Pozývame:

Po 27.5.2024
Brno @ Vegalité

NO FUCKER (USA), DISEASE (Macedónsko), BRÜNNER TODESMARSCH (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 4.9.2023: Kinetický orbitálny úder

[pridaj komentár: 0]

KINETAL ORBITAL STRIKEVonku sú vinylové verzie demokazety a EP "The true disaster" KINETIC ORBITAL STRIKE z Philadelphie. Po päť hlučných kolovrátkov, v ktorých sa znovu nevynájde koleso, ale sú pevne zakorenené v DISCHARGE / DISCLOSE štýle. Obe sedempalce si kapela vydala sama.

Št 31.8.2023: Exhumátor #1

[pridaj komentár: 0]

Exhumátor #1Koncom 80-tych rokov začal vychádzať jeden z kultovných fanzinov, Metaliště. Pravidelne vychádzajúca tlačovina bola plná pestrých noviniek a zaujímavostí z tuzemskej i zahraničnej scény. Milan Škoda, jeden zo zakladajúcich členov sa rozhovoril na celých 32 stranách o fungování fanzinu Metaliště a nielen o ňom. Na juhu Čiech pôsobila thrash metalová smečka EXEKUTOR, ktorá nielen na lokálnej scéne spôsobila solídny vietor za necelé 4 roky fungovania. Zaspomínali sme na dianie okolo kapely s Honzou "Kirkom" Běhunkom. Súčasná vlna old schoolového death metalu tiahne nekompromisne svetom a český label Filth junkies je u toho. O fungovaní labelu sa rozpovedal Balda, ktorý zároveň predstavil legendárne miesto Barak.Os. Spomenie si ešte niekto na kapelu HECTOR? Exhumátor o nich prináša spomienky vďaka spevákovi Otovi. Posledný rozhovor je s najmladšou metalovou kapelou v ČR, DESTROY!, ktorá na podporu svojho debutového EP "Pomsta společnosti" hrá jeden koncert za druhým. Hŕstka recenzií dovršuje prvé číslo. Fanzin o 76 stranách je č/b a k dostaniu na exhumator@post.cz.

St 30.8.2023: How can limo kids kill your dreams? #10

[pridaj komentár: 0]

How can limo kids kill your dreams? #10Vychádza ďalšie číslo How can limo kid kill your dreams?. V nepravidelnom občasníku nájdeš rozhovory, fotky, grafiky, úvahy a reporty. Prevedenie je klasické, formát A5 naležato a prečítať si môžeš rozhovory s Gifom (RATO TRISTE), Harwym (punkrocker z Nitry), Honzou Douskom (LIDSKÉ ZDROJE, BLANK OUT, KOMPLEX VINY), Honzou Hranou (KRONSTADT), o zinoch niečo povie Miro Michela a o zberateľstve dosiek Milan Pokorný v rozhovore pomenovanom Record collectors are pretentious assholes. O blok koncertných fotiek sa postaral Paayarazzi (LIDSKÉ ZDROJE) a básnické okienko zachytí Medailon Jakuba Urbanca.
Zine vychádza DIY nákladom a prílohou je flexi 7" US kapely the GROOVIE GHOULIES - "When the kids go go go crazy" (Pirates Press Records, 2023). Náklad je 130 ks. Vydanie môžeš podporiť zakúpením na samuelrecords.bigcartel.com alebo samuel.records@seznam.cz.

Po 28.8.2023: Vegan sxe news

[pridaj komentár: 0]

SAIDIWASNajnovšou novinkou u Refuse records je bezmenný 12" SAIDIWAS: SAIDIWAS bola vegánska straight edge kapela z pulzujúcej Umea city scény 90-tych rokov. Ich radikálnym politickým odkazom bola výzva k solidarite v boji proti všetkým druhom útlaku, nerovnosti, rodovým rolám a patriarchálnym schémam, hudobne sa pohybovali okolo DC HC. Ich debut so šiestimi skladbami vyšiel v roku 1996 na CD, tento 12" obsahuje ešte bonus v podobe skladby z kompilácie "Straight edge as fuck II". Členovia ďalej pokračovali v kapelách FINAL EXIT, SEPARATION a neskôr v the (INTERNATIONAL) NOISE CONSPIRACY.

Ne 27.8.2023: FOTKY

plagátFotky kapiel AHOJ, DEATHRITE, DUŠAN VLK, FVCK_KVLT a the WILDERNESS z akcie nazvanej Mýšačka fest v Košiciach.

So 26.8.2023: FOTKY

%Fotky z koncertu BERSTUCK, UDANDE a ZATRATA z popradských garáží.

St 23.8.2023: REPORT

äReport na koncert KALIMERO, SCARY SIGHT, MAKEXPEACE a SPY v Bratislave!

Ut 22.8.2023: Stop and go! festival

[pridaj komentár: 0]

plagátPozvánka na Stop and go! festival:
Piatok 22. 9. 2023 Praha @ 007 Strahov Warm up párty:
NO GOD RHETORIC (CZ), LYCANTHROPHY (CZ), TURTLE RAGE (Nemecko), CONTROLLED EXISTENCE (CZ)
Sobota 23. 9. 2022 Brno @ Kabinet múz
YACOPSAE (Nemecko), TURTLE RAGE (Nemecko), RUIDOSA INMUNDICIA (Rakúsko / Chile), NUCLEAR CULT (Nemecko), TERMINATOR X (CZ), TERMINAL (CZ), OBLAST (CZ), PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ)

Po 21.8.2023: Vymaž svoje mäso

[pridaj komentár: 0]

MORAL BOMBING - Erase your flesh"Erase your flesh" je názov 7" nemeckej hard core violence partičky MORAL BOMBING z Dortmundu. Šesť nových skladieb im práve vyšlo u Room 11 records.

Po 14.8.2023: REPORT + FOTKY

plagátReport a fotky z koncertu ŸPERITIFF, JAKUBYSKO a SLUTBOMB v Žiline!

Po 14.8.2023: Rozhovor s Davidom Čechurou o hudbe a alternatívnej scéne deväťdesiatych a nultých rokoch

[pridaj komentár: 0]

David Čechura - Řekli nám, že motor shořel a nikam se neletíŘekli nám, že motor shořel a nikam se neletí je knižný rozhovor s Davidem Čechurou o kultúrnych a subkultúrnych pohyboch v priestore Čiech od 80-tych rokov až po súčasnosť. David začal hudbu prežívať čoby depešák a pankáč na základnej škole, neskôr sa účastnil formovaní miestneho anarchistického hnutia, či už ako aktivista alebo bubeník kapiel OPOZICE, V.A.P alebo the CHANCERS. Okrem toho stal pri zrode organizácie HOST, viedol label Jahquita records a pracoval ako produkčný v klube 007 Strahov. V knihe spomína na svojich priateľov z britských kapiel CONFLICT, SCHWARTZENEGGAR, INNER TERRESTRIALS, Jakuba Poláka a ďalších. Rozhovor viedol Miro Michela, historik pôsobiaci v Ústave českých dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Prahe a v Historickom ústave Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Michela je zároveň spoluzakladatelem Archívu českých a slovenských subkultúr v Prahe, ktorý knihu vydáva.

Ne 13.8.2023: ROZHOVOR

[pridaj komentár: 0]

ROZPORPo takmer dvadsiatich rokoch nový rozhovor s ROZPORom!

Pi 11.8.2023: EP EMPTY HALL OF FAME

[pridaj komentár: 0]

EMPTY HALL OF FAME - Sirény a zvonyEMPTY HALL OF FAME vydávajú na 12" vinyle EP "Sirény a zvony". Na nahrávku, ktorá nevznikala úplne ľahko a aj keď obsahuje len štyri skladby, je kapela naozaj rada. Nahrávalo sa začiatkom decembra 2022 v skvelom Bomb jack studio v Hraniciach na Morave. O cover sa postaral DeeXGee a s vydaním pomohli Samuel records, Malárie, Stanley star promotion, GRF records a pár ďalších jednotlivcov, ktorí sú uvedení v booklete.

Po 7.8.2023: Šiesty radový album ADACTY

[pridaj komentár: 0]

ADACTA - DnoBratislavská ADACTA vydáva svoj šiesty radový album. Doska tentokrát siaha až na "Dno" a po prvých troch "latinských" doskách tak uzatvára ďalšiu trilógiu s viac introspektívnym prístupom v textoch - "Tma", "Zlo" a teraz "Dno".
ADACTA za dvadsaťtri rokov existencie prešla postupným vývojom a od crustpunkových koreňov zamierila do dbeatových vôd silne ovplyvnených metalom. Na novom albume prináša kapela fúziu aktuálnej ADACTY s tým najlepším zo starých nahrávok. Zvuk gitár sa vracia k nabrúsenému crustovému zvuku (ostatne ho mal teraz na starosť Kurt Ballou z COVERGE), pričom základ ďalej tvorí dbeat metalový stroj. V dvoch skladbách sa po rokoch objaví i pôvodná speváčka Simona.
Nahrávka vznikala postupne v súkromom štúdiu kapely a o mastering sa postaral Jack Control z Enormous door.
Vinylová verzia albumu obohateného plagátom vychádza u PHR ako na čiernom vinyle, tak i v limitovanej edícii 200 kusov na zlatej doske.

Ne 6.8.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu AGNOSTIC FRONT, GODNOISE a SAPROPHYTE v Košiciach.

Št 3.8.2023: Punx and metalhead z centrálnej Jávy

[pridaj komentár: 0]

VULTURES - WerckageVULTURES idú nekompromisný death metal so zvukom lebiek - nešvédskym - a úplne originálnym! Ťažko to popísať - predstav si AUTOPSY a ENTOMBED, ale s vlastnou invenciou a s prístupom Indonézie sebe vlastnej - prosto ide poznať nie-EU a nie-USA death metal, a to je super! Je v tom originalita a borci hrajú od srdca, a je to aj cítiť. Pripoj punkovú filozofiu a si doma. Dámy a páni, punx and metalheads, toto sú VULTURES - z centrálnej Jávy, Indonézie, z mestečka priamo pod bublajúcou sopkou - a zaslúžia si vašu pozornosť. U Hardcore loves all colors records vychádza na kazetách mini edícia 50 kusov, krabička so zlatými dvierkami a každé vydanie obsahuje samolepku.

St 2.8.2023: Go and kill #6

[pridaj komentár: 0]

Go and kill #6Práve vyšiel Go and kill zine s pekelným číslom 6(66). Po dvojročnej odmlke je tu porcia 140 stránok formátu A4, s lepenou väzbou, ofset tlačou a štandardnou punk as fuck grafikou. Titulnú obálku nakreslil Tremor (Tremor art z Indonézie).
Veľkú čast tvoria klasické rozhovory: za nemecké fastcore tornádo YACØPSAE odpovedal obsiahle spevák a gitarista Stoffel, nasleduje obšírne interview s úplne zásadným a kultovným vydavateľstvom 625 thrash z USA, ktoré prevádzkuje Max Ward (SPAZZ atď.). Ďalej rozsiahle rozprávanie s Čertom z GRIDE, ktorý to ani po rozpade starej zostavy nevzdal. Ortodoxný, totálne undergroundový death metal zastupujú americkí neznabohovia NUNSLAUGHTER a MALIGNANT ALTAR. Dôjde i na kapelu, ktorá definovala škandinávsky hardcore punk, a to zásadní crust punkáči ANTI CIMEX. Ďalší domáci zástupca je FAÜST, rozbehnutá thrash metalová jednotka z Prahy. Bořejk je bubeník niekoľkých kapiel a projektov, predovšetkým alternatívnej legendy UŽ JSME DOMA.
Covid preč, tour reporty sem, je ich pekná kopa: SHEEVA YOGA & BRÜNNER TODESMARSCH, PLF & BANDIT & DECULTIVATE, SNĚŤ & ENCOFINNATION & FATHER BEFOULED, IMPULSEALER & TRIGGER & ENDORPHINS LOST, INTERPUNKCE & BRÜNNER TODESMARSCH a INTERPUNKCE & MATRAK ATTAKK.
Na svojom mieste sú tradičné stĺpčeky, ďalej Skuldovo zdánlivo subverzívne jazzgrindové okienko, kde ti predstaví nové tváre experimentálneho grind core. Témou čísla je návrat magnetofónových kaziet.
Zoženieš na fastcore@centrum.cz!

Ut 1.8.2023: FOTKY

fotky.php?album=744Fotky z koncertu CALL THE COPS, IKIGAI a VIBORA na garážiach v Bratislave!

Po 31.7.2023: FOTKY

plagátFotky z Fluff festu!

Ne 30.7.2023: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky z koncertu OSTRACA, NIDARE a NEREV v Bratislave.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)