Pozývame:


Ut 19.7.2022
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda pub

ONA SNOP (UK), FAMILY VACATION (USA), DADCARE (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TEUFELSMAUER, DEFIANT, PARNEPAR (2.7.2022, Poprad)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

INCRIMINATE, LIFECRUSHER, SPY (13.6.2022, Bratislava @ Kulturák)

Najnovšia recenzia:

GOVERMENT BADTRIP - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: INDEPENDENT (SLOVENSKO)

Autor: Adrik & Matt | Pridané: 23.2.2011 | Počet videní: 954

Tento mesiac je tu pre zmenu jedna akustická záležitosť, pre niekoho možno zaujímavá, pre niekoho nuda ..


Prvá zmienka o nejakej akustickej kapele bola možno niekedy v decembri roku 2010. Independent sme založili na základe takého veselšieho folk punkového songu ,,Mám ťa rád" v ktorom som sa vôbec prvý krát dostal na pozíciu ústneho harmonikára. Spravili sme pár nahrávok na ktoré sme od Dášu fon fľašu dostali celkom fajn názor. Pozdávalo sa mu to tak melancholicko punkové. Taktiež sme spravili aj Cover na Svetskú slávu od Dášu a myslím že urobíme ešte nejaké folkpunkové songy ale viac bude takých songov, nad ktorými sa bude dať zamyslieť, s textami ktoré majú hlavu aj pätu a s hudbou ktorá nebude na ľudí pôsobiť pesimisticky. Dúfam že sa to ľudom páči a budeme sa snažiť zlepšovať na kvalite aj spevu, aj hrania.

Adrik: Ideme hneď zhurta, na somariny nie je čas. Prečo práve akustická muzika? Nie sú ľudia do regulérnej kapely? Sú vôbec v Bytči nejakí pankáči? Kedy sa vám do hlavy začali tlačiť myšlienky, že je treba niečo tvoriť?
Konal sa už nejaký koncert Independentu? Alebo chystá sa niečo?
Tákato hudba je pre mňa predovšetkým o textoch. O čom sú tie vaše? Je tam aj jeden text proti škole, to máte k nej až takú antipatiu? A čo bez školy a s prázdnymi vreckami?


Matt: V Bytči je dosť punkáčov len je tu dosť problém zohnať volného bubeníka a doteraz s tým máme problém. Tak nás napadlo riešenie že založíme akustickú kapelu, takú ktorá bude hrávať po večeroch v kruhu priateľov, poprípade cez leto na akciách. Mali sme ponuku na koncert ale bolo to na nás moc rýchle, ale určite sa niečo prichystá ;). DO hlavy sa nám to začalo vtláčať niekedy na konci roku 2010 keď som Tomášovi (spev,gitara) poslal jeden starší text. Hodili sme do neho taku pomalú hudbu, dali to na bandzone a zatiaľ sa to ľuďom páči. Je to dobrý pocit keď vieš že si zložil text nad ktorým sa dá aj zamyslieť a ľuďom sa to páči. Asi práve preto sme založili Independent, niečo netradičné predstaviť ľuďom. Tie naše sú o rôznych témach. Ku tomu o škole poviem len tolko, že každý vieme že sa v škole dosť naučíme, ale niekedy je na nás toho dosť a treba trochu voľnosti, ved sme mladý treba si aj užiť :). Inak je v škole aj fajn pokiaľ nie je nejake moc dôležité obdobie ako je práve teraz že sa musím učiť na skúšky.

bandzone.cz/independent
the_fialka77@azet.sk

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: Y+Q+Y

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)