Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK), WOLNERA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RAEIN, JAGUERO, STEGOSAURO (25.11.2023, Bocciodromo @ Vicenza)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

V.O.H. - Cesta bez konce 12"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


FEASTEM - AVARITIA HUMANAE 12"

Autor: Fog | Počet videní: 606

Le imphantille collective
FEASTEM registrujem už od prvej nahrávky, ktorá ma úplne dostala. Mali dokonca hrať na jednej mojej akcii, ale kvôli vykradnutej dodávke a spevákovej infekcii ukončili tour predčasne a tak sa sem nedostali. Medzitým ubehol nejaký čas, FEASTEM vyrástli do krásy, pevne sa uchytili na scéne a stihli vydať ďalšie výborné nahrávky. Po poslednom albume "World delirium" vydanom u Obscene prod. a výbornom LP splitku s KILL THE CLIENT, s ktorými spoločne obišli Európu, prichádza od týchto Fínov novinka "Avaritia humanae". Tú na trh vypľul vo forme CD opäť Obscene, ale album sa dočkal aj asfaltovej podoby. Práve tú mám doma a o vydanie sa postaral Filip aka Ossie z L´inphantile collective.

Album štartuje nekompromisne, a hlavne rýchlo. Kto pozná FEASTEM, vie o čom hovorím. Kto nie, mal by si to určite pustiť. Ak je nejaká devíza, o ktorej sa dá naisto povedať, že reprezentuje ich muziku, je to rýchlosť. Tú obstaráva Pat, šialenec za bicími. Podľa mňa momentálne jeden z najzaujímavejších úkazov na grindovom poli. Hrá tie najukrutnejšie tempá s ľadovým severským kľudom a hlavne s prstom v riti. A bez igelitky prepotených tričiek. Mať v kapele takéhoto človeka, už to Vám spraví 70% muziky. Keď k tomu prirátame pestré gitary s typickým severským feelingom, pevne usadený, ale pritom neurotický vokál, a celé to osadíme na chytľavú konštrukciu songov, výsledkom bude tento album. Pre niekoho možno nie práve najoriginálnejší, ale rozhodne pestrý, chytľavý, zdravo agresívny a tak ako sme z tejto lokality zvyknutý, škandinávsky chladný. A hlavne kvalitný! Songy ubiehajú jedna radosť, nie je núdza o kvalitné sypačkové nájeby, zmeny tempa, breaky a netypické motívy, všetko prepletené dnes už nevyhnutnými intrami. Album človekom prejde ako tropická búrka v lete, keď ho zastihne v strede ulice. Za 25 minút, rýchlo a intenzívne, plynule ale nenápadne a hlavne po nej ostane spúšť, ktorú každý ocení, lebo ho poriadne schladí.

Celkovo je tak "Avaritia humanae" vyvážená nahrávka, ktorá obsahuje všetko, čo má poctivý grindcore mať, a to v tej najšpičkovejšej forme, akú môžeš dostať. Keď to zhrniem, dá sa povedať, že FEASTEM, resp. ich nový album, je ďalšou ukážkou severskej prepracovanosti a prístupu k muzike. Kvalitné songy s patričným feelingom, ktoré sa opierajú o dobrý sound a sú nahrané a posadené na 100%. Odmakané, vysedené, odohraté. Kapela, ktorá na sebe neustále pracuje a výsledky tejto práce je zakaždým vidieť. Ak sa chceš presvedčiť, zožeň si túto LP.

feastem.bandcamp.com

 1. Kontrollisota
 2. Eating contest
 3. Go(o)d riddance
 4. Detox day
 5. What must be done
 6. Psychotic excess
 7. Interlude
 8. TRVE
 9. Die with regret
 10. Untargeted hate
 11. Music for the masses
 12. The response
 13. Älä luota naapuriin
 14. Holhous
 15. Turhaa puhetta
 16. I still got ammo
 17. Bred & braindead
 18. Disposal
 19. Yellow-tooth grin

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: 9+Q+B

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)