínajúcou staré české avantgardné srandičky, neznie to zle. Tu ma trochu ruší taký ten "creepy" vokál a tématika podľa mňa nie moc originálna, ale legitímna. V pohode vec. Pri songu "Skrat" ma baví hlavne pasáž, kde sa opakuje "skrat, skrat, skrat". Akoby som počul Viléma Čoka za čias Výběru. Jednoduchá vec, troška motivačného textu, ale  výsledok v pohode. Nasleduje vál "Skepse" a ja si hovorím: "Kokos, šak mi bolo sľúbené nejaké OI!, nie starý český avantgardný rock, či čo to bolo vtedy ..." Tiež vydarená vec. Nastáva obrat, a song "Červená karta" je presne to také OI!, na ktoré som čakal - nič moc podmaz, výkriky oi! oi!, ale to je vynahradené textom o červenej karte, ktorá patrí všetkým rasistom, xenofóbom a inej intelektuálnej elite na koncertoch a ihriskách. Myslím, že pre chalanov z tejto kapely neplatí tá magická hranica 5 pív. GNWP na rozlúčku, a ďalej si už netreba špiniť ruky. V "Svině" idú chlapci zasa tak ako predtým. Zostupná harmónia, "neviemakotoporiadnevyjadriťveďsitopusti" vokál a klasický text o tých zlých, ktorým raz odzvoní. "Čím víc práce, tím míň peněz", to je najprv "ucarunca uncarunca" jak od Senzusu, ale potom zas výborný chytľavý refrén. Ale veď, aj toto je, ty kokos, dosť v  pohode song. Na záver trochu sentimentu ohľadom nejakej trafiky. Je mi to  ľúto chlapci. Myslím, že nás je veľa, čo sme niekedy v živote prišli o svoju trafiku.
OK, zhrniem to: ja, ako takmer nulový konzument tuzemského a českého oi!, som kurva prekvapený. Buď je táto kapela raritou na oi! scéne, hlavne čo sa hudobných nápadov, prejavu a atmosféry ich tvorby týka, alebo mi teraz iba nabúrali moje obmedzené predstavy o súčasnom oi! na SK a CZ. Možno z  každého niečo. Každopádne, držím im palce, myslím si, že to, čo robia, robia veľmi dobre. A ja si idem lepšie posvietiť na tú ich scéničku, uvidíme, či aspoň v mojich očiach niečo prekoná túto partiu.

bandzone.cz/bobsenclark

  1. Intro
  2. Sobotní
  3. Fejsbukové děti
  4. Zkrat
  5. Skepse
  6. Červená karta
  7. Svině
  8. Čím víc práce, tím míň peněz
  9. Trafika

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: S+P+X

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

30.04. 12:07 adrik:


Tak rovno napíšem, že ti vadí, že sa Ukrajina bráni a že chceš mať nového suseda.
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)