Pozývame:


Ut 19.7.2022
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda pub

ONA SNOP (UK), FAMILY VACATION (USA), DADCARE (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TEUFELSMAUER, DEFIANT, PARNEPAR (2.7.2022, Poprad)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

INCRIMINATE, LIFECRUSHER, SPY (13.6.2022, Bratislava @ Kulturák)

Najnovšia recenzia:

GOVERMENT BADTRIP - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: FYASCO (SLOVENSKO)

Autor: Adrik & Holup | Pridané: 1.10.2014 | Počet videní: 1710

Kapela vznikla začiatkom januára alebo februára, presne to nevieme. Začiatok FYASCA bol o dvoch členov, skúšali sme počas nudy v štúdiu popri nahrávaní našej druhej kapely DOWNSTREAM, kde hráva Galo na gitaru a ja Holup na bassu. Vo FYASCO to máme trochu inak, Galo hrá na basu a ja na bicie, no a k veci. Tam počas nudných večerov sme nahrali vlastne nás prvý song na dva mikrofony, narýchlo text a pieseň bola zhruba za 25 minút hotová aj nahrana a hrávame ju doteraz, song sa volá "Penaze" :) Sme z Trenčína, je tu dosť hudobníkov, ale nikoho sme nemohli nájsť s takou krvou, akú máme spolu s Galom až jedného dňa sme sa dozvedeli, že Štoty tottér sa sťahuje do TN, mimochodom náš kamoš! Ešte vtedy v jeho bývalej kapele MACUMBA, no a skúsili sme jednu skúšku a vedeli sme, že toto je náš človek. Bez problémov sme sa rozcvičili na NIRVANE :) a za prvú skúšku sme urobili 2 songy. Bolo to energetické a nadupane a vedeli sme, že sme doma :) Problém bol so spevom, zháňali sme zháňali, ale nejak to nešlo a nakoniec sme sa rozhodli, že každý zoberieme mikrofón a dáme to tak, ako cítime aj v trojke. Nahrali sme naše prvé demo, ktoré nájdeš na bandcampe a pomaly sa rozbiehame učíme a rastieme. Zostava: Galo - basa, Holup - bubny, Štoty - gitara a všetci bliakame jak zmyslov zbavení a robíme hudbu čisto na prvú šupu ako to cítime. Žiadne veľké hranie a strašne nás to baví! Miešame to a snažíme sa robiť hudbu trocha inak.
Holup


Adrik: Regulérna kapela alebo projekt? Plánujete aj nejaké ďalšie nahrávky a koncerty?

Holup: ​Sme regulérna kapela a koncerty sa kopia jedna radosť a teraz v oktobri plánujeme nahrať debutový album tak sme zvedavý čo to dá. Bude tam 9 songov.

Adrik: To ste až tak nudili alebo ste nevedeli zapasovať tie spontálnejšie nápady v DOWNSTREAM až ste dospeli k takejto menej predvídateľnej muzike? Ja tam trochu počujem aj tú spomínanú MACUMBU. Aký je podľa vás rozdiel medzi tými dvoma kapelami?

Holup: No rozdiely by som tu nehľadal, robíme veci jak to cítime a sme radi, že sme stále všetci spolu a sme radi, že stále hráme a je to jedno v akej zostave :-)

Adrik: Odkiaľ čerpáte nápady? Od kľudného chill outu až po klepačky. Či sa proste posadíte za bicie a zapnete nástroje a už to sype?

Holup: No my robíme hudbu tak, že v hlave máme veľké hovno a všetko máme viacmenej v maličku. Robíme hudbu tak ako to cítime, žiadne veľke hranie, takže máš pravdu, sadneme, naladíme a už to sype.

Adrik: O čom sú texty jednotlivých skladieb a kto ich píše?

Holup: Texty píšeme spolu alebo jednotlivo, a potom doladíme na skúške ... a texty sú viacmenej z nášho buranského života.

Adrik: V Trenčíne to posledné roky žije viac ako predtým. Milión koncertov. Chodia na ne ľudia? A čo kapely? Sú tam ešte nejaké po okolí?

Holup: No máš pravdu, je tu dosť koncertov a rôznych štýlov, ale jeden z klubov, kde to žilo a kde sme dali vlastne prvý koncert bol Boogie bar, ktorý sa bohužiaľ ruší, práve tento klub dal priestor veľa kapelám, bude nám za ním smutno! Kapely na okolí? Je ich tu dosť a držíme palce všetkým našim kamošom, ktorí pôsobia v týchto kapelách, ale ako vravím, bez Boogie baru to tu bude tažšie.

fyasco.bandcamp.com

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: 1+M+5

Správa:

#6055 vlado napí­sal/a: 02.10.2014 10:58:24

demo je super tesim sa na album..

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)