Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


HIROSHIMA NIGHTMARE / AZID 12"

Autor: Adrik | Počet videní: 579

Cestou na hřbitov
Ďalší z rady českých vinylových splitov. Tak sa poďme na neho pozrieť podrobnejšie. "Noční můra pokračuje, jediná jistota je smrt" tak začína strana nočnej mory z Českých Budejovíc, pre ktorú je to, pokiaľ počítame aj kompilácie, tretí zárez do plastu, ktorý sme my niektorí čudáci postavili na piedestál nad všetky ostatné materiálne veci. Dosť bolo povýšovania sa nad vyznávačmi kompaktných diskov a dvojkovej sústavy, oni sú tiež ľudia. HIROSHIMA NIGHTMARE ako keby celý svoj materiál nahrali naraz a postupne ho rozkúskovali a vydávali. Ale nie je tomu tak, minulé leto zaliezli už tretí krát do Hellsoundu (koľkokrát som tu v recenziách toto štúdio spomínal a aj vychválil do nebies?) a výsledok hodili rovno na veľkú dosku. A do tretice sa dočkáš nezvyčajného poňatia core muziky, ktorá sa nikam neponáhľa a je s veľmi jemným odérom crustu. Niekedy to prehúpne do predvídateľných alebo podobných riffov (napríklad song "Lhář" sa mi zdá úplne podobný so songom "Terč"), ale to až tak nevadí. Do toho si domysli dievčenský frázovitý spev, pri ktorom v pohode rozumieš textom. Dlho som si lámal hlavu, čo mi pripomína, klikol som na bandzone a hľa, cover od KORUBO a trefa do čierneho! Záhada je vyriešená. Keď som si ho vypočul po neviem ktorý raz, prišlo mi, že aj štruktúra skladieb je podobne riešená, iba je to zahrané o čosi pomalšie. Haha, takže tajná inšpirácia je prezradená. Tak či tak, zatiaľ najlepšia nahrávka tohoto kvinteta. Na opačnej strane je tiež pätica s domovom v Sušiciach. Ak sa ti zdala hudba HxNx čudná, tak potom som veľmi zvedavý, čo povieš na toto zoskupenie. Na gramec sa mi dostalo všetko možné, rôzne štýly a ich najbizardnejšie kombinácie o rôznych rýchlostiach, ale absolútne netuším, čo mám napísať o tomto. Starší materiál "Peklo všechno zdrtí" mi prišiel s privretým vnútorným tretím okom kúsoček naladený do thrashu a spev mi pripomínal prvé nahrávky KONFIDENTU, ale táto nahrávka (mimochodom nahraná tiež v Hellsounde dva dni po kapele z druhej strany) mi príde ako živák N.V.Ú. nahraný niekde v Havlíčkovom Brode zmiešaný s vesnickým metalom a do toho niečo z hc a grindu. Aj na desiate vypočutie sa mi to celé zdá akési chaotické a ako keby nedotiahnuté do konca. A to nevravím o tom, aký je miš maš trojka "Chtít jen žít" a o nepočúvateľnosti čísla jeden "Zase" vďaka totálnej riekanke v texte: "Policie policie to je blbá komedie". Dúfam, že ďalšia nahrávka bude o niečom inom, pretože neviem, či si ešte túto stranu niekedy pustím. Aby som nebol zase len za frfloša, páči sa mi obal hodený do modrej farby. Síce aj tu na plnej čiare vyhráva hororová strana HN. Vo vnútri ešte okrem platne nájdeš aj obojstranný dvojpanelový insert s textami, ich prekladmi a fotkami kapiel. Sto kusov z celkových 520 vyšlo dokonca aj na modročiernej doske s CD a veľkým plagátom.

bandzone.cz/hiroshimanightmare
bandzone.cz/azid

 1. HIROSHIMA NIGHTMARE - Intro
 2. HIROSHIMA NIGHTMARE - Odnikud do nikam
 3. HIROSHIMA NIGHTMARE - Kráčíme po cestách bolesti a zmaru
 4. HIROSHIMA NIGHTMARE - Lhář
 5. HIROSHIMA NIGHTMARE - Dítě
 6. HIROSHIMA NIGHTMARE - Terč
 7. HIROSHIMA NIGHTMARE - Náboženský fanatik
 1. AZID - Zase
 2. AZID - Pocit bezmoci
 3. AZID - Chtít jen žít
 4. AZID - Eda
 5. AZID - Lžete jenom sami sobě
 6. AZID - Drž hubu
 7. AZID - Není den jako den

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: B+D+7

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)