Pozývame:


So 10.6.2023
Košice @ Collosseum

NERVY (CZ), NIČITEĽ (SK), GÁGOR (SK), POHROMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PANIKA, TRÄUME, BIB (20.5.2023, Wroclaw @ CRK)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

PIPESH, VOLE, BIB (19.5.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Česko, Nemecko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


RAW HATE / LIVET SOM INSATS 10"

Autor: Marek | Počet videní: 533

Addiction to war
Na toto splitko som sa chystal dlhší čas, ale vždy mi dačo do toho vbehlo, aby ma vycicalo z financií a nikdy mi nezvýšilo ani tých pojebaných pár ečok, aby som si zaobstaral tento desaťpalcový split dvoch švédskych úderiek.

Začnem zo strany RAW HATE, lebo táto kapelka mi už dáky ten čas hráva z mp3 a pozdáva si mi ich štýl severského švédskeho krastu. Ich jednoduchá švédska krastová súhra sa mi veľmi pozdáva a sedí mi. Prvá pesnička s názvom "Raw hate" sa začne kratučkou predohrou, aby sa to zvrtlo do jednoduchého rýchleho švédskeho d-beat crustu. Jednoduchý, ale zato účinný riff sa raz prestrieda gitara, potom basa s jednoduchým trojvetovým textom je námrd a ja rýchlo utekám do chladničky po Budvar, aby som si ju vychutnal v spoločnosti zlatistého moku. V pesničke sa mihne jedno krátke sólo, to ma celkom prekvapuje na tejto kapele, lebo aj na nahrávke "Fuck off and die" je ich celkom dosť, a to v tomto štýle nie je až také obvyklé. Proste dva chytlavé riffy jednoduchý text, kde sa s ničím neserú je účinný recept! Druhá pesnička "Into deep sleep" v ničom nevybočuje od prvej pesničky, akurát jedným zabijáckym riffom, kde skĺznu do hc tempa, aby sa v zápätí vrátili opät do tdádatdáda, samozrejme nechýba jedno krátke gitarové sólo. Tretia pesnička sa začína výkrikom speváka ako keby si nasrane povzdychol nad tým, že náboženstvo je iba podvod ako spievajú v texte tejto pesničky. Zase chytľavé švédske riffy, sólo a je vymaľované. Tri pesničky ušli ako voda ani pohár piva som nestihol vypiť tak púšťam zase! Inak zvukovo tiež proste Švédsko Švédsko iba Švédsko hehehe. Gitara má také zafarbenie, ktoré mi veľmi nesedí, ale zato basa znie pekne fajne ako keby si ju o radiator jebal.

Ak mám na rovinu povedať, tak stranu LIVET SON INSATS som si pustil, že uvidím čo to bude, bo neznáma kapela to pre mňa a grind mi veruže nehrá každý deň v reprákoch. Začiatočná predohávka bicích a ide sa. A veruže to bola chyba, že som túto kapelu si ešte nevypočul. Zvuk zase švédsky tak trošku taký novši, ale zato dobrý, takže prvé plus k tomu super chytľavé riffy. Striedanie tempa z klepačiek do hcčka atď, proste žiadna nuda a žiadny čas na vydýchnutie. Inak od prvého počiatku vo mne táto kapela veľmi vzbudzuje dojem, že mi hrá NASUŇ hehehe. V štvrtej pesničke "What you want" jedno malé spomalenie s melodickou vyhrávkou tak trošku zabrdli do ema, a potom a zase tdtdtdtdtdtd a zase spomalenie, kde v pozadí chrčí zbustrovaná basa. Takto to dojde pekne na koniec a ja si spokojne popíjam pivko a so spokojným pocitom a miernym úsmevom na tvári som rád, že som objavil novú pre mňa neznámu kapelu ktorá mi rozkopala riť. Proste šupa šupa.

rawhate.bandcamp.com
livetsominsats.bandcamp.com

  1. RAW HATE - Raw hate
  2. RAW HATE - Into deep sleep
  3. RAW HATE - Mental world war
  1. LIVET SOM INSATS - ...till vilket pris?
  2. LIVET SOM INSATS - Utspillt hopp
  3. LIVET SOM INSATS - Skuld
  4. LIVET SOM INSATS - What you want

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: L+M+X

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

30.05. 18:10 serus666:


diky za super report! aj ked s viacerymi vecami nesuhlasim. neviem vela background info, kazdopadne napr. v Berline si mozes dovolit mimoriadne mensie vstupne, ked je vopred jasne, ze bude natrepany c ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

30.05. 16:24 Cubirkova:


Na koncertoch v DE si vypytali take love ze konec a nakoniec este aj bedakali ze malo. Vstupnemu 17€ sa teda nedivim, aj ked v Berline abo Lipsku to bolo tak o 5€ menej. A este sa spevak postazova ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

25.05. 15:52 Luboshio:


Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz ..
13.5.2023 DADCARE, the PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM Zvolen @ Wake up (report)

25.05. 15:28 fog:


super report, uz nemusim pisat ja, ha. inak BIB podla mna tlak a strasne dynamicka a zivelna show. praveze to, ze nezastali, ziadne kecy, nic, len song za songom, to tomu dodalo intenzitu brutalnu. ta ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

20.05. 02:47 Prasiak:


Fog AKA "drtička a huba sa mi nezastavia"
20.6.2022INCRIMINATE (Česko, Nemecko) (cestopis)

09.05. 18:56 Prasiak:


oo dikes za report, zabudol si už len chalo zrecenzovať.. <3 koniec hrania 21:20 luxus, nečakal som, neplanoval som.. kapely ma ojebali, že budu všetky hrať 30min :D
3.5.2023 DOOIE MUS, FYASCO, DOWNSTREAM Košice @ Collosseum (report)

03.05. 19:41 Balki:


Wrbo ked nebudes nabuduce brat to distro, nemozem ist ja? :D
7.4.2023SAMORAST (Čechy) (cestopis)

02.05. 23:15 svako:


zssk mi vo vlaku na wifi blokuje punkgen, lebo je tu zevraj skodlivy a nevhosny obsah. ste na seba hrdi dufam :D
(novinka)

25.04. 09:44 lichtle:


Dikes!!!
Boha tak pekne napísané!
BETON - Zombie mustang safari CD (recenzia)

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)