Pozývame:


Pi 19.4.2024
Košice @ Collosseum

FUKOTY (SK), TVOI POSTOI (SK), MY O VLKOCH (SK), NIČITEĽ (SK)
vinyl afterparty
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

KOVOŠROT, MARNE, NERVY (13.4.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: AHOJ (SLOVENSKO)

Autor: Kočo & Justin & Rišo & Alica & Adrik | Pridané: 10.1.2020 | Počet videní: 1589

Adrik: Odkiaľ máte zase to intro?

Kočo: Zadaj si do YouTube "200 korun" - Je to iba nahraný telefonát medzi mamou a synom ako si od nej chce požičať 200 korún. Ona ho presviedča, že aj tak pojde len piť do novejši a hotove. Pusti si, veľmi dobré to je. Odporúčam.

Adrik: Na koho podnet vznikla táto trnavsko - žilinská kooperácia? Kde skúšate?

Justin: S Rišom sme sa spoznali na Opičom bále pred dvoma rokmi, kde sme kus kecali a spomenul že pôjde do Trnavy na školu. Potom som ho po polroku stretol v Trnave v obchode, pozerali sme na seba jak na zjavenie a vypadlo z nás že či si pôjdeme zahrať. Tak o hodinku v kubíku, ahooj. (Na prvej skúške sme hrali disbeat :D)

Kočo: Ako písal Justin, stretli sa v Bille pri nákupe nátierok a pečiva. Alica sa už dlho pohrávala s myšlienkou na kapelu a ja som tiež túžil po projekte, čo by aj koncertoval a nespieval by som tam.
Skúšame doma v Kubíku, teda ak si nájdeme čas medzi pingpongovým zápasom :D

Rišo: Keď som zistil, že budem v Trnave tráviť veľa času, tak som tam chcel volajaku kapelu, projekt. Našťastie sme s Justinom boli hladní v rovnaký čas a pri válove s rožkami sa hneď aj dohodla skúška.

Alica: Tak tak.

Adrik: Aké sú plány s nahrávkou a aké sú na ňu zatiaľ reakcie?

Justin: Najviac sa mi k demu hodia kazetky, aj keď ich asi toľko ľudí nepočúva, ale príde mi to najviac sympatické. Tak hádam sa k tomu čoskoro dokopeme.

Kočo: Hej no, budú kazetky. Už sme ich aj objednali, tak sa to aspoň trošku pohlo. Reakcie sú čistá šialenosť. Ľudia to rôzne chvália, zdieľajú a dokonca sme na bandcampe zarobili neuveritelných 15 eur. Sme sa pozvali na kávu za to. čisté rockstars haha

Rišo: Plány vyzerajú dosť ružovo. Reakcie su väčšinou fajn. Najviac ma poteší, keď je niekto pohoršený názvom AHOJ. Neviem prečo, ale mám z toho vždy strašnú radosť. :D

Alica: Z reakcií som fest prekvapená, lebo aj keď sa z AHOJ fest teším, tak mi to nepríde až také super, ako to veľa ľudí tvrdí. Ale dobre veď. Budú kazetky hej, lebo to je najkrajšie.

Adrik: Bolo ťažké presvedčiť Alicu k spevu? Alebo snívala o kapele odmalička? Stačilo, že ju Kočo niečím nasral a už to šlo alebo sa musela učiť vrieskať, aby ju ešte týždeň po koncerte neboleli hlasivky?

Kočo: Alica sa hlavne musela presvedčiť sama, my sme nechceli na nič tlačiť. No a ak by aktivita našej kapely priamo úmerne rástla s počtom prípadov, kedy naseriem Alicu, tak už máme vonku tretiu LP :D

Justin: To nech už povie ona, ale prvý krát keď sa hecla vôbec chytiť mikrofón, zistila že nemá text. Tak skôr než by to vzdala, nahovorili sme ju nech kričí recept na sójové mäso čo bol po ruke :D

Alica: Akože snívať som snívala, ale bolo to extrémne ťažké a stále aj je. Kedysi, keď ma život menej sral, som bola viac potichu. Teraz, keď už je to len beznádej, je dobré kričať do nepríčetna. Ale občas mi je z toho dosť na grcanie.

Adrik: V textoch sa dosť odosobňujete od ľudstva. Prečo? Zaslúži si človek moderný túto planétu?

Kočo: Podľa našich textov by sme sa mohli volať aj Rúbanisko 2. My ale asi nie sme také morálne autority, aby sme mohli povedať, či si niekto zaslúži planétu. To že to tu pár korporácií na plnej čiare dojebáva a zhadzuje to neoliberálnou politikou na obyčajných ľudí je ale veľký prúser. Kapela a hlavne texty sú pre nás hlavne filter ako zo seba dostať to čo ťa celé dni trápi, čo nevieš zmeniť, ale vieš že sa ťa to dotýka. Kapela against depresia!

Justin: Kým si ľudstvo vstúpi do svedomia, bude neskoro. 7 miliárd je veľa a je zbytočné kecať aký je to nezastaviteľný kolos. Či je šanca že sa niečo zmení, ťažko povedať, môžme aspoň každý za seba robiť to minimum - napríklad jesť vegánsky, obmedzovať tvorbu odpadu, pomáhať slabším.

Rišo: Odosobniť sa treba. My nie sme súčasti tejto spoločnosti!! Oi!

Alica: Človek si nezaslúži nič len umrieť.

Adrik: Na margo ďalšieho textu: Ako je možné, že dnes existujú ľudia ako je napríklad Kuffa? Možné to bolo kedysi v stredoveku, keď zdroje informácií boli obmedzené na minimum, ale dnes??? Alebo je to len všetko o veľkom megačuráctve, kedy ľuďom kážeš akési morálne hodnoty, ktoré by mali podľa teba dodržovať a aj tak si žiješ po svojom?

Kočo: Kuffovcom hraje doba veľmi dobre do kariet. Krajná pravica sa veľmi rada oháňa kresťanstvom, lebo je to zaručený politický recept ako si získať voličov. Máš pravdu, informácií je veľa, ale veľmi veľa je ich nepravdivých. To klérofašistom tiež napomáha. Bolo len otázkou času, kedy sa táto časť spojí s náckami aj oficiálne. Spája ich túžba po reštrikciách, túžba zasahovať čo najviac do životov ľudí. Veď Kuffa starší už pred niekoľkými rokmi hlasoval v parlamente za návrh, kde by po prejdení šli ženy, ktoré podstúpili umelé oplodnenie na niekoľko rokov do basy. A teraz založil stranu, do ktorej verbuje na omši jeho mladší brat. Je to prúser. Ale treba povedať ešte jedno aj keď nie som fanúšik nejakej viery: kresťanstvo ≠ fašizmus. To len u nás má momentálne veľa mediálneho priestoru táto parta čudákov.

Justin: Nato aby niekto mohol šíriť bludy stačí dosť málo - stádo frustrovaných ľudí ochotných uľaviť si hádzaním viny na druhých. Raz si povieš, že tieto sračky počúvajú a šíria len ľudia, ktorí žijú v bubline, napríklad v malej dedinke, z ktorej okruhu 50km nikdy nevyšli. Potom zistíš, že aj taká Livka kedysi bola multikulti, čo to pocestovala, lenže vždy bola outsiderka. A ako najjednoduchšia náplasť na ego sa ti zjaví banda holohlavých debilov, ktorým stačí pár fráz a si pre nich árijská bohyňa. Ľudia nikoho nešikanujte, vznikne z toho toto. Aj za každým náckom je len boľavá dušička.

Rišo: Môže existovať. Veď každý vie, že "" :)

Alica: Ja neviem, všetko je dáke divné.

Adrik: Keď už máte texty o čítaní a knihách, dajte, v čom poslednú dobu listujete a čo vám nedalo spávať.

Kočo: Teraz čítam súhrn Čapkových článkov. Volá sa to O demokracií, novinách a českých poměrech. Sranda jak neúprosne Čapek veril tej demokracií ešte pred vojnou. Predtým som čítal o architektúre trnavského Kina Hviezda. Musím si to tak vždy striedať. Ťažké s niečím ľahším. Aby som nebol fest smutný.
Kočo update: Kedže nám mega dlho trvá odpovedať musím aktualizovať odpoveď. Odvtedy som dal ešte Barmské dny od Orwella a V kapitalizmu. Proti kapitalizmu. Za hranice kapitalizmu, čo napísal John Holloway a vydali to Neklid. Odporúčam všetko od Neklid-u, nedáva mi to spávať, jak sa hovorí.

Justin: Čítanie nieje mojou najsilnejšou stránkou :D Naposledy som prečítal Všetci by sme mali byť feminist(k)ami a bolo to asi pred rokom.

Rišo: Naposledy som asi prečítal Zaklínača všetky diely, aj to, bo som si vylial do notbuku víno. Zrazu bol na čítanie čas.

Alica: Ja teraz čítam Snežného leoparda od Petera Matthiessena. Je to absyntovka, ešte uplne neviem povedať aké to je, ale dosť ma to baví. A minule som čítala Muži mi to vysvetlia. Napísala to Rebecca Solnit a veľmi to odporúčam, lebo teda čítala som to so zaťatými pästičkami a veľmi sa musela ovládať, aby som tými pästičkami nezačala trieskať do steny:)

ahoj.bandcamp.com

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: 5+T+4

Správa:

#7669 masskillah napí­sal/a: 11.01.2020 15:42:59

Rišo vystopoval som tam alúziu na Rozpor?:)

#7668 deegee napí­sal/a: 11.01.2020 12:48:19

No však naviac pobúrený z Ahoj bol práve Adrik

#7667 Raklo napí­sal/a: 10.01.2020 16:05:45

Najobľúbenejšia kapela.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)