Pozývame:

Pi 9.8.2024 - 10.8.2024
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
ÁDA & KOBYLKA (CZ), ASTRIS LAPSUS (SK), BEROSSZULÁS (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), BRÜNNER TODERSMARSCH (CZ), DAMATO (SK), DIN - ADDICT (Maďarsko), DISTAX (SK), HYACINT (CZ), LUTRA (SK), MÖBIUS (SK), NÄ (SK), NERVA (SK), NIČITEĽ (SK), NOWITCHOK 5 (Rakúsko), OSTROV P (SK), RAID SIREN (SK), RÜBÄNISKÖ (SK), SCUMSTRIKE (Kanada), SEDEM MINÚT STRACHU (SK), TRHAN (CZ), TWO MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), YPERITIFF (CZ)
stan piatok: IMPULSEALER (SK), INTERPUNKCE (CZ), LILIXELBE (CZ), MEDICATION TIME (SK), RETORSION (Maďarsko)
afterparty : SNIFFAH DJ set
stan sobota: MENTAL TENSION (SK), TIME SPROUT ORCHESTRA (SK), NABOSOPOSKLE (SK), ATOMIC CANDY CREEPS (CZ), SEPARATE ISOLATED (?)
afterparty : selektor POTKAN
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KNUR, HABAK (13.7.2024, Varšava @ ADA Puławska)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

WOLNERA, INCRIMINATE, BRAIN TOURNIQUET, DELIRIANT NERVE (16.7.2024, Bratislava @ garáže pod Prístavným mostom)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


JUST WAR - THE LAST GOODBYE 7"

Autor: disbeat161 | Počet videní: 929

GRF records
Po dlhej dobe ničnerobenia, nihilizovania a apatie som vyliezol na chvíľu z ulity a rozhodol sa napísať pár "kritických" riadkov vo forme recenzie na debutovú epku pražsko-žižkovskej kapely JUST WAR. Za posledné týždne, mesiace som sa o nich mohol dočítať asi na každej stránke, ktorá ma čo dočinenia s punkom v Československu, je tam kopec "ex" zo známych aj pre mňa neznámych kapiel, tak som bol veľmi zvedavý čím si záujem "punkových médií" a promotérov koncertov za tak krátku dobu získali.
Obal
Klasika, kreslený, vo vnútri vložené texty, nejaké fotky, logá labelov, ničím na to neprekvapilo, ani neurazilo.
Zvuk
Na ten som ja pes a pravdupovediac ma prekvapil. Je čistý, zrozumiteľný. Nemôžem tvrdiť, že by ma to rušilo, práve naopak, počujem presne všetko tak ako chcem. Páči sa mi ako sú vysunuté sóla dopredu presne vtedy keď príde ich čas, basa pekne duní, válcuje všetko pred sebou, neviem či bicie nie sú natrigrované trošku viac ako by bolo potrebné, no proti gustu žiaden dišputát ... sečteno a podrtženo: u mně dobrý. Zvuk v cajku.
Muzika
Na oboch stranách zhodne po dvoch skladbách. Dve rýchlejšie, dve v strednom tempe. Fajn "intro" a rozjazd - "All guns afire". Vcelku okej, taký svižnejší hardcore/punk, prvá skladba je pre mňa aj tou najlepšou na tejto epke. Klasika sloha, refrén, sloha refrén, sólo ... celý tento debut je v podstate v tej istej štruktúre, občas niekde nejaká vyhrávka. V druhej "Protest sonnet" zas cítiť viac rock and rollu, MOTORHEAD-u, aj melódie, ktorá mi príde občas až priveľmi melodická. Tie riffy a lá MOTORHEAD a vysunuté sólo cítiť aj po otočení strany v skladbe "Cards and dice" a posledná "Civilisation´s agony" je zas podobne rozbehnutá ako prvá vec. Není to zlé, klasika hardcore/punk, (škatuľkári by napísali vzor 82, jebem na Vás škatuľkárov) s MOTORHEAD feelingom, dobrými muzikantmi, veľa ľuďom sa to bude páčiť, ja som to počúval asi 10 krát a nemôžem povedať, že by ma to nejak rozkopalo, ale zas ma to ani nesklamalo. Naživo si to pozriem rád, možno tam nájdem ten náboj a ťah, ktorý by ma posadil na prdel.
The last goodbye
Epku otáčam ešte jedenkrát, možno by som sa ešte na záver zastavil pri anglických textoch. Ja viem po anglicky tak pár slov, výslovnosť mám asi na úrovni hav ár jú, jes fajn gút, a práve preto by som nikdy nešiel do spievania v angličtine. Tým sa nechcem nikoho osobne dotknúť, no mám pocit, že české texty by level tejto dosky posunuli minimálne o stupienok vyššie.
Amen

bandzone.cz/justwar

  1. All guns afire
  2. Protest sonnet
  3. Cards and dice
  4. Civilisation´s agony

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: B+I+O

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

včera 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)