Pozývame:


Ut 16.7.2024
Žilina @ Hájovňa

ECOWAR (Austrália), CTIB (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

HABAK, MOIRA, ŚMIERĆ (29 - 29.6.2024, Żelebsko)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

SOLIPSISM, WIEGEDOOD (7.7.2024, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: K.I.T.T. (SLOVENSKO)

Autor: Adrik & Tadeáš | Pridané: 21.7.2011 | Počet videní: 1757

Podľa názoru oslovených odborníkov sa jedná o vysoké štádium hebefrénnej schizofrénie. O týchto psychopatoch sa raz bude veľa písať v zahraničí, no nie je vylúčené, že nejaký stredoškolák o nich bude recitovať aj básničku na Hviezdoslavovom Kubíne, aj keď sa takýmto extrémnym štýlom u nás na recitátorských súťažiach nikdy veľmi nedarilo.

Zrodenie myšlienky založiť schizofréniu líznutu dawnovým syndrómom sa datuje na moje narodenie, keď prvé slovo, čo som riekol bolo pévečko, nie mama. Presne takto to bolo, spomína moja babka.
Roky smútku a agresie z absencie ľudí, čo by hrali power/violence ma zožierali až dovtedy, keď do PARTE zavítal na bubny Rišo. Rýchlo som mu začal vtĺkať do hlavy kapely ako SPAZZ, NASUM, INSECT WARFARE, BASTARD NOISE a pod. Jemu sa to časom začalo páčiť a tak sme kuli pykle dlhé mesiace spolu a popri tom zháňali gitaristu čo by sa toho nebál. V Žiline žiaľ pánu Bohu doslova nikto, buď boli zamestnaní svojimi kapelami alebo s mladými zmrdmi hrať predsa nebudú. Neskôr na jeseň 2010 sme natrafili na Vlada, gitaristu z kapely MORTED zo Zvolena, ktorý mal tričko SPAZZ. Po pár mesiacoch vypisovania prišiel na skúšku ku nám do Žiliny a zbúchali sa zo dve piesne, konečne sa nám objavil úsmev na tvári. Priebežne sa skúšavalo a za odmenu prišli tri koncerty, ktoré dopadli v celku fajn. Po vyše pol roka fungovania sa na hodnú chvíľu stanovila obávaná pauza z dôvodu dlhého cestovania gitaristu k nám pod zem a my sme znovu začali hnit,snivat a hnit.Ostali sme sa na seba pozerať ako jelitka,ako teraz dalej?Po par nevydarených pokusov sme napokon oslovili Rišovho brata Vikyho ktorý sa celkom osvedčil a funguje s nami doteraz ako nahrada. KITT sa zo dna na deň odzbrojil od kolovrátkoveho grindu a čistej nenávisti k Hanke Zagorovej. PS:Ak niekomu chuti P/V a nevie čo s gitarou zapadnutou prachom nech sa ozve, budeme len radi!!!

Tadeáš

Adrik: Vaša prvá kapela PARTE! už tu bola prezentovaná. V čom vidíš rozdiel medzi tými dvomi bandami? Prečo vznikol K.I.T.T.?

Tadeáš: KITT je o dvanást vlasov extrémnejší, ťažkopádnejší a experimentálnejší.Využívame najmä zmes všetkého, čo nás v hudbe ako takej oslovilo, a potom to nadlavíme do jedného 40 sekundového válu. Každopádne KITT je hlavne viac slobodnejší a originálnejší ako PARTE. V power/violence je najkrajšia sloboda, ktorá nás zaujala a poháňa nás ďalej. V thrash muzike, čo hráme s PARTE sú už všetky akordy a pražce využité, my ich u len dotvárame, pretvárame a inšpirujeme, čo si myslím, že kazdá kapela v thrash-punk duchu. KITT vznikol z túžieb našich sŕdc hrať neohraničený bordel.

Adrik: O čom môže mať slovenská power violence kapela texty?

Tadeáš: KITT texty nie sú ohraničené žiadnou stanovenou témou. Snažíme sa do textov zahrnúť prevažne nezmysly, pretváranie slov, iróniu, dnešnú neľudskosť, sny, čo nás napadne, čo nás neminie, čo nás cez deň postihne. Vojny a nenávisť nechávame bratom krasterom.

Adrik: S kým sa lepšie koncertuje a na čo sú lepšie ohlasy?

Tadeáš: Zatiaľ sa lepšie koncertuje s PARTE, zahrať to je ľahšie, ľudia majú k tomu vyvinutý väčší vzťah, dá sa na to milo zatancovať a určite z toho žiari väčšie positívum. Zato KITT ako P/V na Slovensku málo kto počúva, skoro nikto to nechce hrať, ľudia tym opovrhuju,smeju sa ze ako mozme mat v jednom songu sedem tempiciek a desat stopiek a pritom je to take povabne.Ohlasy niesu poriadne ani na jedno ani na druhe,ale tym padom ze PARTE funguje dlhsie a nieco mame nahrate tak tam su tie ohlasy kvazi intenzivnejsie,vacsinou potesia.

Adrik: Kedy už budeme môcť počuť nejakú Vašu nahrávku?

Tadeáš: Nahrávať by sa malo na konci augusta / začiatok septembra, takže na jeseň to bude určite vonku. Malo by to byť zo päť songov, možno to hodíme aj na CD kto bude chcieť aj s nejakým darčekom pre potešenie.

Adrik: Tak už Ťa nebudem ďalej trápiť, dík za odpovede. Aby si sa predsa len nenudil, tak by skús popísať power violence pankáčom, ktorí si o týchto extrémnejších štýloch myslia, že to všetko už patrí do metalu.

Tadeáš: Dík šéfko za toto, fajná rubrika. A hento sa už nezmení, punkáči nie sú punkáčmi a ľudia ľudmi, všetko je pomýlené.

Kontakt: tadko.rarko@gmail.com

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: W+J+M

Správa:

#2903 tadko napí­sal/a: 22.07.2011 21:52:07

skulda:to by bola pecka...nam by stacilo najst niekoho co ma raz/dva krat cas do mesiaca...lebo songy robime dvaja potrebujeme niekoho na gejtaru co ma aspon vztah k tomu nech to mozme spolu dat dokopy ale zatial marne a uz to trva roky haha

#2902 Skulda napí­sal/a: 22.07.2011 12:41:01

Jupí, jen tak dál borci. Definice power violence jako nejsvobodnějšího subžánru hc je super. Pod tu bych se podepsal. Vydržte ještě chvilu, až se naseru definitivně, a ty lenivé apatické kokoty z VxIx pošlu do prdele, pak budu jezdit za váma. Do Žiliny kousek....

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)