Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: POŠKODENÝ TOVAR (SLOVENSKO)

Autor: Adrik & Cobain | Pridané: 1.8.2011 | Počet videní: 964

Po všetkých tých bordeloch konečne niečo, čo prekúsnu aj slabšie nátury, tak tu je hard core z Partizánskeho:

Kapela vznikla v decembri 2007 (Peťo- gitara, Juro- bicie). Asi o mesiac sa pridáva na basu Tomáš a v lete aj druhý gitarista Adam. Postupom času ako sme boli starší sme si začali viac vnímať problémy okolo seba a všetko čo nás sralo sme sa pokúsili vždy preniesť aj do textovej stránky. Problém bol však nájsť ideálneho speváka a kvôli tomu sme asi rok stáli na jednom mieste. Po niekoľkých nepodarených pokusoch sa k spevu dostáva Feďo a kapela je konečne kompletná. Vo Feďovi sme našli presne ten nasraný hlas, ktorý sme hľadali. Od roku 2009 prezentujeme našu hudbu a texty aj na koncertoch. Začiatkom roku 2010 sme nahrali prvé demo Dnešný svet. Po celkom vydarenom roku a pol sme v lete 2011 nahrali náš druhý počin Tak to teda nie!!
cobain15@azet.sk
bandzone.cz/poskodenytovar

Cobain


Adrik: Zdravím POŠKODENÝ TOVAR, poďme hneď zhurta: Je veľa pankáčov (nemyslím agro/alko) v okresoch Partizánske, Nováky, Bánovce? Ozaj, ináč ako bolo na Hard feste?

Nazdar! Tak na okolí to celkom žije dá sa povedať, len o tých Novákoch nemáme nejaké informácie. Čo sa týka Partizánskeho tu je to celkom dobré, ľudí je viac, posledné roky sa znova rozbehli aj koncerty takže scéna trochu ožila. Samotné kapely majú skúšobne pod jedným pohostinstvom, sme tu tak pokope všetci. V Bánovciach je klubov viac, koncerty sú tam o niečo častejšie, punkáčov chodí na akcie tak primerane. Pri Bánovciach bol aj taký menší pokus o squat, hrali sme tam na jednej ich akcii, ale ostalo zrejme len pri pokuse. Z okolia ale treba spomenúť topoľčiansku scénu. V Topoľčanoch koncertujeme asi najčastejšie, je tam dosť klubov a aj ľudia chodia asi v najväčšom počte. Predsa len tu už je aj nejaká tá tradícia, na také pomerne malé mesto je stade celkom dosť známych kapiel (napríklad ZAČIATOK KONCA, ILEGALITY, GODNOISE...). Celé táto scéna tu na okolí (hlavne teda okruh PE+TO+BN) je zameraná hlavne na hardcore a punk. Väčšina kapiel hrá hardcore alebo hardcore-punk, 77-čkárov je tu pomenej. Medzi ľuďmi či kapelami sú dobré vzájomné vzťahy a ľudia chodia na koncerty aj do susedných miest, nie len keď je akcia v ich meste. Čo sa týka alko-punkáčov tak to je asi všade rovnako, nájde sa ich všade niekoľko. Našťastie väčšina ľudí si pod pojmom punk nepredstavuje len nonstop pitie alkoholu vždy a všade, to je problém hlavne mladších ročníkov, vekom skoro každý pochopí, že to nie je o tom.
Hard fest na Duchonke bol celkom dobrý koncert, hrali sme poslední asi o 2 v noci a dosť ľudí už bolo v "pokročilom stave" a tento rok v kapelách prevládal hlavne metal či grind, no aj tak na nás ako na jediných zástupcov hardcore-punku ostal celkom dobrý počet ľudí a hlavne atmosféra bola dobrá. V hre boli nejaké chyby, zo začiatku sa hralo ťažšie keďže sme podcenili chladnejšie počasie a keď je človek stuhnutý nedá sa ideálne hrať. Dala by sa vytknúť možno trochu slabšia propagácia, veľa ľudí o festivale ani nevedelo.

Adrik: Čo spôsobilo ten posun od nevýrazného punku až k takmer old school hard core? Mne to dosť pripomína SAPROPHYTE, ale stále s punkovým feelingom.

Na prvom deme boli vlastne naše prvé sklaby, ktoré sme zložili, bolo to o dosť amatérskejšie ako terajšie demo a ešte len sme si hľadali smer dá sa povedať. V druhom deme sme si už našli ten náš štýl, ktorý sme chceli hrávať, bol to prirodzený vývin kapely. Vždy sme chceli nech to má grády, nech je to punk ale s hardcorovým nádychom, asi každý v kapele mal bližšie k tej tvrdšej odnoži punku. Punk s hardcorovým nádychom alebo ako si ty povedal feelingom to je ten náš hudobný smer.

Adrik: Píšete, že prezentujete na koncertoch aj texty, ako? Príhovory medzi pesničkami, rozdávané texty? A čo na to ľudia? Nechcú sa len "baviť"?

Medzi skladbami vždy Feďo hovorí o čom daná skladba je, chceme aby ľudia vedeli aj čo chceme tou skladbou povedať a nie len im ukázať tú hudobnú stránku. Samozrejme, vždy sa nájde nejaký "punkáč" čo nemá strpenie ani záujem vedieť o čom daný text je a vykrikuje len: "Hraj!, Nekecaj!.." a tak ďalej ale to je už vec tých ľudí, mali by sa ale zamyslieť, čo pre nich punk vlastne znamená. Zrejme len zámienku sa hocikedy a hocikde ožrať. Na koncerte si treba vážiť človeka, ktorý sa aj nad textom zamyslí aj na hudbe zabaví, takých je ale žiaľ čím ďalej tým menej.

Adrik: CD ste si vydali DIY, rozdávate ho zadarmo na koncertoch. Čo pre Vás znamená vydať si to na vlastné náklady a prečo nie čakať, kým sa niekto ozve?

My sme ani nerozmýšľali nad tým, že by nám to niekto vydával.
Demo sme nahrali u spevákovho brata (Juro Kankula) v jeho štúdiu, navrhli sme si obal, známy nám ho vytlačil a mali sme CD hotové. Priorita je ponúkať ho na koncerte, keď človeka zaujmeme, príde a "originálku" si môže zobrať. Ak má niekto záujem a na náš koncert to má ďaleko, tak všetko sa dá stiahnuť z našej stránky na bandzone alebo napísať a môžeme ho kľudne aj poslať za poštovné. Z 50 kusov, ktoré sme spravili, nemáme už skoro ani jedno.
Filozofia DIY je proste jeden druh veci, ktorá je dobre ak v undergrounde funguje. Kapela však nemusí vydať CD DIY, stačí ak to nerobí cez vydavateľstvo, ktoré to CD zbytočne predraží. Ak sa dá CD kúpiť za primeranú sumu, je to v poriadku. V tom by sme problém nevideli. Scéna má skôr iné problémy. Vydávať CD DIY nie je životne dôležitou vecou v undergroundovej a punkovej filozofii. CD vydá kapela raz za niekoľko rokov, koncerty má každú chvíľu. A skôr tam je problém. My hráme maximálne za cesťák, niekedy ani za to nie. A ani väčšina ďalších kapiel s tým problém nemá. Žiaľ aj v našej scéne sú "undergroundové" kapely, ktoré keď sa stanú aspoň trochu známejšie zrazu začnú meniť svoje "DIY, UG, punk" postoje a začínajú si namiesto cesťákov pýtať čoraz vyššie sumy za koncert a tým sa aj zvyšuje vstupné na daných akciách. Veď to je čisté riadenie sa zákonom ponuky a dopytu!- Koľko sú za nás ochotný dať, toľko si vypýtame! Veď to je rovnaká vec ako robí nejaký Žbirka, Desmod a podobne. Nie je problém, keď kapela odohrá koncert za cesťák, pitie či jedlo, ak je treba nocľah a možno niečo symbolické navyše. Ale kapela, ktorá už kalkuluje, že veď nám kľudne dajú toľko a toľko vedome či nevedome prestáva brať vážne celú punkovú a undergroundovú filozofiu. A časom sa stane to, že "punkovú" kapelu uvidíme hrať na festivaloch spolu s najväčšími "pop hviedzami" u nás. Kapely sa často ohradzujú tým, že veď potrebujú stále nakupovať gitary, aparáty, bicie a neviem čo ešte. V poriadku. Ale neberiem za každý jeden koncert prehnané peniaze, keď to nepotrebujem. To nakupovanie gitár a aparátov je žiaľ väčšinou len výhovorka, väčšina kapiel to aj tak prechlastá. A aspoň teda nespievam texty o najväčšom undergrounde, o snoch o bezplatných akciách, ideálnej scéne a neviem čo. Ako to, že väčšina kapiel nemá najmenší problém odohrať koncert za už vyššie spomínané (cesťák, pitie, keď je treba nocľah) ale tých pár ktoré sú už na výslní s tým problém majú? Áno, každá kapela, ktorá funguje už nejaký ten čas a niečo pre scénu už vykonala si zaslúži uznanie a pokiaľ sú aj nároky v miere je to v poriadku. Hovoríme o tých, ktorí to robia vedome a zbytočne predražujú svoje nároky. Ale to isté sa týka aj klubov/organizátorov. Celkom často sa chcú na koncertoch len nabaliť. V undergrounde by proste mali byť uznávané určité hodnoty, nestačí o nich len rozprávať a spievať. Mal by byť spravodlivý pomer kapela-klub/organizátor-návštevník. Každý by mal odovzdať scéne to svoje. Ale to sme sa už dosť rozpísali a táto téma by bola na dlhšiu debatu. Treba však poukázať na to, že v tejto scéne sa začína rozmáhať pokrytectvo.

Adrik: Máte aj skladbu "Vopred odsúdený". Mali ste niekedy problémy len kvôli svojmu výzoru? Nie je dnes spoločnosť tolerantnejšia ako kedysi? Napríklad dnes má už každý zasran piercingy, tunely a neviem aký bordel na tvári.

Spoločnosť už je dnes zrejme o niečo tolerantnejšia ako v minulosti. Hlavne však sú to mladší ľudia, tí starší ostali asi rovnakí. Kedysi to bolo asi tak, že keď človek mal iný výzor a obliekal sa alebo vyzeral "inak", tak sa za ním otočilo a ohováralo ho 100 ľudí zo 100. Teraz je to asi tak, že vás komentuje a pozerá na vás tak 75 ľudí zo 100. Buďme optimisti a povedzme že je to o niečo lepšie. Čo sa asi zmenilo je to, že za výzor človek už nemá také problémy so zákonom ako to bolo pred rokom 1989. To sme však nezažili, takže konkrétne o tom nemôžeme niečo povedať. Každopádne, tie pohľady a komentáre sú stále.
POŠKODENÝ TOVAR - "Tak to teda nie!!" texty:

Nikdy nič

Hodnoty sú prevrátené, charakter sa necení
kto dnes nemá peniaze ten je pre nás bezcenný


R: Celý život pritakávať a nikdy nič sám nespraviť
každému s úsmevom mávať a potom kabát obrátiť
Žiaľ taká je dnešná móda, nikto nemá svoj postoj
každý sa radšej schová jak povie svoj názor

Úpadok je celkom zrejmý, všetci menia názory
tak nebuď taký ako oni a vždy si stoj za svojím

Tak to teda nie!!

Končí sa doba tolerancie, ak nie si s nami no tak zhni!
je mi jedno odkiaľ pochádzaš a aké máš návyky
Chceš sa postaviť a vyjadriť sa no odpoveď znie pojeb sa
môžeš to rovno vzdať a odstreliť sa, veď kto sa zaujíma o zhnitého psa

R: Tak to teda nie!!
Takéto choré myslenie
Vám to fakt jebe!!
Chce to nové riešenie

Človeku nepomôže keď niečo vie
toto je spôsob našej demokracie
Keď vieš ojebávať tak máš šťastie
a tvoja reputácia ihneď rastie

Falošný kráľ

Keď vidíš seba ako si sám vyrastal
toto by na teba nikto nepovedal
Ako malý si sa za bytovkou hral
a od života si žiadny veľký zázrak nečakal

Prišla partia do ktorej si sa vtieral
každý na teba len z výšky pozeral
no po čase si sa vypracoval
koho si mohol, toho si ojebal

R: Falošný kráľ
kde si sa tu vzal?

Začal si zarábať na naivite iných
okrádal si všetkých, bez pocitu viny
Peniaze ti dali možnosť robiť činy,
poprípade iným ľuďom ľahko zapchať hubu nimi

Raz stúpiš vedľa- s tým by si mal rátať
potom som zvedavý či sa budeš smiať
Nebude ľahké opäť zo zeme vstať
a túto špinavú hru znova rozohrať

Falošný kráľ
kde si sa tu vzal?
Kto ťa pozval
kto ti ruku podal?

Tvoj zmysel

Kedysi si býval silný
mohol si byť neomylný
Bavili Ťa iné veci
nepočúvať druhých keci

R.: Sto ľudí a stokrát veta
prestaň s tým to nie si ty
Pre Teba je bližšia méta
neustále byť opitý

Prišla zmena, prišiel pád
tak mi povedz, kamarát
Do očí a bez ostychu
Kde si stratil svoju pýchu!

Talent, rozum, ambície
Čo by druhí za to dali
Nechceš vedieť ktorá bije
Takto sa Ti ľahšie Žije!

Dni sa zliali do jedného
Máš šancu to napraviť
Nechceš zmenu, iba ticho
Hodláš Všetko zahodiť!

Každý deň a každú noc
Zabíjaš len vlastný Svet
Tvoje slovo nemá moc
Drogy, ženy, chlast a fet!

Dnešný svet

Každý dobre vie, aká je dnes doba
nik nemyslí na druhých a vidí len seba
V hlavách všetci majú len jediný cieľ
zarobiť a zbohatnúť - to je ich smer

R: Taká je dnes doba - všetci si len škodia
Tak to dneska je - to je dnešný svet
Taká je dnes doba - na zemi je "raj"
Ak to takto cítiš tak fuck off and die

Vždy tváriť sa len vážne a prikyvovať hlavou
falošne sa usmievať a slepo splynúť s davom
Žiadne vlastné ciele, žiadne vlastné plány
čo ti druhý rozkáže tak to aj hneď spravíš

Tak zamysli sa nad sebou a pozri pravde do očí
ak budeš kráčať len slepo vpred tak to nikdy neskončí
Nájdi si už konečne svoju vlastnú cestu ži svoj život jak sám chceš a nepodľahni davu

Vopred odsúdený

Poznáš to veľmi dobre, veď už si si zvykol
že ťa každý odsudzuje za tvoj vlastný výzor
Vždy len samé predsudky a urýchlené závery
nesúdia ťa pre skutky, proste si ťa vybrali

R: Na hlave má číro - si vopred odsúdený
netváriš sa milo - si vopred odsúdený
Kárované gate máš - si vopred odsúdený
vôbec sa neusmievaš - si vopred odsúdený

Zažívaš to každý deň no vôbec ti to nevadí
nevnímaš ich poznámky a pohŕdavé pohľady
Veď tí čo sa vždy tvária, že oni sú tí najlepší
vo svojom vlastnom živote sa správajú jak chudáci

Názor týchto ľudí ťa ani trochu netrápi
aj tak ťa už odsúdili a nikto to nevráti
V ich očiach budeš naveky len otrhaným chudákom
ty ich však môžeš srať aj s tým ich predsudkom

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: A+G+X

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

30.04. 12:07 adrik:


Tak rovno napíšem, že ti vadí, že sa Ukrajina bráni a že chceš mať nového suseda.
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)